Aparat_kadra_kier_tom I
.pdfWydział Kwaterunkowo-Budowlany Kwatermistrzostwa/Wydziału
Administracyjno-Gospodarczego
Naczelnicy
Moroz Roman |
Szymon |
|
por. |
1 I 1949– |
Uszyński Marian |
Tomasz |
|
por. |
1 XI 1950– |
Skrzypczyk Jan |
Jan |
|
chor. |
1 XI 1951–1 V 1952 |
Makal Mikołaj |
Szymon |
|
por. |
p.o. 1 V–1 XII 1952 |
Kosztowny Jan |
Walenty |
|
ppor. |
p.o. 1 XII 1952– |
Kowalik Kazimierz |
Władysław |
|
por. |
1 II 1954–(1956) |
|
|
Zastępcy |
|
|
Skrzypczyk Jan |
Jan |
|
chor. |
1 I 1949–1 XI 1951 |
Flaks Bolesław |
Salomon |
|
kpt. |
–1 IX 1950 |
Uszyński Marian |
Tomasz |
|
por. |
–25 X 1951 |
Makal Mikołaj |
Szymon |
|
por. |
1952 |
Kosztowny Jan |
Walenty |
|
ppor. |
1 XII 1952– |
Kowalik Kazimierz |
Władysław |
|
por. |
1 III 1953–1 II 1954 |
Pieryszcz Leonid |
Aleksy |
|
ppor. |
1 X 1954– |
Grzegorczyk Cyprian |
Kazimierz |
|
chor. |
1955 |
Wydział/Służba Uzbrojenia Kwatermistrzostwa/Wydziału |
||||
|
Administracyjno-Gospodarczego |
|||
|
|
|
||
|
Naczelnicy |
|
||
Korol Józef |
Hilary |
|
chor./ppor. |
p.o. 25 VIII 1946–1 IX 1948 |
|
|
|
|
1 IX 1948–1 I 1949 |
|
Zastępcy – brak danych |
|
Wydział Zaopatrzenia Kwatermistrzostwa/Wydziału Administracyjno-Gospodarczego
Naczelnicy
Moroz Roman Szymon por. –1 I 1949
Zastępcy – brak danych
Służba Żywnościowa Kwatermistrzostwa/Wydziału Administracyjno-Gospodarczego
Naczelnicy
Tarnowski Walenty25 |
Aleksander |
sierż. |
p.o. 1 IV 1952–20 III 1953 |
Targielski Mieczysław |
Siemion |
mjr |
20 III–25 IV 1953 |
Staniewski Antoni |
Józef |
chor. |
1 XI 1953– |
|
Zastępcy |
|
|
Tarnowski Walenty |
Aleksander |
sierż. |
1 VI 1952–1 XI 1953 |
Staniewski Antoni |
Józef |
chor. |
1 VI 1952–1 XI 1953 |
Kondraszuk Jan |
Ludwik |
chor. |
1954 |
25 15 XII 1952 r. oddelegowany na kurs.
321
Nazwisko i imię |
Imię ojca |
|
Stopień |
Czas pełnienia funkcji |
|
służbowy |
|||
|
|
|
|
|
|
Wydział Służby Zdrowia |
|
||
|
|
|
|
|
|
Naczelnicy |
|
||
Alter Julian |
Hilary |
|
por. |
1 I 1947–1 XI 1948 |
Kubczak Stanisław |
Ignacy |
|
mjr |
15 VIII 1952–(1954) |
|
|
Zastępcy |
|
|
Woszczyński Roman26 |
Julian |
|
mjr |
p.o. 15 II–30 V 1950 |
Muraszko Konstanty |
Andrzej |
|
|
1 XII 1953–(1954) |
Szpital/Poliklinika Wydziału Służby Zdrowia |
||||
|
|
|
||
|
Dyrektorzy |
|
||
Bronwald Amelia27 |
Adolf |
|
ppłk/płk |
(1948)–20 XII 1950 |
Kołodziejczyk Tadeusz |
Tadeusz |
|
mjr |
20 XII 1950– |
|
|
Zastępcy |
|
|
Bronwald Amelia |
Adolf |
|
mjr/ppłk |
1948 |
Kołodziejczyk Tadeusz |
Tadeusz |
|
mjr |
1 IV 1949–20 XII 1950 |
Formella Stefan |
Leon |
|
kpt. |
1 VIII 1951–1954 |
Sekcja Socjalna/Referat Socjalny/Samodzielny Referat Socjalny |
||||
|
|
|
||
|
Naczelnicy – brak danych |
|
||
Świderski Wacław |
Stanisław |
|
por. |
27 V–23 IX 1953 |
Kędzierski Andrzej |
|
|
ppor. |
23 IX 1953– |
|
Zastępcy – brak danych |
|
Powiatowe i miejskie UBP/UdsBP w województwie olsztyńskim
Nazwisko i imię |
Imię ojca |
|
Stopień |
Czas pełnienia funkcji |
|
służbowy |
|||
|
|
|
|
|
|
PUdsBP w Barczewie28 |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Dzwonkowski Stanisław |
Antoni |
|
por. |
1 VI 1955– |
|
|
Zastępcy |
|
|
Kostrzewa Szczepan |
Franciszek |
|
ppor. |
1 VI 1955– |
Wilk Roman |
Wojciech |
|
chor. |
–31 I 1956 |
Foks Jerzy |
Jan |
|
ppor. |
1 V 1956– |
26Pracownik kontraktowy.
