- •10.Ліцензійна торгівля у системі науково-технічного та економічного співробітництва підприємств і організацій різних краін.
- •50.Шляхи підвищення ефективності регулювання інноваційної діяльності підприємства.
- •Ділова ситуація
- •Задача а
- •Рішення:
- •Задача б
- •Рішення
- •Задача ж
- •Рішення
- •Задача д
- •Рішення
Задача д
Для отримання безпроцентного кредиту терміном на 5 років підприємству необхідно обґрунтувати економічну ефективність інноваційного проекту.Крім того, треба довести можливість повернення кредиту у встановлений термін.В таблицях наведено вихідні дані для розрахунку.При розв язанні задачі слід враховувати , що витрати напридбання обладнання здійснюється в 1-й рік, а додаткові інвестиції-в 4-й
Таблиця-Вихідні дані для розрахунку дохідності проекту
Показники |
Одиниці виміру |
Значення |
Витрати на придбання та транспортування обладнання |
$ США |
1600000 |
Додаткові інвестиції |
$ США |
160000 |
Обсяг річного продажу продукції(починаючи з 2 року) |
$США |
2600000 |
Податок на прибуток |
% |
25 |
Валютний депозит |
% |
16 |
Рівень премії ризику |
% |
6 |
Рівень інфляціїна валютному ринку |
% |
3 |
Таблиця –Поточні витрати на здійснення проекту
Витрати |
Рік | ||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 | |
Разом |
860000 |
760000 |
660000 |
660000 |
760000 |
В т.ч. амортизація |
Нароховується кумулятивним методом протягом 10 років |
Рішення
1 етап.
-складання платіжного ряду
-амортизаційні відрахування
-прибуток після налогообкладення
1305 1380 1455 1455 1380
-1600 290,9 290,9 258,9 226,9 194,9 тис. грн.
0 1 2 3 4 5 роки
Розраховуємо амортизацію кумулятивним методом
Сума років=1+2+3+4+5+6+7+8+9+10=55 років
Ам1=1600*10/55=$ 290,9 тис.
Ам2=(1600*9/55)+(160*10/55)= $ 290,9 тис
Ам3=(1600*8/55)+(160*9/55)=$258,9тис
Ам4=(1600*7/55)+(160*8/55)=$226,9 тис
Ам5=(1600*6/55)+(160*7/55)=$194,9 тис
ЧП1=(2600-860)*(1-0,25)=$1305 тис
ЧП2=(2600-760)*(1-0,25)=$1380 тис
ЧП3=(2600-660)*(1-0,25)=$1455 тис
ЧП4=(2600-660)*(1-0,25)=$1455 тис
ЧП5=(2600-760)*(1-0,25)=$1380 тис
2.етап.Розрахунок чістих грошових потоків
CF0=$-1600 тис.
CF1=290,9+1305=$1595,9 тис
CF2=290,9+1380=$1670,9 тис
CF3=258,9+1455-160=$1553,9 тис
CF4=226,9+1455=$1681,9
CF5=194,9+1380=$1574,9 тис
3 етап.Розрахунок показників економічної ефективності капіталовкладень
i=3%+6%+16%=25%=0,25%
Розрахуємо чиста дисконтова на вартість
NPV=(-1600+1595,9/(1+0,25))+(1670,9/(1+0,25)^2))+(1553,9/((1+0,25)^3))+
1681,9/((1+0,25)^4))+(1574,9/((1+0,25)^5))=$2746,69 тис.
NPV банк=0
2746,69>0, це означає що корисно ніж покласти у банк на депозит
Розрахуємо дисконтова ний період окупності
DPP=3>5 період окупаемості
(-1600+(1595,9/(1+IRR))+(1670,9/((1+IRR)^2))+(1553,9/(1+IRR)^3))=$1541,7 тис.грн
За 3 роки ми повністю окупаємо вкладення, т.як.за 3 роки MPV більші 0.
IRR=i-NPV1*i2-i1/(NPV2-NPV1)
Розрахунок IRR за допомогою Excel .Категорія фінансові ВСД, ми виділяємо СF і виділяємо i, і воно розраховується само/
,
IRR=0,98%
Розраховуємо індекс прибутковості
PI= -1600+1595,9/(1+0,25))+(1670,9/(1+0,25)^2))+(1553,9/((1+0,25)^3))+
1681,9/((1+0,25)^4))+(1574,9/((1+0,25)^5))/(1600+(160/(1,25^2))=2,55
2,55>1
Розраховуємо середньорічної рентабельності
R =((1305+1380+1455+1380)/5)/(1600+160))*100=79,26 %
Розраховуємо модифіковану внутрішню норму рентабельності.
MIRR=(√ (1595,9*1,25^4+1670,9*1,25^3+1553,9*1,25^2+1681,9*1,25+1574,9)/ (1600+(160/1,25^2))-1)*100% = 50,8%
Розраховуємо майбутню вартість.
FV=1595,9*1,25^4+1670,9*1,25^3+1553,9*1,25^2+1681,9*1,25+1574,9=$13,27 млн.грн.
13,27>1,6
Таким чином зробимо висновок що ми можемо получити кредит терміном на 5 років тому, що період окупаємості 3 роки і 2 останні роки це у нас вже прибуток, якщо нам дадуть кредит це буде вигідніше , ніж покласти їх на депозит, тобто є можливість получити більший прибуток, індекс прибутковості більший 1, майбутня вартість більша ніж витрати на придбання та транспортування обладнання. Тобто з цього усього можна зробити висновок що показники розрахунку економічної ефективності капіталовкладень положительні , а це означає що інвестування цього проекту вигідно.
Рецензія
на КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ
З ДИСЦИПЛІНИ
«Економіка та організація інноваційной діяльності»
Студента гр..ЕПР-08з
Полякова Ю.В.
№86366
№66