- •Конспект заняття на тему: "Про воду-водичку в океанах і річках" (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему: «Подорож краплинки» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття:
- •Конспект заняття на тему «Бувай здорова, як вода» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття:
- •Конспект заняття на тему: «Космічна сім’я - сонце, зорі і планета Земля» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Дослід №1
- •Дослід №2
- •Конспект заняття на тему: «Охорона навколишнього середовища» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •(Рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Конспект заняття на тему: «Дощова краплинка» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Віє вітер - віє буйний»(рекомендовано для середнього та старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Вирішення дітьми проблемних ситуацій
- •Конспект заняття на тему «Ґрунт, його властивості» (рекомендовано для дітей середньої групи)
- •Хід проведення
- •Конспект заняття на тему: «Біле диво» (рекомендовано для середнього дошкільного віку)
- •Конспект заняття на тему: «Як зберегти тепло?» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект фрагменту заняття на тему «Повітря є скрізь» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Конспект заняття на тему «Людина. Наш орган слуху» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Людина. Наші очі» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Птахи» (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття «Речі домашнього вжитку. Посуд». (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •Конспект заняття на тему «Їжа. Продукти». (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
- •Хід заняття
- •(Приклади дослідів з дітьми дошкільного віку)
- •Дослід № 1
- •Дослід № 2
- •Дослід № 3
- •Дослід № 4
- •Дослід № 5
- •Дослід № 6
- •Дослід № 7
- •Дослід № 8
- •Дослід № 9
- •Дослід № 10
- •Дослід № 11
- •Дослід № 12
- •Дослід № 13
- •Дослід № 14
- •Дослід № 15
- •Дослід № 16
- •Дослід № 17
- •Дослід № 18
- •Дослід № 19
- •Дослід № 20
- •Дослід № 21
- •Дослід № 22
- •Дослід № 23
- •Дослід № 24
- •Дослід № 25
- •Дослід № 26
- •Дослід № 27
- •Дослід № 28
- •Дослід № 29
- •Дослід № 30
- •Дослід № 31
- •Дослід № 32
- •Дослід № 33
- •Дослід № 34
- •Дослід № 35
- •Дослід № 36
- •Дослід № 37
- •Дослід № 38
- •Дослід № 39
- •Дослід № 40
- •Дослід № 41
- •Дослід № 42
- •Дослід № 43
- •Дослід № 44
- •Дослід № 45
- •Дослід № 46
Конспект заняття на тему «Бувай здорова, як вода» (рекомендовано для дітей середнього дошкільного віку)
Програмовий зміст:
Формувати елементи наукових знань про основні екологічні фактори в розвитку живої природи та очевидні взаємозв’язки і залежності між ними.
Продовжувати знайомити дітей з різними властивостями води.
Формувати у дітей необхідність берегти і економити воду, прищеплювати найпростіші правила поведінки в навколишньому середовищі.
Ознайомити з поняттям «мінеральна вода», її властивостями.
Задовольняти природну цікавість дітей, інтерес до навколишнього середовища. Збагачувати життєвий досвід малюків.
Виховувати дбайливе ставлення до води, і до природи в цілому.
Розвивати психічні процеси дітей та мовлення.
Обладнання:
Ілюстрації крапельок, пляшка мінеральної води.
Хід заняття:
Діти, мені пригадується моє дитинство! Коли мені було стільки ж років, як вам зараз, я часто гостювала у своєї бабусі. Проводжаючи, бабуся завжди казала мені: “Будь здорова, як вода! ”
- Як ви вважаєте, чи може вода зробити людину здоровою?
- Як вода допомагає здоров’ю людини?
Так. Ми миємось у воді. Чистимо зуби. Вода допомагає прибирати нашу оселю, прати білизну. Вода загартовує нас під час обливання. Без води не приготувати їжі. Отже, без води неможливе життя на Землі!