27Oficer sowiecki; w 1951 r. wyjechała do ZSRR.
28PUdsBP powstał w 1955 r.
322
PUBP/PUdsBP w Bartoszycach
Kierownicy/szefowie
Nykiel (Nyckiel) Teofil |
Jan |
chor. |
|
p.o. 18 VIII 1945–1 XI 1946 |
|
|
|
|
|
Kowalski Leon |
Walenty |
chor. |
|
p.o. 1 IX 1946–1 I 1948 |
Bloch Tadeusz |
Józef |
|
|
p.o. 27 VI 1947– |
|
|
|
|
|
Traczyk Władysław |
Władysław |
chor./ppor./ por. |
|
p.o. 1 I 1948–1 II 1950 |
|
|
|
|
|
Mańko Jan |
Jan |
chor. |
|
p.o. 15 V 1950– |
Brakowski Zdzisław |
Tomasz |
chor./por. |
|
19 VI 1951–15 I 1953 |
|
|
|
|
|
Konieczny Władysław |
Stanisław |
por. |
|
p.o. 15 I 1953–15 VIII 1954 |
|
|
|
|
|
Podgórski Tadeusz |
Stefan |
por. |
|
1 IX 1954–1 I 1957 |
|
Zastępcy |
|
||
|
|
|
|
|
Traczyk Władysław |
Władysław |
chor./ppor./por. |
|
1 I 1948–1 II 1950 |
|
|
|
|
|
Rybak Henryk |
Stanisław |
chor. |
|
2 XII 1949–15 VIII 1950 |
Mańko Jan |
Jan |
chor. |
|
15 V 1950–1 VI 1951 |
|
|
|
|
|
Skierś Edward |
Walerian |
sierż. |
|
1 IV 1951–21 VII 1952 |
|
|
|
|
|
Konieczny Władysław |
Stanisław |
por. |
|
15 I 1953–15 VIII 1954 |
|
PUBP/PUdsBP w Biskupcu29 |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
|
|
|
|
|
Małocha Stefan |
Konstanty |
|
|
V 1945 |
|
|
|
|
p.o. 31 VIII–1 XII 1945 |
|
|
|
|
|
Siwy Stanisław30 |
Paweł |
por. |
|
p.o. 25 VIII 1946–1 V 1948 |
Adamczyk Mieczysław |
Franciszek |
st. sierż./podchor. |
|
p.o. 27 VI 1947– |
Fuks Celestyn |
Adam |
chor. |
|
p.o. 1 V–31 XII 1948 |
|
|
|
|
|
Łojko Mikołaj |
Bazyli |
por. |
|
31 XII 1948–1 IV 1950 |
|
|
|
|
|
Połowniak Czesław |
Jan |
por. |
|
15 V 1950–23 I 1951 |
Wiśniewski Jerzy31 |
Franciszek |
ppor./por. |
|
1 VI 1951–1 III 1953 |
Fiebig Stanisław32 |
Franciszek |
chor./ppor. |
|
1 VI 1953–7 VI 1954 |
Włodarczyk Franciszek |
Walenty |
ppor. |
|
1 VIII 1954– |
|
Zastępcy |
|
||
|
|
|
|
|
Fuks Celestyn |
Adam |
chor. |
|
1 V–31 XII 1948 |
|
|
|
|
|
Szczepaniak Kazimierz |
Jan |
|
|
p.o. 1 VII 1948–1 V 1950 |
Wiśniewski Jerzy |
Franciszek |
chor. |
|
1 III 1950–1 VI 1951 |
|
|
|
|
|
Rokoszewski Radzisław33 |
Wawrzyniec |
chor. |
|
1 VI 1951–15 IX 1952 |
Lisiecki Witold |
Szczepan |
ppor. |
|
15 IX 1952–1 IV 1953 |
29Powiat reszelski z siedzibą władz w Biskupcu.
