Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розвиток зв'язного мовлення Вч. Онашко І.М..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
619.52 Кб
Скачать

Листя, квіти, яблука

Росла в саду яблуня. Прийшла весна. Вкрилася яблуня ніжни­ми зеленими листочками, і кажуть вони яблуні: «Ми всьому де­реву краса». Усміхнулася яблуня і відповідає: «Поживемо - по­бачимо».

Зацвіла яблуня запашними квітами. В'ються бджілки навколо квіточок, милуються ними люди. І кажуть квітки яблуні: «Ми всьому дереву краса!» Усміхнулася яблуня і каже: «Поживемо - побачимо».

Скоро обсипались квітки і з'явилась зав'язь. Минуло літо, на­стала осінь. На яблуні красувалися великі червонобокі яблука. Яблуня і сказала: «От моя краса! З насіння яблук виростуть нові яблуні мені на зміну!».

Хвалять і люди соковиті солодкі яблука.

(За К. Ушинським)

VI. Домашнє завдання.

Напишіть три речення про улюблене дерево.

Додаток Ї

Урок 11

Тема: На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передають дії, виконувані на уроці образотворчого мистецтва. Поширення речень.

Мета. Вчити складати речення, що передають дії, вико­нувані на уроці образотворчого мистецтва, вміння правильно і точно висловлювати свої думки; розвивати мов­лення, фантазію, спостережливість, образне мислення, уяву; збагачувати активний та пасивний словник; формувати праг­нення пізнавати шкільне життя.

Матеріали і обладнання. Фотографії з життя класу; зо­шит з розвитку мовлення, ілюстрації із зображенням учнів на уроках.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Побажаємо собі успіху! Посміхнімося! Нехай гарний настрій допоможе нам міркувати, бути розумними, кмітливими.

II. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів.

- Перш ніж почнемо працювати, згадайте вимоги до усного мовлення.

Усне мовлення:

  • правильне;

  • грамотне;

  • чітке;

  • зрозуміле;

  • емоційне.

- А тепер налаштуємось на роботу. Для цього промовимо чистомовку.

Ок-ок-ок – розпочався урок.

Ень-ень-ень – за вікном весняний день.

Ас-ас-ас – у нас веселий клас,

Зі-зі-зі – ми чудові друзі.

Уть-уть-уть–вирушаємо в путь.

Розпочинаємо з відгадування загадки.

  1. Робота в зошиті.

Завдання 1. Відгадайте загадку, подану в зошиті. Скажіть, про що ми сьогодні будемо говорити.

Дає здоров'я спорт.

Вагу - солодкий торт.

Мед - працьовиті бджоли.

Знання глибокі - школа.

- Назвіть дії, які виконують у школі діти.

- Чи можна всі ці дії виконати на одному уроці?

Завдання 2. Виконайте арифметичні дії. Відгадайте і запишіть назви шкільних предметів.

Мак - к + тема + тин - н + ка = математика.

Муха - ха + зи + каша - ша = музика.

Молоко - ло - ко + вата — та = мова.

Завдання 3. Які ще назви шкільних предметів ви знаєте? За­пишіть.

2. Слухання віршів.

- До яких навчальних предметів підходять ці вірші?

- На яких уроках ви вивчаєте те, що описано у віршах?

Роботяща Люба

Клаптик ситцю я покраю,

Хусточок з нього нашию,

Помережу їх по краю,

Пов'яжу лялькам на шию. (В. Плахотников)

Чого сонце червоне

І чого таке сонце червоне,

І не втомлюється, й не холоне?

А того, що вмивається в морі

Ще тоді, коли світяться зорі.

Витирається білим туманом,

Щоб завжди бути чистим, рум'яним.

Я вмиватимусь також у морі

Ще тоді, коли світяться зорі.

Рушником натиратиму тіло,

Щоб, як сонце, воно червоніло. (В. Швець)