Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
18
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
188.93 Кб
Скачать

ІІ. Звичайні дроби Тема 3. Множення і ділення звичайних дробів.

Урок № 33

Тема. Ділення звичайних дробів

Мета: відпрацювати навички виконання всіх арифметичних дій зі звичайними дробами; діагностику засвоєних знань і вмінь.

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

  1. Гра «Знайди помилку»

Записуємо на дошці розв'язання домашніх вправ, припустившись кількох «найбільш типових» помилок; учні шукають і виправляють по­милки, коментуючи свої дії.

  1. Усні вправи (фронтальна робота із сигнальними картками)

  1. Назвіть число, обернене до дробу: ; ; ; 0,7.

  2. Поділіть центральне число на число в кружечку.

  3. Знайдіть таке х, щоб рівність була правильною.

а) ; б) ; в) х : х = 1.

3. «Сильні» учні виконують індивідуальні завдання

Картки для «сильних» учнів

К-1

Задача. За два дні турист подолав 26 км. Шлях, який він подолав першого дня, складав шляху, який турист подолав другого дня. Скільки кілометрів прохо­див турист щодня?

К-2

Задача. Турист 3 год йшов пішки із швидкістю 5 км/год, а далі 4 год їхав потя­гом, швидкість якого у 12 разів більша. Шлях, що залишився, турист проїхав автобусом за 8 год. 3 якою середньою швидкістю рухався турист за весь час своєї подорожі, якщо швидкість автобуса становила швидкості потяга?

II. Відтворення знань учнів

Опитування

  1. Як поділити:

а) два звичайних дроби;

б) два мішаних числа;

в) натуральне число на дріб;

г) дріб на натуральне число?

  1. Чи зміниться значення дробу і як, якщо:

а) його чисельник збільшити (зменшити) у 2 рази;

б) його знаменник помножити (поділити) на b (b0);

в) чисельник і знаменник дробу помножити (поділити) на число а (а0)?

III. Вдосконалення навичок

  1. Звернути увагу учнів на те, що: чисельник і знаменник дробового ви­разу, якщо зручно, можна множити на певне натуральне число (число обираємо таким чином, щоб позбутися дробів у чисельнику і знамен­нику дробового виразу). Цю властивість можна застосувати під час перетворення дробових виразів.

  2. Розв'язання вправ.

  1. Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) .

  2. Знайдіть значення виразу: а) ; б) ;

в) ; г) .

 He забуваємо, що, і навпаки!

  1. Додатково

а) Задача. За м бавовняної тканини і за м сатину заплатили 80 грн. Скільки коштує 1 м сатину і 1 м бавовняної тканини, якщо за всю бавовняну тканину заплатили у 14 разів більше, ніж за сатин?

б) Знайдіть значення виразу: ; ; .

IV. Діагностика знань, умінь, навичок

Тестова робота

Варіант 1

  1. Які з наведених часток більші за ?

1) :; 2) :; 3) :; 4) :.

  1. Яка з поданих часток найменша?

1) :; 2) :3; 3) 1: ; 4) :1.

  1. Яке з поданих чисел є значенням виразу :·? 1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  2. Обчисліть корінь рівняння .

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  1. Знайдіть значення виразу .

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

Варіант 2

  1. Які з наведених часток менші за ?

1); 2); 3); 4).

  1. Яка з поданих часток найбільша?

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  1. Яке з поданих чисел є значенням виразу ?

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  1. Яке з наведених чисел є коренем рівняння ?

1) ; 2) ; 3) ; 4) .

  1. Знайдіть значення виразу .

1) 10; 2) 9; 3) ; 4) .

V. Підсумки уроку

Аналізуємо виконання тестової роботи (було б добре для наочності використати будь-який технічний засіб, принаймні графопроектор, за­писати на плівці текст разом із розв'язанням і продемонструвати його після того, як роботи буде зібрано).

VI. Домашнє завдання

  1. Знайдіть значення виразу: а) ; б) ;

в) ; г) .

  1. Знайдіть пропущені числа:

  1. Автомобіль мав подолати деякий шлях за 2 год. Перші 80 км він про­ їхав зі швидкістю 60 км/год, а решту шляху — зі швидкістю 75 км/год. Який шлях подолав автомобіль, якщо відомо, що до місця призначен­ня він проїхав вчасно?

3

С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас

Соседние файлы в папке Плани-конспекти математика 6 клас