30Aresztowany 12 V 1948 r.
31Absolwent kursu NKWD w Kujbyszewie.
32Przeniesiony dyscyplinarnie do Braniewa.
33W dyspozycji WUBP do 10 XI 1953 r.
323
Nazwisko i imię |
Imię ojca |
|
Stopień |
|
Czas pełnienia funkcji |
|
służbowy |
|
|||
|
|
|
|
|
|
Skora Stanisław |
Jan |
|
chor. |
|
1 IV 1953–1 II 1954 |
|
|
|
|
|
|
Krzywiński Henryk |
Adam |
|
ppor. |
|
15 VII 1954–1 IV 1955 |
|
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Braniewie |
|
|||
|
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
|||
Patela Marian |
Józef |
|
chor. |
|
p.o. 18 VIII 1945–25 VIII |
|
|
|
|
|
1946 |
Pietrzyk Jan |
Jan |
|
por. |
|
p.o. 25 VIII 1946–15 VIII |
|
|
|
|
|
1950 |
Kapuściński Henryk |
Szczepan |
|
|
|
p.o. 27 VI 1947– |
Rybak Henryk |
Stanisław |
|
chor. |
|
p.o. 1 I–8 II 1951 |
Michoń Józef |
Jan |
|
ppor./por. |
|
1 I 1951–1 VI 1954 |
|
|
|
|
|
|
Fiebig Stanisław |
Franciszek |
|
ppor. |
|
1 VI 1954–1 IV 1955 |
|
|
Zastępcy |
|
||
|
|
|
|
|
|
Sosnowski Jacek |
Albin |
|
|
|
VII 1945– |
|
|
|
|
|
|
Madej Stanisław |
Wojciech |
|
ppor./por. |
|
1 I 1948–15 IV 1949 |
Pietrzyk Jan |
Jan |
|
por. |
|
25 VIII 1946–15 VIII 1950 |
Magalski Władysław |
Franciszek |
|
chor. |
|
15 VIII 1950– |
|
|
|
|
|
|
Rybak Henryk |
Stanisław |
|
chor. |
|
p.o. 16 VIII 1950–8 II 1951 |
Bryks Roman |
Feliks |
|
sierż./por. |
|
20 III 1951–25 IX 1952 |
Nieścieruk Stefan |
Bazyli |
|
chor. |
|
1 X 1952–15 III 1953 |
|
|
|
|
|
|
Kobreńczuk Józef |
Marian |
|
chor. |
|
15 III 1953–1 IV 1955 |
Fiebig Stanisław |
Franciszek |
|
ppor. |
|
1 VI 1954–1 IV 1955 |
Kostrzewa Szczepan |
Franciszek |
|
chor./ppor. |
|
1 IV 1955– |
|
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Działdowie34 |
|
|||
|
|
|
|||
|
Kierownicy/szefowie |
|
|||
|
|
|
|
|
|
Tobiasz Czesław |
Jan |
|
|
|
10 IV 1945–23 IV 1946 |
|
|
|
|
|
|
Łuczak Antoni |
Jakub |
|
por. |
|
p.o. 23 IV–26 XI 1946 |
Gielniewski Wacław |
Władysław |
|
ppor. |
|
p.o. 26 XI 1946–1 II 1947 |
|
|
|
|
|
|
Mazurowski Tadeusz |
Stanisław |
|
por. |
|
p.o. 1 II 1947– |
|
|
|
|
|
|
Madziar Stefan |
Stefan |
|
kpt. |
|
p.o. 1 VII 1948–15 IV 1949 |
Krupiński Henryk |
Paweł |
|
por. |
|
15 IV 1949–1 X 1950 |
|
|
|
|
|
|
Burzyński Kazimierz |
Stanisław |
|
kpt. |
|
1 X 1950–1 XII 1951 |
|
|
|
|
|
|
Szymański Kazimierz |
Feliks |
|
por. |
|
1 III 1952–31 I 1954 |
Bobrowski Zygmunt |
Tomasz |
|
