Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

обр мист

.docx
Скачиваний:
23
Добавлен:
22.03.2015
Размер:
323.03 Кб
Скачать

Малювання композиції «Рибки в акваріумі»

Мета: провести бесіду про різноманітність форм і забарвлення рослин та

живих істот – мешканців озер, річок, морів, океанів; розвивати уяву,

фантазію образне мислення; виконання вправ на розвиток руки,

зображення риб, водоростей; формування навичок культури роботи з

різними художніми матеріалами.

Обладнання: Таблиця, ілюстрації із зображенням риб, водоростей, акваріум з рибками.

Хід уроку

І Організація уроку.

1.Організація колективу учнів. Привітання

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Ми учитимось старанно –

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі –

Діти просто Молодці!

2. Перевірка обладнання робочих місць.

- Перевірте, щоб у вас на парті було все необхідне до уроку: альбом, фарби, пензлик, простий олівець, гумка, кольорові олівці, палітра, склянка для води. Все зайве приберіть

ІІ Підготовка до практичної діяльності.

  1. Загадки від Кота Леопольда.

  • Сьогодні, діти, до нас на урок завітав Кіт Леопольд. (малюнок Леопольда з вудочкою та відеречком).

Він з доброї казки до нас завітав,

Його кожна дитина, напевне, впізна.

Котом Леопольдом звуть його в народі,

Долає він зло, помагає в незгоді.

  • Як бачите Кіт Леопольд дуже полюбляє рибалити, тому він із вудочкою та відерцем. Але, якщо ви уважні, то помітили, що у Леопольда щось виглядає з відерця. Як ви гадаєте, що то? Так, правильно, це різні листи-завдання.

І перший лист - це загадки. Ану відгадайте?

Крила має, та не літає.

Очі має, та не моргає,

Ніг не має, та не наздоженеш.

У воді вона живе

Не має дзьоба, а клює.

У воді жива, на суші – мертва. ( Риба)

Їхала пані в срібнім жупані, уся в латках.

Пір’ям махає, хвостом управляє, а на повітрі помирає. (Риба)

– Молодці. А хто скаже:

- У яких водоймах водиться риба?

- Хто з вас бував із татом на рибалці?

- Яку рибу вдалося вам особисто впіймати?

2. Дидактична гра « Впіймай рибку».

– Вміло відгадуєте загадки.

- Діти, а хто хоче рибку спіймати?

Учитель чіпляє на гачок рибку, вирізану із кольорового паперу. Учні намагаються «впіймати». На кожній із рибок записана загадка, учні відгадують їх.

Живе вона у річці синій,

Та не щука це, отож

Я підкажу вам: це рибина.

Ну, а звуть цю рибу….(йорж)

Ось вона яка –

Розбійниця морська!

Усіх би проковтнула

Зажерлива….. (акула)

У ставку з’явилось лихо.

Довга пасть та гострі зуби,

Риб маленьких полюбляє

Відгадайте хто вона? … (щука)

3.Вступна бесіда.

- Діти, можливо декому з вас доводилося бувати на морі, милуватись його хвилями. Яким ви запам’ятали море?

- А чи знаєте ви, що підводний світ приховує в собі безліч таємниць і загадок?

4. Гра «Пофантазуй»

- Давайте, діти, поринемо у морський світ. Закрийте очі, уявіть, що ви – рибки. Ви повільно пливете по дну моря чи океану і милуєтесь неповторною красою підводного царства. У глибинах морів і океанів неймовірно багато риб, крабів, восьминогів, морських зірок, вони великі й маленькі, сміливі й боязкі, яскраві та непомітні…. Такі схожі й водночас різні.

- Тема нашого уроку захована у загадці. Відгадайте її.

5. Відгадування загадки.

Швидко плавають завзято

Мешканці цієї хати.

Це не річка і не море –

Стіни в неї геть прозорі. (Акваріум)

6.Продовження бесіди. Гра «Мікрофон»

– Правильно, це - акваріум. А чи знаєте ви, що акваріум – помешкання для рибок. Акваріум нагадує нам підводне царство, але у зменшеному вигляді. У ньому можна побачити безліч різноманітних рибок: червоних і жовтих, зелених і синіх, великих і малих. І назви у них різні – мечоносець, барбус, золота рибка, гурамі, півники, скалярії та інші.

- Чи доводилось вам спостерігати за поведінкою риб в акваріумі?

- Яких акваріумних риб ви знаєте?

( Діти по черзі діляться своїми розповідями про акваріумних риб та спостереженнями за ними).

А Кіт Леопольд для вас, діти, підготував сюрприз. Пам’ятаєте, яка рибка допомогла Леопольду у боротьбі з Мишами? Згадайте за допомогою загадки, яка це рибка.

Сіяю золотом я дивно

Я поміж рибками – царівна.

І серед них мене усі

Впізнають по моїй красі. (золота рибка)

Батьківщина золотих рибок – Китай. Китайські імператори тримали їх у своїх палацах і не дозволяли вивозити дорогоцінних рибок із країни.

7. Послідовність виконання роботи

(З коментарем вчителя)

А) послідовність малювання рибки

- Подивіться, з яких частин складається рибка: тулуб з головою, плавці, хвіст, ротик, очі, луска.

- Спочатку малюємо тулуб. Потім відділяємо від тулуба голову. Малюємо плавці, хвостик, ротик, очі, показуємо луску.

Б) послідовність малювання композиції

- Композицію будемо виконувати в такій послідовності:

- Кожний з вас отримає шаблон акваріуму. Беремо цей шаблон, прикладаємо до аркуша і обводимо простим олівцем. Домальовуємо межі води в акваріумі.

- простим олівцем виконуємо зображення різних рибок. Водоростей, камінців.

- тепер кольоровими олівцями або фломастерами розфарбовуємо водорості. Яким кольором будуть водорості?

- Жовтим кольором розфарбовуємо пісок.

- Якого кольору можуть бути камінці на дні? Розфарбовуємо їх.

- далі розфарбовуємо рибок. Для цього вибираємо яскраві кольори. Розфарбовуємо в одному напрямі. Так як рибки у воді дихають . то не забуваємо про бульбашки.

- потім беремо шматочок свічки і гарно натираємо тільки те, що розфарбували: рибок, водорості, камінці, пісок, не виходячи за їх межі.

- Залишається розфарбувати воду. Вода в акваріумі може бути голубою, синьою, зеленою.

- набираємо на палітрі колір води і вільно зліва направо виконуємо заливку в одному напрямку поверх розфарбованого зображення.

В) повторення послідовності виконання роботи

V Практична діяльність учнів.

Індивідуальна робота з учнями

VІ Підсумок уроку.

  1. Перевірка виконаної роботи

– Що ми сьогодні на уроці малювали?

  1. Виставлення оцінок

  2. Виставка кращих робіт

  3. Аналіз типових помилок

  4. Прибирання робочих місць.

  5. Прощання .