- •Р оль фонетичної компетенції в структурі формування комунікативної компетенції
- •Основні методичні положення щодо методики формування фонетичної компетенції
- •Г рупи вправ для формування фонетичних автоматизмів
- •А. Початкова школа
- •Б. Середня та старша школа
- •Скоромовки
- •Римування
- •С пособи семантизації лексичних одиниць
- •Н авчання лексики в іграх і через ігри
- •Р оль граматичної компетенції в структурі формування комунікативної компетенції
- •Групи вправи для формування граматичних автоматизмів
- •Імітаційні вправи:
- •Підстановчі вправи:
- •Трансформаційні вправи:
- •Рецептивні граматичні навички
- •Диференційовані вправи
- •Підстановчі вправи
- •Трансформаційні вправи
- •Вправи для контролю рецептивних граматичних навичок
- •Вправи ігрового характеру
- •Ігрові прийоми для формування граматичної навички
- •Тема 4
- •Методика навчання техніки письма іноземною мовою. Основні методичні положення для самостійного опрацювання та практичного використання
- •Практичні самостійні завдання до семінарського
- •Заняття з теми «Навчання техніки письма»
- •Роль техніки письма в структурі формування іншомовної комунікативної компетенції
- •Оволодіння каліграфією
- •Оволодіння орфографією
- •Тема 5
- •Методика навчання техніки читання іноземною мовою. Основні методичні положення для самостійного опрацювання та практичного використання
- •Практичні самостійні завдання до семінарського
- •Заняття з теми «Навчання техніки читання»
- •Р оль навчання техніки читання в структурі формування іншомовної комунікативної компетенції
- •Ігрові прийоми навчання техніки читання Вправи на впізнавання графем і слів
- •Вправи на диференціацію графем і слів
- •Вправи на ідентифікацію графем та слів
- •Вправи на встановлення та реалізацію фонемно-графемних відповідностей
- •Вправи на встановлення та реалізацію графемно-фонемних відповідностей
- •Вправи на одночасне встановлення та реалізацію графемно-фонемних та фонемно-графемних відповідностей
- •Тема 6
- •Методика організації уроку іноземної мови. Основні методичні положення для самостійного опрацювання та практичного використання
- •Практичні самостійні завдання до семінарського
- •Заняття з теми «Урок іноземної мови»
- •Основні методичні положення щодо методики організації уроку іноземної мови
- •Типовий конспект уроку з іноземної мови Конспект уроку у 5-му класі
- •1. Тема уроку: “Моя сім’я”
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку:
- •4. Схематичний план уроку
- •5. Хід уроку
- •1. Початок уроку
- •2. Фонетична зарядка
- •3. Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю.
- •4. Розвиток навичок техніки читання слів за темою
- •5.Фізпауза
- •6. Робота щодо активізації мф в формі питань
- •7. Розвиток мовлення за темою «Моя сім’я»
- •8. Подача домашнього завдання
- •9. Підведення підсумків роботи
- •Основні методичні положення щодо методики організації уроку іноземної мови
- •М алюнок 1. Три моделі навчання
- •Змістовна частина (подача нового матеріалу)
- •В икористання проектної методики у викладання іноземної мови
- •Етапи роботи над проектом
- •Використання мовного портфелю у викладанні іноземних мов
- •В икористання методу кейсів у викладанні іноземних мов
- •Етапи і зміст роботи за кейс-методом
- •Використання сінквейну у викладанні іноземних мов
- •Приклади сінквейнів
- •В икористання mind maps у викладанні іноземних мов
- •В икористання мультимедійної дошки у викладанні іноземних мов
- •Список використаних джерел
- •Список рекомендованой літератури
- •Інформаційні ресурси
- •1. Ресурси для навчання ам, архіви уроків початкова, основна, старша школа; навчання дорослих; навчання Business English тощо:
- •3. З досвіду навчання лексики і граматики англомовні матеріали:
- •4. З досвіду навчання читання, письма англомовні матеріали:
- •Каталог інтерактивних технологій навчання
Використання мовного портфелю у викладанні іноземних мов
Керований навчальний процес із реальним прогнозованим результатом сьогодні є інноваційною діяльністю в освіті. Одним із засобів розвитку інноваційної особистості учня ми вважаємо метод мовного портфоліо як дієвого інструменту гуманістичного навчання іноземних мов і формування учнівської автономії в навчанні. Портфоліо (від англ. portfolio – портфель, папка) – це папка документів з навчального предмета як компонента навчальної діяльності учнів, який укладається учнями при педагогічному супроводі вчителя. Мовний портфоліо розроблено з метою стандартизації вимог до вивчення іноземних мов громадянами європейських країн.
На титульній сторінці МП власник портфеля має заповнити особисті дані (ім’я та прізвище, дата і місце народження) та вклеїти фотокартку для засвідчення особи.
Мовний портфель для навчання ІМ складається з таких розділів:
Мовний паспорт / Language Passport;
Біографія вивчення ІМ / Biography;
Досьє / Dossier.
П
ершому
розділу (Мовний паспорт) передує зміст,
який є основою для знаходження необхідного
підрозділу МП. Перед початком кожного
розділу представлена інструкція з
використання. Перший розділ мовного
портфеля
Мовний Паспорт / Language Passport містить
інформацію про рівень володіння ІМ
учнем. Мовний
Паспорт
має трикомпонентну структуру та включає
такі блоки: досвід використання ІМ,
блок самооцінки, блок оцінки викладача.
Мовний паспорт містить: фото учня;
анкетні дані учня; особисту інформацію
(хобі тощо); критерії оцінювання
навчальних досягнень учнів; власну
самооцінку володіння іноземною мовою.
Д
ругий
розділ мовного портфеля – Біографія
вивчення ІМ / Biography – є
сукупністю відомостей, що описують
неформальний досвід використання
іншомовного мовлення та відображують
визначений власником МП рівень володіння
ІМ. Біографія вивчення ІМ включає такі
складники: план роботи з предмета на
тему (семестр, рік); табель оцінювання
вчителем рівня володіння учнем іноземною
мовою (який заповнюється у вигляді
графіка з указанням виду мовленнєвої
діяльності, що оцінюється); табель
самооцінки учнем власних досягнень,
що дає змогу розвивати об'єктивну
самооцінку.
Третій розділ мовного портфеля – Досьє / Dossier – є опис досвіду в оволодінні іншомовним мовленням, що представлений зразками виконаної роботи. Основну частину досьє складають самостійно вибрані власником портфеля зразки письмових текстів, що слугують підтвердженням досягнень за період навчання. Мовне досьє може включати: творчі проекти учнів; доповіді з теми на англійською мовою; кросворди з вивчених тем тощо.
Як спосіб організації навчання портфель інтегрує всі три складові процесу навчання (викладання, учіння, оцінювання). Портфель дозволяє визначати, корегувати й контролювати індивідуальні освітні траєкторії кожного учня; відстежувати, аналізувати та змінювати напрямки діяльності викладача; об’єднувати кількісну і якісну оцінку здібностей учня.