А тепер знайдемо найкраще ласкаве слово для води. (Діти називають: чистенька, прозора, цілюща, свіженька, солоденька...)
Подивіться, на дошці з’явилась усміхнена крапелька. Чому у неї гарний настрій? А якому слову крапелька зраділа найбільше? Чи могла наша крапелька зрадіти слову «цілюща»?
- А де люди беруть цілющу воду? (у криниці, з джерельця, з чистої річки...)
З давніх-давен люди чисту, прозору, смачну воду вважали живою водою. Ми з вами і казки такі знаємо (“Котигорошко”, “Жива і мертва вода”, “Казка про Івана Богатиря”). В цих казках вода зцілює від хвороб, лікує рани, повертає до життя. Вона є джерелом сили і здоров’я.
Так яку воду можна вважати живою?
- А чи буває вода мертвою? Коли це трапляється? (коли її засмічують, коли в засміченій воді все гине: рослини, слимаки, риби...)
- Чи можна зустріти мертву воду в природі? Де ви таку воду бачили?
Подивіться, який настрій став у кришталевої крапельки. Чим вона засмучена?
А ось з’явилась ще одна крапелька. Така вона незвичайна, вся в пухирчиках. Спробуємо здогадатись звідки ця крапелька взялась! Як ви вважаєте, діти?
Взяти, обережно, пляшку мінеральної сильногазованої води. Звернути увагу, що вода спокійна, не має пухирців.
Я зараз відкрию пляшку, а ви уважненько подивіться і послухайте, що відбудеться.
- Що сталося? Звідки взялися ці пухирці?
Дати можливість дітям посмакувати воду.
Ви відчули, що вода в цій пляшці має незвичайний смак!? Це також вода цілюща, вона лікувальна. Її називають мінеральною. Мінеральна, тому що містить велику кількість різних корисних речовин, солі, мінерали. Вода ця збагачена киснем. Ось чому, коли ми відкрили пляшку з’явилось так багато бульбашок і водичка почала “тікати” з пляшки. Чи чули ми як вода “тікала” з пляшки? Так, водичка шипіла. Отже, і лікувальна водичка має свій голос, який підсилює кисень, коли виштовхує воду з пляшки.
Ми зараз познайомились з газованою мінеральною водою, а вона може бути і негазованою!
- Чи п’єте ви вдома мінеральну воду? Хто у вас лікується такою водою?
Діти, обов’язково розкажіть вдома, що солоною мінеральною водою можна полоскати хворе горло, промивати ранки – вони швидше загоюються, промивати очі.
Яка цікава розмова про воду відбулася сьогодні.
- Скажіть, чому ж воду називають “цілющою”?
Так! Вона робить людину здоровою, сильною, спритною. Вона лікує, зцілює, додає сили, робить життя радісним...
Ось чому моя бабуся мені бажала бути здоровою, як вода.
Ми з вами також повинні не забувати, як нашу цілительницю, лікувальницю слід ретельно оберігати.
- Чи виникло у вас бажання вклонитися воді? За що саме?
- А як ви вважаєте, що значить шанувати воду? Як можна оберігати воду?
Діти, поміркуйте і скажіть, що може кожен з вас порадити своєму другові, своїй родині, щоб зберегти цілющу водичку?
- не можна воду засмічувати;
- не кидай у воду склянки, пакети, банки, сміття;
- не плюй у воду.
Гарні поради надали ви, діти. Якщо не дотримуватись ваших порад, то вода загине, стане мертвою. А жива вода можу бути добрим помічником, захисником, другом.
Ось ця усміхнена крапелька показує, який добрий настрій у мене сьогодні, тому що я побачила, які добрі, чуйні серця у кожного з вас. І я хочу дати вам одну пораду: хай кожен з вас починає виконувати будь-яку пораду з тих, що ми приготували для своїх друзів і рідних.
Обов’язково будьте чистими, як джерельна водичка і здоровими, як вода!
