Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні фізіологія.docx
Скачиваний:
70
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
561.65 Кб
Скачать

Практична робота №26 (семінар)

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

ІІ Тема: Вплив екологічних і соціальних факторів на здоров’я

Мета: Ознайомлення з факторами забруднення довкілля, основними джерелами забруднення та методами очищення організму від токсичних речовин.

Ііі Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань студентів:

1. Природне довкілля як середовище життєдіяльності людини.

2.Поняття про забруднення довкілля, основні джерела забруднення. Види забруднення.

IV Зміст основної частини заняття

1. Фізичні фактори негативного впливу на людину. Шум і вібрації в навколишньому середовищі.

2.Електричне і магнітне випромінювання як негативні фактори впливу на людину. Вплив іонізуючого випромінювання на людський організм.

3.Хімічні фактори забруднення довкілля. Вплив на організм людини важких металів і їх солей. Пестициди і їх дія на організм людини. Токсичність хімічних речовин. Вплив препаратів побутової хімії і полімерних матеріалів на людину.

4.Поняття про ендоекологічне захворювання. Особливості поведінки і правила проживання людей на екологічно забруднених територіях.

5. Методи очищення організму людини від токсичних речовин.

V Підведення підсумків заняття: обговорюються досягнуті студентами результати, повідомляються оцінки

Vі Видача завдання до самостійної підготовки:

Самостійна робота №: 34: Забруднення атмосферного повітря, води, грунту, продуктів харчування.

Самостійна робота№35: Екологія житлових і суспільних приміщень.

Самостійна робота №36: Клімат і здоров'я.

Самостійна робота 37: Міжнародні організації охорони навколишнього середовища.

Практична робота №27

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

ІІ Тема: Методи психічної саморегуляції.

Мета: засвоїти найпростіші методи психічної саморегуляції.

Ііі Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань студентів.

1. Методи психічної саморегуляції.

2. Народні засоби зняття нервово-емоційної напруги.

IV Зміст основної частини заняття

1.Психіка та психічні стани людини.

2.Функціональна асиметрія мозку людини та її врахування у навчанні й вихованні.

3.Пам'ять, її види.

4.Статева специфіка психіки людини.

5.Психічне здоров’я.

6.Невроз, його види.

7. Психорегулюючий вплив рухової активності.

8. Роль та механізми дії ручного масажу в психорегуляції.

9.Роль та механізми дії точкового масажу в психорегуляції.

10.Харчування й емоційна напруга.

11. Роль сну в підтриманні психічного здоров’я. Правила підготовки до сну та гігієна сну.

V Підведення підсумків заняття: обговорюються досягнуті студентами результати, повідомляються оцінки

Vі Видача завдання до самостійної підготовки:

Самостійна робота №38: Психічне здоров'я.

Практична робота №28

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

Тема: Стрес та тривожність. Методика психічної саморегуляції.

Мета: виявити рівень власної тривожності та ознайомитись з основними її проявами, ознайомитися з основними методами психічної саморегуляції.