por. |
|
1 II 1954–1 IX 1955 |
|
|
|
|
|
|
Grusiewicz Mieczysław |
Antoni |
|
por. |
|
1 IX 1955– |
34 Powiat do 28 VI 1950 r. w województwie warszawskim, następnie olsztyńskim.
324
Zastępcy
Bittner Adam35 |
|
|
st. sierż. |
–1 XII 1945 |
Sochocki Stanisław36 |
Zygmunt |
|
chor. |
p.o. 3 VI 1946–1 XI 1947 |
Madziar Stefan |
Stefan |
|
|
1 II–1 VII 1948 |
|
|
|
|
|
Młynarczyk Stefan |
Władysław |
|
plut. |
1 IX 1950–15 III 1952 |
|
|
|
|
|
Wieczorek Marian |
Józef |
|
chor. |
1 III–15 X 1952 |
|
|
|
|
|
Lisiecki Witold |
Szczepan |
|
ppor. |
1 IV 1953– |
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Elblągu37 – zob. województwo gdańskie |
||||
|
||||
PUBP/PUdsBP w Ełku38 – zob. województwo białostockie |
||||
|
|
|
||
|
PUBP/PUdsBP w Giżycku39 |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Terlecki Bolesław40 |
Józef |
|
ppor. |
p.o. 31 VIII 1945–17 V 1946 |
Kowalski Leonard41 |
Stanisław |
|
|
10 I–1 III 1946 |
Szelągowski Zygmunt42 |
Stefan |
|
ppor. |
p.o. 9 III–13 X 1946 |
Sieraga Stanisław |
Stanisław |
|
ppor. |
1 IV 1947–15 I 1950 |
|
|
|
|
|
Hes (Hess) Rajmud |
Jan |
|
|
p.o. 27 VI 1947– |
|
|
|
|
|
Drąg Władysław |
Andrzej |
|
ppor. |
15 I 1950–1 VI 1952 |
|
|
|
|
|
Matczuk Teodor |
Emil |
|
chor. |
p.o. 17 V 1950–1 IV 1951 |
|
|
|
|
|
Kostrzewa Jerzy |
Franciszek |
|
chor./por. |
1 VI 1952– |
|
|
|
|
|
Piliszek Marian |
Andrzej |
|
ppor./por. |
1 X 1952–1 X 1953 |
|
|
|
|
|
Skołożyński Tadeusz |
Jan |
|
ppor. |
1 X 1953–(1956) |
|
|
|
|
|
|
|
Zastępcy |
|
|
|
|
|
|
|
Matczuk Teodor |
Emil |
|
chor. |
p.o. 15 V 1950–1 VI 1951 |
|
|
|
|
|
Szymański Kazimierz |
Feliks |
|
ppor. |
1 VI 1951–1 III 1952 |
Skołożyński Tadeusz |
Jan |
|
chor. |
1 III 1952–1 X 1953 |
Micek Czesław |
Karol |
|
chor. |
1 XII 1953–(1956) |
PUBP/PUdsBP w Gołdapi43 – zob. województwo białostockie
35Oficer sowiecki.
36Zmarł 31 VIII 1947 r.; skreślony z ewidencji 1 XI 1947 r.
37Powiat do 7 VII 1945 r. w województwie olsztyńskim, następnie gdańskim.
38Powiat do 7 VII 1945 r. w województwie olsztyńskim, następnie białostockim.
39W literaturze bardzo często pojawia się informacja, że siedzibą powiatu były Łuczany; tymczasem Łuczany to spolszczenie niemieckiej nazwy Giżycka (Lötzen).
40Aresztowany.
41Aresztowany.
4213 X 1946 r. zginął w czasie akcji.
43Powiat do 7 VII 1945 r. w województwie olsztyńskim, następnie białostockim.
