- •Теми практичних занять: і. Теми семінарських занять:
- •Іі. Теми лабораторних занять:
- •Література
- •Семінарське заняття №2
- •Література
- •Додаткова:
- •Семінарське заняття №3
- •Література
- •Додаткова:
- •Семінар-конференція №4 Тема: Зміст виховання у сучасній школі (2 год.) теми доповідей
- •Література
- •Семінарське заняття №5
- •Література
- •Додаткова:
- •Семінарське заняття №7
- •Семінарське заняття №8
- •Семінарське заняття №9
- •Семінарське заняття №10
- •Лабораторне заняття №1 (2 год.)
- •Хід заняття
- •Література
- •Лабораторне заняття №2,3 (4 год.)
- •Література
- •Лабораторне заняття №4 (2год.)
- •Література
- •Лабораторне заняття №5,6 (4 години)
- •Завдання:
- •Література
- •Лабораторне заняття №7,8 (4 год.)
- •Література
- •Лабораторне заняття №9 (2 год.)
- •Література
- •Лабораторне заняття № 10 (2год.)
- •Література:
- •Лабораторне заняття № 11 (2 год.).
- •Література
- •Щербакова т. Педагогическое творчество как условие развития творческой деятельности подростков / т. Щербакова // Развитие личности. – 2000. – №1.
- •Іі. Реферати
- •Фізико-математичний факультет, спеціальність: Інформатика
- •Іі курс, 4 семестр
- •Навчальна дисципліна „Основи педагогіки”
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам
- •Перелік змістових модулів
- •Методи навчання:
- •Методи оцінювання:
- •Методичне забезпечення:
- •Основна література
- •Додаткова література
- •Педагогічний шоденник
Лабораторне заняття №1 (2 год.)
Тема: Методологія та методи науково-педагогічного дослідження.
Мета. Формувати у студентів уміння конструювати науково-педагогічне дослідження; підбирати адекватні методи до проблеми дослідження; розробляти програму педагогічного експерименту.
Хід заняття
Завдання:
1. Згідно обраної проблеми, визначити об'єкт, предмет, мету, завдання і методи дослідження /згідно етапів дослідження/. Обґрунтувати теоретичну і практичну значущість дослідження.
2. Запропонувати систему методів дослідження та обґрунтувати доцільність їх використання.
3. За матеріалами лабораторної роботи оформити звіт.
Орієнтовні проблеми сучасної педагогічної науки і практики:
- розвиток творчого потенціалу особистості;
- пізнавальна активність учнів;
- диференціація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
- розвиток самостійності учнів;
- проблема професійного вибору учнів;
- діагностика рівня вихованості учня;
- діагностика індивідуальних особливостей учнів;
- структура учнівського колективу;
- особистість і колектив;
- проблема правової культури учнів;
- проблема взаємодії школи і сім'ї у вихованні школярів;
- формування естетичної культури учнівської молоді.
Література
Бабанський Ю.К. Проблемы повышения эффективности педагогических исследований: Дидакт. Аспект / Ю.К. Бабанський. – М.: Педагогика, 1982.
Ващенко Т. Діагностика моральних цінностей особистості / Т. Ващенко // Рідна школа. – 1996. – №2.
Изучение личности школьника и классного коллектива. – Нежин, 1988.
Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. – К.: Кондор, 2003. – 192 с.
Курсові роботи з педагогіки. Методичні рекомендації для студентів / Ред. Коваленко Є.І., Благініна В.М., Падун Н.О. – Ніжин, 2002.
Практикум з педагогіки / Ред. Дубасенюк О.А., Іванченко А.В. – К.,1996. – С.26-42.
Лабораторне заняття №2,3 (4 год.)
Тема: Реалізація змісту освіти в загальноосвітній школі.
Мета: Виявити особливості змісту освіти сучасної школи, сформувати у студентів уміння аналізувати основні документи, у яких визначено зміст загальної середньої освіти, познайомитись із досвідом окремих шкіл у визначенні змісту освіти та впровадженням сучасних принципів реформування змісту загальної середньої освіти.
Завдання:
Опрацювати рекомендовану літературу та познайомитись з сучасними принципами та критеріями відбору змісту освіти в Україні а також з шляхами та досвідом створення навчальних планів, навчальних програм, підручників та посібників національної школи.
Розглянути та проаналізувати базовий навчальний план, варіанти типових навчальних планів різних типів сучасних навчальних закладів (школи, гімназії, ліцею), користуючись при цьому збірниками наказів (див.літературу).
Використовуючи статті з журналів визначити основні групи освітніх компетенцій та дати їм характеристику (див.літер.№
Дати відповіді на питання:
- В яких документах унормований зміст освіти?
- Які документи лежать в основі створення робочого навчального плану закладу освіти?
- Яку структуру мають базовий, типовий та робочий навчальні плани?
- Охарактеризуйте інваріативну (державний компонент) та варіативну (шкільний компонент) частини типового навчального плану різних типів навчальних закладів.
- Проаналізуйте варіанти навчальних програм та підручників з фаху та дайте відповіді на питання:яка структура навчальної програми, підручника? Перерахуйте вимоги до написання підручника. Чим відрізняється підручник від посібника?
