Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Перел_к ЦНС, ОЧ 281_A.docx
Скачиваний:
92
Добавлен:
15.02.2016
Размер:
156.02 Кб
Скачать

A. Gyrus precentralis.

B. Gyrus postcentralis.

C. Uncus.

D. Gyrus supramarginalis.

E. Gyrus angularis.

256. У пацієнта виявлена при обстеженні мозку пухлина Аммонового рогу. У чоловіка проявами хвороби є епілептичні напади; порушені такі складні прояви пам’яті, як хронологічна реєстрація, відображення сприйняття та переживань. Стінкою якої частини бічних шлуночків є hippocampus?

A. Cornu temporale ventriculi lateralis.

B. Cornu occipitale ventriculi lateralis.

C. Cornu frontale ventriculi lateralis.

D. Pars centralis ventriculi lateralis.

E. Foramen interventricularis.

257. Хворий потрапив до клініки з відкритим переломом потиличної кістки та сильною кровотечею з рани. Ушкодження якої пазухи твердої оболони мозку може бути причиною кровотечі в цьому випадку?

A. Sinus transversus.

B. Sinus petrosus inferior.

C. Sinus cavernosus.

D. Sinus sphenoparietalis.

E. Sinus petrosus superior.

258. У пацієнта внаслідок черепно-мозкової травми знижена шкірна чутливість. Яка ділянка кори великого мозку може бути уражена?

A. Зацентральна звивина.

B. Потилична ділянка.

C. Поясна звивина.

D. Середня лобова звивина.

E. Передцентральна звивина.

259. У хворого, який поступив у неврологічне відділення, об’єктивно: відхилення язика вбік при висуванні, атрофічні зміни половини язика, розлади мовлення, утруднене ковтання. Цей стан обумовлений ушкодженням під’язикового нерва. Де знаходиться місце виходу з мозку цього нерва?

A. Sulcus anterolateralis.

B. Sulcus n.oculomotorii.

C. Sulcus posterolateralis.

D. Sulcus bulbopontinus.

E. Angulus pontocerebellaris.

260. У хворого P. 43 років, після переохолодження з’явився біль у ділянці соскоподібного відростка, за яким швидко розвинувся однобічний параліч мімічної мускулатури, відсутнє сльозовиділення. Діагностований неврит лицевого нерва. Де знаходиться місце виходу з мозку цього нерва?

A. Angulus pontocerebellaris.

B. Sulcus anterolateralis

C. Sulcus posterolateralis

D. Sulcus bulbopontinus.

E. Sulcus n.oculomotorii.

261.Хворий звернувся зі скаргами на порушення зору, що супроводжується опущенням повіки, неможливістю повернути око вгору та досередини. Об’єктивно: око відведене назовні, зіниця розширена та не реагує на світло, хворий не бачить близько. Цей стан пов’язаний з порушенням функції III пари черепних нервів. Де знаходиться місце виходу з мозку nervus oculomotorius?

A. Sulcus medialis pedunculi cerebri.

B. Sulcus lateralis anterior.

C. Sulcus lateralis posterior.

D. Sulcus bulbopontinus.

E. Angulus pontocerebellaris.

262. Чоловік, 45 років, переніс менінгоенцефаліт, після чого відмічена кіркова глухота. В якій звивині кори великого мозку знаходиться центр слухового аналізатора?

A. Gyrus temporalis superior.

B. Gyrus postcentralis.

C. Gyrus frontalis inferior.

D. Gyrus supramarginalis.

E. Gyrus angularis.

263. У результаті розвитку пухлини головного мозку у ділянці лівої тім’яної частки великого мозку, відбулось випадіння загальної чутливості у протилежній половині тулуба. Який шлях є провідником загальної чутливості?

A. Tractus gangliospinothalamocorticalis.

B. Tractus spinocerebellaris posterior.

C. Tractus ganglionucleothalamocorticalis.

D. Tractus spinovestibularis

E. Tractus spinoreticularis.

264. У хворого на сирингомієлію (хронічне захворювання, що характеризується утворенням порожнин в спинному і довгастому мозку) спостерігається випадіння больової та температурної чутливості шкіри верхніх кінцівок та тулуба. Уражені тіла II нейронів провідного шляху загальної чутливості. В якій частині спинного мозку локалізується патологічний процес?

A. Задні роги шийного потовщення.

B. Передні роги шийного потовщення.

C. Бічні канатики.

D. Передні роги попереково-крижового потовщення.

E. Задні роги попереково-крижового потовщення.

265. У хворого hemiplegia – центральний параліч лівої половини тіла, парез м’язів язика, обличчя (так звана контрактура Верніке-Манна), hemianestesia, hemianopsia (сліпота в протилежних вогнищу полях зору). Лікарі констатують, що тріада hemi характерна для ураження волокон внутрішньої капсули. До якого типу волокон кінцевого мозку відноситься внутрішня капсула?