- •2.1.2 Зусилля від розрахункових і нормативних навантажень
- •2.1.3 Розрахункова схема перерізу
- •2.1.4 Характеристики міцності бетону та арматури
- •2.1.5 Розрахунок перерізів плити за міцністю(і-а група граничних станів) а) Розрахунок міцності плити по перерізу, нормальному до поздовжньої осі.
- •Визначаємо параметр а0
- •Б) Розрахунок міцності плити по перерізу, похилому до поздовжньої осі
- •Геометричні характеристики зведеного перерізу
- •Визначення втрат попереднього напруження поздовжньої арматури
- •Розрахунок плити за деформаціями
2.1.5 Розрахунок перерізів плити за міцністю(і-а група граничних станів) а) Розрахунок міцності плити по перерізу, нормальному до поздовжньої осі.
М=67,86 кН∙м
Визначаємо параметр а0
(2.5)
При m=0,099 ζ= 0,1 04;
x= h0=0,104 190=1,98 см <3 см-нейтральна вісь в межах стиснутої полиці.
Характеристика стиснутої зони бетону за формулою
= – 0,008 b2 Rb= 0,85- 0,008 14,5= 0,75, (2.6)
де = 0,85 – для тяжкого бетону.
Гранична відносна висота стиснутої зони бетону за формулою
(2.7)
тут SR= RS + 400 - SP - SP (для арматури А500С); RS- табл. 2.2; SP прийм. з SP<1, тобто SP = 0,7590=413 МПа (див. п.2.1.4 ); SP=0
SR=680+400–413= 667 МПа.
Коефіцієнт умови роботи напружуваної арматури:
(2.8)
тут = 1,15
Приймаємо = 1,15
Потрібна площа перерізу поздовжньої напружуваної арматури:
(2.9)
Приймаємо для армування 710 А800, АS= 5,5 см2.
Б) Розрахунок міцності плити по перерізу, похилому до поздовжньої осі
Q=46,2 кН
Розраховуємо проекцію розрахункового похилого прерізу
Вплив звісів стиснутих поличок:
(2.10)
Вплив зусилля обтискування
(2.11)
=0,03
Р= 5,5 (413- 12,39)=220,3 кН
(2.12)
Вичислюємо
1++1+0,27+0,22=1,49 <1,5
Приймаємо 1,49
Вb3(1+f+n)Rbtb2b =2∙1,49∙1,05∙50,6∙100∙19=57,16∙10Нсм
В розрахунковому похилому перерізі
(2.13)
С=В/=57,16∙10/0,5∙46200=247,4cм>=38cм (2.14)
Тоді згідно (2.13) та (2.12):
Умова виконується, тому розрахунок поперечної арматури не потрібен, приймаємо конструктивно.
На при опорних ділянках довжиною l/4 встановлюється конструктивно 4 Вр-1 з кроком s=h/2= 220/2=110 мм. В середній частині прольоту арматура не використовується.
2.1.6. Розрахунок плити не утворення, розкриття тріщин і на прогин (II-га група граничних станів)
Геометричні характеристики зведеного перерізу
h=0,9d=0,9∙15,9=14,31 см
Товщина полок
см
Ширина ребра 146-7∙14,31=45,8 см
Ширина пустот 146 – 45,8=100,2
Площа зведеного перерізу:
Аred=A+As=146∙22-100,2∙14,31=1778,14 см2. (2.15)
Відстань від нижньої грані до центра ваги зведеного перерізу
см
Відстань від точки прикладання зусилля в напружуваній арматурі до центра тяжіння приведеного перерізу:
еор= уred – а=10,7-3=7,7 см. (2.16)
Момент інерції зведеного перерізу відносно ЦВЗП:
Ired=146223/12=129551 см4.
Момент опору для розтягнутої грані перерізу
Wred=Ired/ у0=129551/11=111777,4 см3; (2.17)
те ж для стиснутої грані перерізу
Wred=Ired/(h-уred)= 129551/(22-10,7)=10293 см3. (2.18)
Відстань від ядрової точки найбільш віддаленої від розтягнутої зони
(2.19)
Відстань від ядрової точки найменш віддаленої від розтягнутої зони (за (2.19))
см
Пружньопластичний момент опору відносно:
нижньої грані Wpl = γ Wred = 1,5 · 11777,4 = 17666,1 см³.
верхньої грані W′pl = γ W′red = 1,5 · 11777,4 = 17666,1 см³.
Тут γ = 1,5 – для двутаврового перерізу при 2 < bf/b = 146 /50,6 = 2,89 ≤ 6.
Визначення втрат попереднього напруження поздовжньої арматури
При sp=1 sp= 590 МПа
Перші втрати.
Від релаксації напружень в арматурі 1=0,03sp=0,03590=17,7 МПа. Втрати від температурного перепаду 2, деформацій анкерних пристроїв для натягування 3, тертя арматури об огинаючі пристрої 4, від деформацій металевої форми 5 – всі ці втрати дорівнюють нулю, оскільки вони враховані в технологічному процесі виготовлення плити.
Зусилля попереднього обтискування бетону при знятті напружуваної арматури з упорів форми P0=(sp-1)Аs=(590-17,7)5,5= 314,785 кН.
Ексцентриситет цього зусилля відносно центра ваги перерізу
= 11-3=8 см
Для визначення витрат від швидконабігаючої повзучості визначаємо напруження обтиску:
(2.20)
/Rb<0,75 Rb=3,91/0,75=5,21<0,5В25.
Приймаємо Rb=12,5 , тоді/Rb =3,91/12.5=0,31
Стискаюче зусилля на рівні центра ваги площі напруженої арматури від зусилля обтискування
(2.21)
Втрати від швидконабігачої повзучості 6=0,8540∙bp/Rbp=0,85400,27=9,18 МПа, (2.22)
тут 0,85 – коефіцієнт, що враховує теплову обробку плити.
Перші втрати до закінчення обтиску бетону los1= 17,7+9,18=26,88 МПа. Напруження в напружуваній арматурі з врахуванням перших втрат
sр1=sp-los1=590-26,88=563,12 МПа. (2.23)
Зусилля обтискування перерізу плити після перших втрат
Р1=(sp-l1)Аs=(590-26,88)5,5=309,716 кН. (2.24)
Напруження в бетоні після обтиску:
(2.25)
Другі втрати.
Від усадки бетону 8=35 МПа (табл. 5, п. 8а [1]).
Від повзучості бетону при bp/Rbp=3,27/12,5=0,26<0,75; 9=0,85∙150bp/Rbp=0,851500,26=33,15МПа.
Другі втрати попереднього напружування арматури
los2=8+9=35+33,15=68,18 МПа.
Втрати 7, 10, 11 при електротермічному натягуванні арматури на упори опалубки відсутні.
Повні втрати попереднього напружування арматури
los=los1+los2= =26,88+68,18=95,06 МПа > los,min=100 МПа.
Зусилля обтискування перерізу бетону з урахуанням всіх втрат напружування арматури (формула (2.24))
Р2=(sp-los)∙As=(590-100)5,5=269,5 кH.