- •Конспект заняття на тему: "Про воду-водичку в океанах і річках" (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему: «Подорож краплинки» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття:
- •Конспект заняття на тему «Бувай здорова, як вода» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття:
- •Конспект заняття на тему: «Космічна сім’я - сонце, зорі і планета Земля» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Дослід №1
- •Дослід №2
- •Конспект заняття на тему: «Охорона навколишнього середовища» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •(Рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Конспект заняття на тему: «Дощова краплинка» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Віє вітер - віє буйний»(рекомендовано для середнього та старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Вирішення дітьми проблемних ситуацій
- •Конспект заняття на тему «Ґрунт, його властивості» (рекомендовано для дітей середньої групи)
- •Хід проведення
- •Конспект заняття на тему: «Біле диво» (рекомендовано для середнього дошкільного віку)
- •Конспект заняття на тему: «Як зберегти тепло?» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект фрагменту заняття на тему «Повітря є скрізь» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Конспект заняття на тему «Людина. Наш орган слуху» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Людина. Наші очі» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Птахи» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття «Речі домашнього вжитку. Посуд». (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Їжа. Продукти». (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •(Приклади дослідів з дітьми дошкільного віку)
- •Дослід № 1
- •Дослід № 2
- •Дослід № 3
- •Дослід № 4
- •Дослід № 5
- •Дослід № 6
- •Дослід № 7
- •Дослід № 8
- •Дослід № 9
- •Дослід № 10
- •Дослід № 11
- •Дослід № 12
- •Дослід № 13
- •Дослід № 14
- •Дослід № 15
- •Дослід № 16
- •Дослід № 17
- •Дослід № 18
- •Дослід № 19
- •Дослід № 20
- •Дослід № 21
- •Дослід № 22
- •Дослід № 23
- •Дослід № 24
- •Дослід № 25
- •Дослід № 26
- •Дослід № 27
- •Дослід № 28
- •Дослід № 29
- •Дослід № 30
- •Дослід № 31
- •Дослід № 32
- •Дослід № 33
- •Дослід № 34
- •Дослід № 35
- •Дослід № 36
- •Дослід № 37
- •Дослід № 38
- •Дослід № 39
- •Дослід № 40
- •Дослід № 41
- •Дослід № 42
- •Дослід № 43
- •Дослід № 44
- •Дослід № 45
- •Дослід № 46
Конспект заняття на тему: «Космічна сім’я - сонце, зорі і планета Земля» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
Програмовий зміст:
Креативний розвиток :
- Формувати у дітей діалектичне мислення , тобто бачити різноманітність світу у системі взаємозв’язку у Всесвіті, Сонячній системі .
Пізнавальний розвиток:
- Розвивати власний пізнавальний досвід в узагальнюючому вигляді за допомогою наочних засобів (символів, умовних замінників, моделей ). Розвивати інтерес до наукового пізнання соціальної дійсності, допитливість.
Мовленнєвий розвиток:
- Закріпити в активному словнику назви деяких космічних об’єктів, терміни «космос», «планета», «Земля» та слова споріднені з ними. Сприяти розвитку навичок розповідного мовлення , удосконалювати вміння добирати антоніми.
Фізичний розвиток:
- Закріплювати та удосконалювати навички різних видів ходьби та бігу, вправляти в стрибках на обох ногах з просуванням уперед, у ходьбі крок в крок .
Виховувати у дітей естетичне сприйняття та уміння милуватися сонцем, зоряним небом. Розвивати творчу уяву та фантазію.
Матеріал: пластмасові маленькі м’ячики, листок ватману, готові форми планет з зашифрованими назвами, акварельні фарби, пензлі, вода. Логічна гра «Обери правильну думку», музично-рухливий етюд «Зорі скачуть», рухлива гра «Вийди, вийди сонечко», гра «Ракета».
Для дослідів: ножиці, лінійка, біла крейда, олівець, клейка стрічка, папір чорного кольору, пластилін, дерев’яна шпажка.
Художньо-літературний матеріал: Казка «Живе у космосі дружна сімейка», українська пісенька «Вийди, вийди сонечко», музично-рухливий етюд «Зорі скачуть».
Попередня робота.
Пізнавальні бесіди «Невідомий Всесвіт», «Скільки зірок на небі», «Добовий рух Землі», «Зміна дня і ночі на Землі», «Планета Земля та її супутник Місяць», «Планети Сонячної системи». Читання творів українських та зарубіжних авторів: Н.Забіла «У космос», В.Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово», Т.Шевченко «Зоре моя вечірня я», Ю.Гагарін «Що я думав перед стартом», О.Кучерявий «Політ Стрілочки-Допитливочки».
Хід заняття
Роздаю дітям пластмасові м’ячики. Діти йдуть по колу несучі на долоні м’яч і стежачи, щоб він не впав. За сигналом зупиняються.
Запитання до дітей.
Діти що у вас в руках? (куля)
На що схожа куля? (сонце)
Послухайте загадку. Голуба хустинка, жовтий клубок, по хустинці катається, людям посміхається?
Правильно, Сонце. А яке воно? (кругле, тепле, жарке)
А де знаходиться Сонце? (в космосі, на небі )
А навіщо нам потрібне Сонце?
Сонце велике чи маленьке?
Чому воно здається маленьким?
Проводжу логічну гру « Обери правильну думку».
- Узимку сонце світить сильніше, чи слабкіше чим літом? Чому? (узимку нижче, чим літом)
- Сонце це супутник, чи велика зірка? (велика зірка)
- Сонце має форму овала, чи кулі? (має форму кулі)
- Сонце дарує нам повітря і воду, чи світло і тепло? (світло і тепло)
- У ночі сонце ховається за обрієм, чи за хмарами? (ховається за обрієм)
- Улітку світловий день довший, чи коротший ніж узимку? (довгий улітку)
- А зараз відгадайте наступну загадку. На чорному полі золоті ліхтарики летять? (небо і зорі)
- А коли ми можемо побачити зорі? (уночі)
- Де вони знаходяться?
- Чому здаються такими маленькими?
Музично-рухливий етюд «Зорі скачуть».
Згадаємо діти, як мерехтять зорі на небі у морозяний вечір, ніби «танцюють». Зараз і ми станемо маленькими, веселими зірочками та пострибаємо під веселу музику.
(Діти виконують різні стрибки, підстрибування угору, вперед, почергово на одній нозі.)
Молодці. Веселі та проворні ваші зірочки. А хочете дізнатися чому зірки, як нам здається, рухаються колом? Зараз ми з вами проведемо дуже цікавий дослід.