325
Nazwisko i imię |
|
Imię ojca |
Stopień |
Czas pełnienia funkcji |
|
służbowy |
|||
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Górowie Iławeckim |
|||
|
|
|
|
|
|
|
Kierownicy/szefowie |
|
|
Sosnowski Jacek |
|
Albin |
chor. |
p.o. 1 IV 1947–15 VIII 1950 |
|
|
|
|
|
Hermanowski Ignacy |
|
Hersz |
|
p.o. 27 VI 1947– |
Bińczyk Franciszek |
|
|
chor. |
p.o. 1 II 1950–20 III 1951 |
|
|
|
|
|
Pietrzyk Jan |
|
Jan |
por. |
15 VIII 1950–1 VIII 1952 |
Rokoszewski Radzisław |
|
Wawrzyniec |
chor. |
p.o. 20 III–31 V 1951 |
|
|
|
|
|
Cholewa Mieczysław |
|
Tomasz |
por. |
1 VIII 1952–15 XII 1953 |
Kostrzewa Szczepan |
|
Franciszek |
chor./ppor. |
1 II 1954–1 VI 1955 |
|
|
|
|
|
Skora Stanisław |
|
Jan |
chor. |
1 IV 1955–(1956) |
|
|
|
|
|
|
|
Zastępcy |
|
|
Sosnowski Jacek |
|
Albin |
chor. |
1 IV 1947–15 VIII 1950 |
|
|
|
|
|
Bińczyk Franciszek |
|
|
chor. |
28 I–25 IX 1950 |
Rokoszewski Radzisław |
|
Wawrzyniec |
chor. |
1 IV 1951– |
|
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Iławie44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kierownicy/szefowie |
|
|
|
|
|
|
|
Maksymiuk Bazyli |
|
Konstanty |
szer. |
24 V–10 VIII 1945 |
Borecki Stefan |
|
Bazyli |
|
p.o. 18 VIII 1945–1 VIII 1946 |
|
|
|
|
|
Kraska Józef |
|
Józef |
|
p.o. 1 IX 1945–2 XII 1946 |
Traczyk Władysław |
|
Władysław |
chor./ppor. |
p.o. 20 VII 1946–1 I 1948 |
|
|
|
|
|
Gola Józef |
|
Franciszek |
st. strzel./ppor. |
p.o. 27 VI 1947–30 VI 1951 |
|
|
|
|
|
Omiljanowicz Aleksander |
|
Piotr |
chor./ppor. |
p.o. 1 I 1948–15 IV 1949 |
Burzyński Kazimierz |
|
Stanisław |
kpt. |
15 IV 1949–25 IX 1950 |
|
|
|
|
|
Krupiński Henryk |
|
Paweł |
por. |
1 X 1950–15 XII 1952 |
Szlachcic Stefan |
|
Tomasz |
por./kpt. |
15 XII 1952–1 IX 1955 |
|
|
|
|
|
Beśka Edward |
|
N.N., |
por. |
1 IX 1955– |
|
|
Wiktoria |
|
|
|
|
Zastępcy |
|
|
Jurga Józef |
|
|
|
IV 1945– |
|
|
|
|
|
Omiljanowicz Aleksander |
|
Piotr |
chor./ppor. |
p.o. 1 I 1948–15 IV 1949 |
Rabczewski Bazyli |
|
Bazyli |
sierż./chor. |
1 II 1950–8 VIII 1951 |
|
|
|
|
|
Korajczyk Józef |
|
Sylwester |
chor. |
8 VIII 1951–1 VI 1952 |
|
|
|
|
|
Marczuk Marian |
|
Szczepan |
ppor./por. |
1 IX 1952–1 II 1954 |
Racławski Mieczysław |
|
Adam |
ppor./por. |
1 II 1954– |
|
|
|
|
|
44 W czerwcu 1945 r. siedzibę PUBP przeniesiono do Susza, siedziby władz powiatu; od października 1945 r. ponownie w Iławie.
326
PUBP/PUdsBP w Kętrzynie
Kierownicy/szefowie
Lis Ferdynand |
Franciszek |
|
chor. |
p.o. VII 1945 |
|
|
|
|
|
Królikowski Zygmunt |
Antoni |
|
chor./por. |
p.o. 30 IX 1945–6 XII 1949 |
|
|
|
|
|
Kamiński Jan |
Paweł |
|
plut./chor. |
p.o. 27 VI 1947– |
Kleczyk Tadeusz |
Antoni |
|
kpt. |
6 XII 1949–15 V 1950 |
Targielski Mieczysław |
Siemion |
|
kpt./mjr |
1 IX 1950–20 III 1953 |
Wierzbowski Zygmunt |
Antoni |
|
ppor. |
1 VI 1952–1 I 1953 |
|
|
|
|
|
Grusiewicz Mieczysław |
Stefan |
|
ppor./por. |
20 III 1953–1 IX 1955 |
|
|
|
|
|
Dzwonkowski Stanisław |
Antoni |
|
por. |
1 IX 1955–1 I 1957 |
|
|
Zastępcy |
|
|
Komosa Józef |
Józef |
|
chor./por. |
VII 1945– |
