Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zapiska_fitnes-tsentr.doc
Скачиваний:
13
Добавлен:
12.02.2016
Размер:
17.18 Mб
Скачать

Зміст

ВСТУП 3

Розділ 1. Архітектурна частина …………………………..............................4

1.1. Розміщення фітнес-центру в структурі міста

1.2. Світові аналоги

1.3. Основні вимоги до проектування

1.4 Ескізи основних рішень

Розділ 2.Основи економіки архітектурного проектування ……………..12

2.1. Вступ

Розділ 3. Охорона праці ………………………………………………………20

3.1. Характеристика об'єкту з точки зору охорони праці

3.2. Електропостачання

3.3. Водопостачання

3.4. Опалення

3.5. Вимоги до санітарно-побутових приміщень

Висновок

Список використаної літератури ………………………………………….27

Вступ

Метою проекту- є створення сучасного комплексу, який здатен привабити

глядачів не лише своїм зовнішнім виглядом, але й гармонійним поєднанням з внутрішнім простором для занять спортом та відпочинку, надання цілого спектру послуг для проведення свого дозвілля разом з друзями та сімєю. Організація території під центр: облаштування відочнкової, господарської зон, а також зон паркінгу на території проектованого об’єкту. Створення такого об’єкту є досить актуальним для міста, оскільки заняття спортом займає важливе місце для кожної здорової людини, малорухомий (сидячий) спосіб життя на сьогоднішній день є нормою, що призводить до проблем зі здоровям, відповідно, з’являється потреба в більшій кількості центрів (спортцентрів), які могли б задовольнити потребу людини в русі, повноцінному фізичному розвитку. Даний об'єкт надасть можливість отримання комплексної пропозиції для занять спортом та відпочинку, оскільки є присутні як силові так і водні види спорту, присутнє кафе, майданчики для відпочинку. Після реалізації проекту буде створено багато нових робочих місць, підприємство платитиме податки, що є важливим для бюджету міста, поява цієї споруди позитивно змінить архітектурний образ вулиці.

Розділ 1. Архітектурна частина

1.1 Розташування спорткомплексу у структурі міста

Ділянка знаходиться у м. Львів на вул. Широкій. Неподалік лісопарку 5-й парк.

З північного боку від ділянки розміщена житлова багатоповерхова забудова, також неподалік знаходяться ринок та т.ц. ВАМ.

1.2 Світові аналоги

1.3. Основні вимоги до проектування

Основними вимогами до формування та розвитку фітнес-центрів є виявлення особливості розміщення їх у великих містах, функціонально-планувальні вимоги: формування відповідних функціональних зон, наявність технічних та господарських зон, хороша транспортна розв’язка, зручні місця для паркування клієнтів автоцентру.

Спортивний центр – це місце, яке впливає на відвідувача, задовольняючи його потреби у фізичній підготоці, тому він займає провідне місце в проектуванні всіх споруд. Фітнес-центр включає в себе басейн 50м, басейн для дітей до 14р.,зали для занять фітнесом, танцями, боротьбою,магазин спорттоварів, кафе, відпочинкові зони для відвідувачів та персоналу, адміністративні та технічні приміщення . Центр довів свою економічну та функціональну перевагу перед конкурентами.

Архітектурно-художнє вирішення фасаду відповідає образу спортивної споруди для корисного та раціонального відпочинку, і гармонічно вписується в існуючу забудову.

При проектуванні даного об’єкту було розглянуто прийоми використання фірмового стилю при формуванні дизайну інтер’єрів та єкстер’єру з урахуванням індивідуальних якостей, які притаманні центрам такого напрямку.

Просторова структура будівлі має забезпечувати всі потреби відвідувача, комплексно пропонуючи всі види послуг. Заняття водними видами спорту гарно поєднуються із заняттями фітнесом, і навпаки. Відпочинок є також однією з найважливіших складових. Тож простір, розділений на основні частини, передбачає не тільки зони для тренувань , але й комунікативні та робочі зони для персоналу та зони відпочинку для відвідувачів.

В даному фітнес-центрі поєднуються і зали для тренувань (фітнес, танці, боротьба), і басейни (50м.,для дітей до 14р. ), і приміщення для персоналу (для роботи з клієнтами), і технічні приміщення.

Для створення ідеї автосалону використано прості геометричні форми. Чіткі лінії та переходи стін та перекриття передані на головному фасаді будівлі. Кольрова гама фасадів та інтер’єрів відповідає функціональному призначенню споруди.

