Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розвиток зв'язного мовлення Вч. Онашко І.М..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
619.52 Кб
Скачать

2. Фізкультхвилинка

Гуси-лебеді летіли,

На лужку тихенько сіли.

Посиділи, поклювали,

Покрутились й дружно встали.

Полетіли…

А внизу трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі!

Вітер дерева колише-гойдає,

То вправо, то вліво їх нахиляє,

То вперед,то назад прогинає.

А гуси летять, відлітають,

А учні тихенько за парти сідають.

3. Перевірка усвідомленого сприйняття.

Завдання:

- Діти, я зачитуватиму окремі речення, а ви усно розгортатимете події казки:

«Жили собі чоловік та жінка. Була в них дочка та маленький …»;

«Здогадалась дівчинка, що гуси – лебеді братика вкрали, кинулась вона їх здоганяти…»;

«Коли бачить дівчинка - стоїть хатка на курячій ніжці, з одним віконцем, навколо себе повертається…»;

«Схопила дівчинка братика і побігла. А Баба-Яга прийшла до віконця й питає..»;

«Гуси-лебеді політали - політали, погелготали - погелготали та з тим і полетіли назад до Баби-Яги…»

4. Малювання малюнка до казки.

- Діти, а тепер відкрийте альбоми і спробуйте намалювати гусей, які жили у Баби-Яги. (Учні, які сидять на першому ряду малюють воском, а ті, що на другому - піпеткою.)

VI. Підсумок уроку.

Виставка та аналіз дитячих малюнків.

  • Отож, дітки, з якою казкою ви сьогодні познайомились?

  • Якого висновку можна дійти, прочитавши цю казку?

  • Які ви ще знаєте повчальні казки?

  • Що вам найбільше запам’яталось?

Додаток Б

Урок 2

Тема: Твір-опис «Світ за вікном». Побудова і записування речень, що передають, описують вид із вікна

Мета. Вчити складати речення, які пов'язані між собою за змістом; розвивати спостережливість, уміння опису­вати побачений предмет або явище природи; збагачувати активний словник учнів; розвивати пізнавальні інтереси; розширювати світогляд учнів; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи, культуру мовлення.

Матеріали і обладнання. Зошит з розвитку мовлення, книжка Л.Українки «Мамо, іде вже зима», ширма з надписом «Світ за вікном», малюнки з зображенням «Кіт», «Снігур», олівець.

Тип уроку: урок розвитку знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Девіз уроку:

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для людини!

Релакс.

-Посміхніться одне одному, щоб нам було приємно спілкуватися!

Всі діти, беручись за руки, говорять:

Я – кращий!

Ти – кращий!

Ми – найкращі!

II. Мотивація навчальної діяльності учнів. Визначення теми і завдань уроку.

1. Бесіда.

- Діти, подивіться уважно у вікно. Розкажіть, що ви бачите, які ці предмети, які почуття вони викликають. (Учні розповідають).

Вчитель узагальнює відповіді учнів: вони побачили багато різ­них предметів, звернули увагу і на дерева, і на небо, і на дорогу. Але іноді можна розказати про те, чого не бачиш.

2. Уривок з вірша Лесі Українки «Мамо, іде вже зима»

- Послухайте розмову мами і дитини, які дивляться у вікно, з вірша Лесі Українки «Мамо, іде вже зима».

Мамо, іде вже зима,

Снігом травицю вкриває,

В гаю пташок вже нема...

Мамо, чи кожна пташина

В вирій на зиму літає?» -

В неньки спитала дитина.

Ні, не кожна, - одказує мати, - Онде, бачиш, пташина сивенька Скаче швидко отам біля хати? Ще зосталась пташина маленька!

Чому ж вона не втіка? Нащо морозу чека?

Не боїться морозу вона, Не покине країни рідної, Не боїться зими навісної, Жде, що знову прилине весна.

Запитання:

- Що дитина говорить про прихід зими?

- На кого звернула увагу дитини мама?

- Як дитина може допомогти цій пташці взимку? 3. Вірш А. Качана «Гості зими».