Królikowski Zygmunt |
Antoni |
|
chor./por. |
30 IX–6 XII 1949 |
|
|
|
|
|
Połowniak Czesław |
Jan |
|
por. |
6 XII 1949–15 V 1950 |
|
|
|
|
|
Piliszek Marian |
Andrzej |
|
chor. |
15 V 1950–30 V 1952 |
|
|
|
|
|
Wierzbowski Zygmunt |
Antoni |
|
ppor./por. |
30 V–24 XII 1952 |
Magalski Władysław |
Franciszek |
|
ppor. |
15 IV 1953–15 VII 1954 |
Konieczny Władysław |
Stanisław |
|
por./kpt. |
1 IV 1955–31 XII 1956 |
PUBP/PUdsBP w Kwidzynie45 – zob. województwo gdańskie |
||||
|
||||
PUBP/PUdsBP w Lidzbarku Warmińskim |
||||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Kraska Józef |
Józef |
|
ppor. |
p.o. 1945 |
Wróblewski Henryk |
Władysław |
|
st. sierż./chor. |
p.o. 1 V 1945–27 V 1947 |
|
|
|
|
|
Lis Ferdynand |
Franciszek |
|
chor./ppor. |
p.o. 4 VI 1945–1 X 1946 |
|
|
|
|
|
Majewski Marian |
Roman |
|
chor./ppor. |
p.o. 31 VIII 1945–15 XI 1947 |
Roszek (Rosek) Stanisław46 |
Jan |
|
plut. |
p.o. 27 VI 1947–1 IV 1948 |
Bleja Czesław |
Stanisław |
|
por./kpt. |
p.o. 1 IV 1948–1 I 1951 |
Szczepaniak Kazimierz |
Jan |
|
por. |
1 II 1951–1 VI 1952 |
Beśka Edward |
N.N., |
|
por. |
1 VI 1952– |
|
Wiktoria |
|
|
|
Wieczorek Marian |
Józef |
|
chor. |
15 I 1954–(1956) |
|
|
Zastępcy |
|
|
Tarant Władysław47 |
Stefan |
|
sierż. |
1945–10 I 1946 |
Lis Ferdynand |
Franciszek |
|
chor./ppor. |
p.o. 4 VI 1945–1 X 1946 |
|
|
|
|
|
Nawrocki Celestyn |
Walenty |
|
chor./ppor. |
1 XI 1947–15 III 1948 |
45Powiat do 7 VII 1945 r. w województwie olsztyńskim, następnie gdańskim.
4630 V 1948 r. przekazany do dyspozycji WUBP.
47Zginął 8 I 1946 r.
327
Nazwisko i imię |
Imię ojca |
Stopień |
|
Czas pełnienia funkcji |
służbowy |
|
|||
|
|
|
|
|
Bleja Czesław |
Stanisław |
chor./por. |
|
1 IV 1948–1 I 1951 |
|
|
|
|
|
Szczepaniak Kazimierz |
Jan |
ppor. |
|
1 V 1950–1 II 1951 |
|
|
|
|
|
Skołożyński Tadeusz |
Jan |
chor. |
|
1 IV 1951–1 III 1952 |
|
|
|
|
|
Fiebig Stanisław |
Franciszek |
chor./ppor. |
|
1 III 1952–1 IV 1953 |
|
|
|
|
|
Rabczyński Henryk |
Jan |
st. sierż. |
|
1 X 1953–1 IV 1955 |
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Malborku48 – zob. województwo gdańskie |
||||
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Morągu |
|
||
|
|
|
|
|
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Ulborski Marian |
|
por. |
|
20 V 1945– |
|
|
|
|
|
Dobroniak Stanisław49 |
Stefan |
chor. |
|
p.o. 1 XII 1945–27 IX 1946 |
Białkowski Franciszek |
Maksymilian |
ppor./por. |
|
15 XI 1946–1 VII 1947 |
Wilczewski Jan |
Grzegorz |
por./kpt. |
|
10 XII 1947–1 IV 1950 |
|
|
|
|
|
Sałkowski Mieczysław50 |
Stanisław |
por. |
|
1 IV 1952– |
Wierzbowski Zygmunt |
Antoni |
por. |
|
1 I 1953– |
|
|
|
|
|
Marczuk Marian |
Szczepan |
por. |
|
1 IV 1955– |
|
Zastępcy |
|
||
Strześniewski Zenon |
|
ppor. |
|
20 V 1945– |
|
|
|
|
|
Młynarczyk Roman |
Jan |
ppor. |
|
1 IX 1947– |
|
|
|
|
|
Płatek Aleksander |
Marcin |
ppor. |
|
1 III 1950–1 II 1952 |
Wieczorek Marian |
Józef |
chor. |
|
15 X 1952–15 I 1954 |
|
|
|
|
|
Krzywiński Henryk |
Adam |
ppor. |
|
15 V–15 VII 1954 |
|
|
|
|
|
Magalski Władysław |
