Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
програма Основи педагогіки.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
493.06 Кб
Скачать

Лабораторне заняття №5,6 (4 години)

Тема: Урок як основна форма співробітництва учителя і учнів у процесі навчання.

Мета. Вивчити особливості уроку як основної форми організації процесу навчання; сформувати у студентів уміння робити комплексний аналіз уроку.

Хід заняття

Завдання:

  1. На основі вивчення рекомендованої літератури /див. семінар/ зробити висновок:

  1. про типи і структуру уроків;

  2. про використання різних способів організації навчально-пізнавальної діяльності.

  1. На основі бесіди з учителями школи познайомитися з основними шляхами вдосконалення сучасного уроку.

  2. Ознайомитись з тематичним та поурочним планом учителя.

  3. Відвідати урок та зробити комплексний аналіз уроку

У зошиті записати загальні дані про урок: дата, школа, клас, прізвище, ім'я та по-батькові вчителя, його стаж роботи, предмет, кількість учнів за списком, число присутніх, яка зміна, де проходить урок. Далі свої спостереження можна фіксувати за схемою:

Час уроку

Етапи уроку

Зміст (хід) уроку

Психолого-педагогічні спостереження, роздуми, висновки,

пропозиції

діяльність учителя

діяльність учнів

  1. Письмовий аналіз уроку за схемою (підручник з педагогіки за ред. Ярмаченка М.Д., с. 216-218).

  2. Проаналізуйте доцільність вибору методів, прийомів та засобів навчання на даному уроці.

Результати спостережень зафіксуйте в таблицю. Зверніть увагу на використання проблемних та інтерактивних методів навчання.

Час

уроку

Зміст (етапи) уроку

Використання методів навчання

Використання засобів навчання

Психолого-педагогічні роздуми, висновки, доцільність використання методів та засобів навчання

Література

Основна:

  1. Алексюк A.M. Загальні методи навчання / A.M. Алексюк. - К., 1973.

  2. Бабанський Ю.К. Выбор методов обучения в средней школе / Ю.К. Бабанський. – М., 1981.

  3. Дидактика средней школы / Ред. Скаткина М.И. – М., 1982.

  4. Лернер И.Я. Дидактические основы методов обучения / И.Я. Лернер. – М., 1981.

  5. Онищук В.О. Урок в современной школе / В.О. Онищук.– М., 1986.

Додаткова:

  1. Герб О. Структура уроку – складова педагогічної технології / О. Герб // Рідна школа. – 2000. – №12

  2. Демченко О. Реалізація основних підходів, методів та форм організації самостійної роботи у сучасній педагогічній практиці / О. Демченко //Рідна школа. – 2006. – №7, С.19-21

  3. Дидактика современной школы / Ред. Скаткина М.Н. – М., 1982

  4. Кузьменко О. П’ять проблем уроку –семінару / О. Кузьменко // Рідна школа. – 1996. – №5

  5. Мельник Ю. Організація індивідуального навчання в сільській школі / Ю.Мельник, Поліщук О. // Рідна школа. –, 2000. – №12

  6. Тимчасове положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти / ІЗМОУ. – №22,23 – Листопад-грудень, 2000.