Ескізи основних рішень

Розміщення аналогічних споруд багато в чому визначається планувальною структурою та транспортною структурою міста. Поряд з дефіцитом території складність розміщення таких фітнес-центрів в плані міста полягає в тому, що на їх території концентруються інтенсивні пішохідні потоки, які, в свою чергу, створюють транспортні потоки на автомагістралях, що примикають. Транспортна досяжність багато в чому визначає зручність обслуговування відвідувачів та ефективність роботи всієї будівлі. Відвідуваність центру залежить від асортименту пропозицій, які може надати дана споруда. Якщо в центральних районах міст є достатня площа вільної території зі сприятливим рельєфом і парком, то розташування таких комплексів в таких місцях (рекреаційних зонах міста) слід визнати найбільш доцільним.

Генеральний план розвитку фітнес-центру передбачає проектні рішення щодо системи зовнішнього транспорту. Дана система включає в себе:

  1. Паркувальні автомобільні площадки.

  2. Забезпечення під’їздів та пішохідних доріжок.

При проектуванні генерального плану фітнес-центру слід надавати значення компактності з метою чіткої орієнтації відвідувачів. Це досягається чіткою функціональною організацією об’єкту та його території. Однією з важливих сучасних вимог до проектування генеральних планів є організація розосереджених входів на територію об’єкту.

Площа забудови фітнес-центру займає основну частину території, що відводиться під будівництво. Під відкритим небом знаходяться необхідна відпочинкова зона та місця для стоянок автомобілів.

Розташування будівлі на території повинно передбачати систему проїздів і досить широких проходів, щоб забезпечити вільну циркуляцію відвідувачів, а у випадку виникнення аварійної ситуації (наприклад, пожежі) – можливість швидкої евакуації великої кількості людей і вільного доступу технічних засобів і спеціалізованого персоналу для усунення аварії.

Зона обслуговування та роботи з клієнтами центру розташовується на першому поверсі поруч з головним входом. В цьому приміщенні розташовуються рецепція, касси, гардероб, адміністрація, охорона, тренерські.

В основній зоні розміщуються басейни, душові, роздягалки, санвузли, підготовчий зал. На другому поверсі розміщенні зали фітнесу, танцювальний, зал боротьби, фреш бар. Технічні приміщення включають в себе хлораторну , венткамеру, електрощитову, приміщення для ремонту чаш басейнів.

Розробляючи генеральний план і планувальну структуру комплексу, необхідно визначити:

1 – головний і другорядні входи;

2 – автостоянки;

3– основні під’їзди;

4 –основну зону;

5– майданчики для відпочинку;

6– зону обслуговування;

7 – адміністративні приміщення;

8 – технічні приміщення;

9 – кафе;

Проведений аналіз функціонально-планувальних особливостей формування фітнес-центрів, функціонального зонування території дає можливість встановити, що процес діяльності центрів ґрунтується на взаємодії п’яти основних зон:

- зони тренувань;

- зони підготовчої;

- зони ділового обслуговування;

- зони побутового обслуговування;

- зони громадського харчування.

При проектуванні багатофункціонального фітнес-центру повинні дотримуватися всі технологічні та функціональні вимоги, що висуваються як до споруди в цілому, так і до окремих її елементів. Слід передбачити забезпечення чіткої організації графіків руху відвідувачів, учасників, обслуговування, транспорту в комплексі в цілому.

Супідрядність різних зон і приміщень та взаємозв'язок між ними можна виразити через чотири варіанти взаємозв’язку:

1. Постійний зв'язок між приміщеннями громадськими та робочими вимагає їх близького та зручного розташування.

2. Епізодичний зв'язок з інтенсивними потоками, при якому головним стає відсутність перетинів з іншими інтенсивними потоками, другорядним – близькість розташування. Наприклад, зона тренувань – приміщення технічного обслуговування.

3. Постійний зв'язок приміщень з одиничними приміщеннями вимагає їх зручного та близького розміщення. При цьому перетини зустрічних потоків не відіграють суттєвої ролі. Такий зв'язок характерний між приміщеннями технічного обслуговування, зоною тренувань – місцями відпочинку, адміністрацією і т.п.

Одиничні та епізодичні переміщення можуть виникати між будь-якими групами приміщень. Однак вони не впливають на взаємне розташування основних приміщень.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]