Franciszek |
ppor. |
|
15 VII 1954–1 IV 1955 |
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Mrągowie |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
|
|
|
|
|
Krowicki Kazimierz |
Franciszek |
chor./ppor. |
|
p.o. 31 VIII 1945–15 V 1947 |
|
|
|
|
|
Kędzierski Stanisław |
Feliks |
chor./ppor. |
|
p.o. 5 V 1946–1 I 1948 |
|
|
|
|
|
Kowalski Piotr |
Wincenty |
|
|
p.o. 27 VI 1947– |
|
|
|
|
|
Kosiński Józef |
Jan |
por. |
|
p.o. 1 I 1948–15 IX 1949 |
|
|
|
|
|
Stanisławski Mieczysław |
Stanisław |
por. |
|
1 II 1950–15 IX 1951 |
|
|
|
|
|
Konieczny Władysław |
Stanisław |
por. |
|
1 IX 1951–15 I 1953 |
|
|
|
|
|
Nawrocki Jerzy |
Walenty |
por. |
|
15 I–15 XII 1953 |
|
|
|
|
|
Cholewa Mieczysław |
Tomasz |
ppor. |
|
15 XII 1953–1 I 1957 |
48Powiat do 7 VII 1945 r. w województwie olsztyńskim, następnie gdańskim.
49Aresztowany.
50Odwołany na kurs 24 XI 1952 r.
328
Zastępcy
Debras Jan |
|
|
|
VII 1945 |
Kowalski Piotr |
Wincenty |
|
|
27 VI 1947–14 II 1948 |
|
|
|
|
|
Kosiński Józef |
Jan |
|
por |
1 I 1948–15 IX 1949 |
|
|
|
|
|
Stanisławski Mieczysław |
Stanisław |
|
ppor. |
p.o. 1 V 1949–1 II 1950 |
Konieczny Władysław |
Stanisław |
|
ppor./por. |
15 V 1950–1 IX 1951 |
Magalski Władysław |
Franciszek |
|
ppor. |
1 I 1951–15 IV 1953 |
Włodarski Remigiusz51 |
Feliks |
|
st. sierż. |
1 X 1953–(1954) |
Krzywiński Henryk |
Adam |
|
ppor./por. |
1 IV 1955–(1956) |
|
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Nidzicy |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Konkol Antoni |
Paweł |
|
ppor. |
p.o. 31 VIII 1945–30 X 1946 |
Petolec Adam |
Teodor |
|
por. |
p.o. 15 IV 1946–1 IX 1947 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 IX 1947–15 VI 1948 |
|
|
|
|
|
Szymański Kazimierz |
Feliks |
|
chor. |
p.o. 27 VI–4 X 1947 |
|
|
|
|
|
Omiljanowicz Aleksander52 |
Piotr |
|
ppor. |
p.o. 15 IV–9 VI 1949 |
Kowalski Leon |
Walenty |
|
chor./por. |
p.o. 1 VI–9 VII 1949 |
|
|
|
|
9 VII 1949–1 IV 1950 |
Łojko Mikołaj |
Bazyli |
|
por. |
1 IV–1 X 1950 |
|
|
|
|
|
Sośnicki Lucjan |
Piotr |
|
ppor. |
1 X 1950–1 VI 1952 |
|
|
|
|
|
Gawron Tadeusz |
Ignacy |
|
ppor./por. |
1 VI 1952–15 XI 1954 |
|
|
|
|
|
Jankowski Stanisław |
Andrzej |
|
por. |
1 IV 1955–(1956) |
|
|
Zastępcy |
|
|
Tomaka Wincenty |
|
|
|
VI 1945 |
|
|
|
|
|
Omiljanowicz Aleksander |
Piotr |
|
ppor. |
15 IV–9 VI 1949 |
|
|
|
|
|
Kowalski Leon53 |
Walenty |
|
chor./por. |
1 VI 1949–1 IV 1950 |
Sośnicki Lucjan |
Piotr |
|
ppor. |
1 II–1 X 1950 |
Gawron Tadeusz |
Ignacy |
|
chor. |
1 XI 1950–1 VI 1952 |
Wojnicz Bolesław |
Michał |
|
st. sierż. |
1 VI 1952–1 XII 1953 |
Czyżewski Michał |
Tadeusz |
|
st. sierż. |
1 XII 1953–1 IV 1955 |
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Nowym Mieście Lubawskim54 |
||||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Brzuszczak Leon |
Stanisław |
|
|
p.o. 1945 |
Rogoziński Władysław |
|
|
|
22 I–23 VII 1945 |
Stasiak Leon |
Franciszek |
|
ppor. |
22 VIII 1945–5 V 1946 |
|
|
|
|
|
5115 XII 1954 r. oddelegowany na kurs rolny.
52Zwolniony dyscyplinarnie.
