- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
- •Тексерілді:
Тексерілді:
Пәннің аты |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім |
|
Сабақтың атауы |
Бақылау диктанты №1 |
|||
Мақсаты Күтілетін нәтиже |
Бақ, табиғат туралы түсінікті қалыптастыру. Ой белсенділігін дамыту. Сауаттылыққа тәрбиелеу. |
|||
Психологиялық ахуал |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
Қызығушылықты ояту Мағынаны тану Бақтағы жұмыс
Күзде бақтағы жеміс жиналады. Жапырағы түскен ағаштар сидиып тұрады. Жапырақ ағаш түбіне үйіліп жатады. Мұндай қоқыс жәндіктерге қажет. Олар арасына кіреді. Ағаш сабағының жарығына тығылады. Жылы жамылып ұйқыға кетеді. Олар өте зиянды. Бақтағы ағаштардың түбін тазартыңдар. Жапырақтарды өртеңдер. Ағаш сабағын әктеңдер. Сонда зиянды жәндіктер құриды. (45 сөз) Жазылуы қиын сөздер: сидиып, зиянды, әктеледі. 1.Соңғы сөйлемдегі сөздерді буынға бөліп; доғамен белгілеңдер. 2.Жеміс, жапырақ, ағаш сөздерін көп затты білдіретін сөздерге айналдырып жазыңдар. 3.Алфавит ретімен достарыңның атын жазыңдар.
|
||||
Сергіту сәті |
Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? |
Ой сергітеді,шашағандары басылады |
||
Ой толғаныс |
|
|||
Үйге тапсырма |
Қайталау |
Күнделіктеріне жазып беремін |
||
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Бағалау парақшасын толтырады. |
||
Кері байланыс |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||
Пәннің аты |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім |
|
Сабақтың атауы |
Сан есім |
|||
Мақсаты Күтілетін нәтиже |
1. Білімділік: Оқушылардың сан есім туралы алған білім, білік дағдыларын еске тусіре отырып, сан есім туралы түсініктерін жетілдіру, сөздік қорларын молайту. 2. Тәрбиелік: Сауаттылыққа,ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу, кәсіптік бейімдеу жұмысын жүргізу. 3. Дамытушылық: шығармашылық қабілеттерін дамыту, жаңа технологияны пайдалана отырып білім сапасын арттыру. Сабақтың түрі: Аралас. Сабақ әдістері: Ойын, дамыта оқыту технологиясының әлементтері, топпен жұмыс. Сабақ көрнекілігі: Сызбалар, суреттер, слайдтар. |
|||
Психологиялық ахуал |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
Қызығушылықты ояту Мағынаны тану - Қане, балалар, мені көріп тұрғандар 1 шапалақ, естіп тұрғандар 2 шапалақ, сабаққа дайын оқушалар 3 шапалақ. 2. Оқушылардың қызығушылықтарын ояту: Балалар, бүгінгі сабағымызда біз журналисттер болып, газет шығарамыз. - Журналист деген қандай маман? - Олар не істейді? - Қандай журналисттерді білесіңдер? Біз де бүгінгі сабақта журналист болып, газет шығарамыз. Ал біздің газет қалай аталады деп ойлайсыңдар? Сендерге көмектесейін. Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Сан есім». Сондықтан газет те «Сан есім» деп аталады. Сабақ барысында сан есім туралы алған білімімізді қайталаймыз және осы тақырыпта білімімізді көтеріп отырамыз. Біздің редакцияда 3 топ журналисттер отыр. Бірінші топ «Тілшілер», екінші «Суретшілер». Ал үшінші топ «Редакторлар» деп аталады. Тапсырманы топтар бірігіп жасайды, сондықтан бір-бірімізге көмектесіп, бірлесіп отырамыз. 3. Үй тапсырмасын тексеру: - Есепжұмбақтың шешуін айтыңдар. Дәлелдеңдер. 4. Көркем жазу: Журналисттер тез және әдемі жазу керек. Қай топ тез орындайды екен. Бб Дд Бірінші байлық – денсаулық. 5. Сан есімді пысықтау: • Берілген сұрақтардың арасынан сан есімнің сұрақтарын ғана теріп жазамыз /тапсырма топпен жеке бетке орындалады/. 1 минут уақыт беріледі. Тапсырманы аяқтаған топ бірлесіп қолдарын көтереді. Әр топтан жеке бала шығып, беттің парағын тақтаға іледі. Талданады. • Сөздерді шешіңдер. Олардың арасынан тек сан есімдері белгілеңдер. удейле /елудей/ бірүт /түбір/ себуе/бесеу/ |
||||
Сергіту сәті |
Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? |
Ой сергітеді,шашағандары басылады |
||
Ой толғаныс |
Әдемі сурет Дайын қағаз, қаламым, Бояу таңдап аламын. Ақ көгершін, көк аспан, Суретін мен салмын. А.Бақтыгереева Сан есімнің астын сыздыру. Сын есімдерге сұрақ қойғызу. Жұмбақтар Кімге керек бұл өзі? Қызға керек! Төмен қарап өседі екі терек. (Қос бұрым) Шеңбер жасап өседі, Желмен бірге көшеді. (Қаңбақ) Мақал-мәтелдердің құрамындағы түсіріліп айтылған сан есімді тауып жазыңдар. Білекті /бірді/ жығар, Білімді /мыңды/ жығар. /Алтау/ ала болса, Ауыздағы кетеді. /Төртеу/ түгел болса, Төбедегі келеді. Анадан артық дос бар ма? Ашудан жаман қас бар ма? /Жиырма бестен/ жақсы жас бар ма? Қымыздан тәтті ас бар ма? /Алты/ ұл тапқан ананы "ханым" десе болады. Сыйласа білген адамды "жаным" десе болады. |
|||
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындату |
Күнделіктеріне жазып беремін |
||
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Бағалау парақшасын толтырады. |
||
Кері байланыс |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||