53Zwolniony dyscyplinarnie.
54Powiat do 28 VI 1950 r. w województwie pomorskim, następnie olsztyńskim.
329
Nazwisko i imię |
Imię ojca |
|
Stopień |
Czas pełnienia funkcji |
|
służbowy |
|||
|
|
|
|
|
Rożko Władysław |
Mikołaj |
|
ppor. |
V–15 X 1946 |
|
|
|
|
|
Jezierski Karol |
Jacenty |
|
por. |
XI 1946–IX 1947 |
Kiełbus Tomasz |
Józef |
|
|
1 XII 1947–15 II 1948 |
|
|
|
|
|
Strzelec Bolesław |
Szczepan |
|
ppor. |
p.o. – 15 VII 1949 |
Brzuszczak Leon55 |
Stanisław |
|
ppor. |
15 VII 1949–10 IX 1950 |
Kostrzewa Jerzy |
Franciszek |
|
chor./por. |
13 X 1950–1 VI 1952 |
Biernacki Władysław |
Władysław |
|
chor. |
20 XII 1950–1 I 1951 |
|
|
|
|
|
Drąg Władysław |
Andrzej |
|
chor./por. |
1 VI 1952–15 VIII 1954 |
|
|
|
|
|
Skorupski Stanisław |
Jakub |
|
ppor. |
15 VIII 1954– |
|
|
|
|
|
|
|
Zastępcy |
|
|
|
|
|
|
|
Drąg Władysław |
Andrzej |
|
|
1945 |
Janek Jan |
Antoni |
|
|
20 X 1945–28 II 1946 |
|
|
|
|
|
Rogoziński Władysław |
|
|
|
IX 1946 |
Kiełbus Tomasz |
Józef |
|
|
1 XII 1947–14 II 1948 |
|
|
|
|
|
Strzelec Bolesław |
Szczepan |
|
ppor. |
14 XI 1948–15 VII 1949 |
|
|
|
|
|
Kostrzewa Jerzy |
Franciszek |
|
chor. |
1 II–13 X 1950 |
|
|
|
|
|
Biernacki Władysław |
Władysław |
|
chor. |
20 XII 1950– |
|
|
|
|
|
Skorupski Stanisław |
Jakub |
|
ppor. |
13 IX 1952–15 VIII 1954 |
|
|
|
|
|
PUBP/PUdsBP w Olecku56 – zob. województwo białostockie |
||||
|
|
|
||
|
MUBP w Olsztynie |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
Piekarczyk Roman |
Michał |
|
|
p.o. 18 IX–16 XI 1945 |
|
|
|
|
|
|
Zastępcy – brak danych |
|
||
|
|
|
||
|
PUBP/PUdsBP w Olsztynie |
|
||
|
|
|
||
|
Kierownicy/szefowie |
|
||
|
|
|
|
|
Piekarczyk Roman |
Michał |
|
|
16 XI 1945–1 VIII 1946 |
|
|
|
|
|
Korecki Jan |
Antoni |
|
chor. |
p.o. VIII 1946–20 IX 1947 |
|
|
|
|
|
Imiołek Edward |
Piotr |
|
chor./ppor. |
p.o. 1 X 1947–1 XI 1948 |
|
|
|
|
|
Bachurski Szczepan |
Józef |
|
chor./por. |
p.o. 15 I 1949–1 III 1950 |
|
|
|
|
|
Jasiński Bronisław |
|
|
por. |
p.o. 25 II 1950–1 XII 1951 |
Nawrocki Jerzy |
Walenty |
|
ppor./por. |
1 II 1952–15 I 1953 |
|
|
|
|
|
Dzwonkowski Stanisław |
Antoni |
|
ppor./por. |
15 I 1953–1 IX 1955 |
Szlachcic Stefan |
Tomasz |
|
por./kpt. |
1 IX 1955–(1956) |
|
|
|
|
|
55Zmarł 10 IX 1950 r.
56Powiat do 7 VII 1945 r. w województwie olsztyńskim, następnie białostockim.
330