- •Р оль фонетичної компетенції в структурі формування комунікативної компетенції
- •Основні методичні положення щодо методики формування фонетичної компетенції
- •Г рупи вправ для формування фонетичних автоматизмів
- •А. Початкова школа
- •Б. Середня та старша школа
- •Скоромовки
- •Римування
- •С пособи семантизації лексичних одиниць
- •Н авчання лексики в іграх і через ігри
- •Р оль граматичної компетенції в структурі формування комунікативної компетенції
- •Групи вправи для формування граматичних автоматизмів
- •Імітаційні вправи:
- •Підстановчі вправи:
- •Трансформаційні вправи:
- •Рецептивні граматичні навички
- •Диференційовані вправи
- •Підстановчі вправи
- •Трансформаційні вправи
- •Вправи для контролю рецептивних граматичних навичок
- •Вправи ігрового характеру
- •Ігрові прийоми для формування граматичної навички
- •Тема 4
- •Методика навчання техніки письма іноземною мовою. Основні методичні положення для самостійного опрацювання та практичного використання
- •Практичні самостійні завдання до семінарського
- •Заняття з теми «Навчання техніки письма»
- •Роль техніки письма в структурі формування іншомовної комунікативної компетенції
- •Оволодіння каліграфією
- •Оволодіння орфографією
- •Тема 5
- •Методика навчання техніки читання іноземною мовою. Основні методичні положення для самостійного опрацювання та практичного використання
- •Практичні самостійні завдання до семінарського
- •Заняття з теми «Навчання техніки читання»
- •Р оль навчання техніки читання в структурі формування іншомовної комунікативної компетенції
- •Ігрові прийоми навчання техніки читання Вправи на впізнавання графем і слів
- •Вправи на диференціацію графем і слів
- •Вправи на ідентифікацію графем та слів
- •Вправи на встановлення та реалізацію фонемно-графемних відповідностей
- •Вправи на встановлення та реалізацію графемно-фонемних відповідностей
- •Вправи на одночасне встановлення та реалізацію графемно-фонемних та фонемно-графемних відповідностей
- •Тема 6
- •Методика організації уроку іноземної мови. Основні методичні положення для самостійного опрацювання та практичного використання
- •Практичні самостійні завдання до семінарського
- •Заняття з теми «Урок іноземної мови»
- •Основні методичні положення щодо методики організації уроку іноземної мови
- •Типовий конспект уроку з іноземної мови Конспект уроку у 5-му класі
- •1. Тема уроку: “Моя сім’я”
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку:
- •4. Схематичний план уроку
- •5. Хід уроку
- •1. Початок уроку
- •2. Фонетична зарядка
- •3. Розвиток умінь аудіювання і мовлення на матеріалі розповіді вчителя про свою сім’ю.
- •4. Розвиток навичок техніки читання слів за темою
- •5.Фізпауза
- •6. Робота щодо активізації мф в формі питань
- •7. Розвиток мовлення за темою «Моя сім’я»
- •8. Подача домашнього завдання
- •9. Підведення підсумків роботи
- •Основні методичні положення щодо методики організації уроку іноземної мови
- •М алюнок 1. Три моделі навчання
- •Змістовна частина (подача нового матеріалу)
- •В икористання проектної методики у викладання іноземної мови
- •Етапи роботи над проектом
- •Використання мовного портфелю у викладанні іноземних мов
- •В икористання методу кейсів у викладанні іноземних мов
- •Етапи і зміст роботи за кейс-методом
- •Використання сінквейну у викладанні іноземних мов
- •Приклади сінквейнів
- •В икористання mind maps у викладанні іноземних мов
- •В икористання мультимедійної дошки у викладанні іноземних мов
- •Список використаних джерел
- •Список рекомендованой літератури
- •Інформаційні ресурси
- •1. Ресурси для навчання ам, архіви уроків початкова, основна, старша школа; навчання дорослих; навчання Business English тощо:
- •3. З досвіду навчання лексики і граматики англомовні матеріали:
- •4. З досвіду навчання читання, письма англомовні матеріали:
- •Каталог інтерактивних технологій навчання
Рецептивні граматичні навички
У практиці викладання іноземної мови і , зокрема, в шкільних підручниках найменш розроблено і представлено вправи для формування граматичних навичок читання, відсутність яких є об’єктивною перешкодою в реалізації мети читання іншомовних текстів. Розумінню учнями внутрішньої структурної організації речення, граматичних зв’язків між словами, смислу речення, абзацу, тексту допоможе спеціально організоване навчання, основною метою якого є формування граматичних навичок навчання.
Ознайомлення з новим граматичним матеріалом пасивного мінімуму включає презентацію, пояснення, контроль правильності розуміння, вправи у відтворенні і розпізнаванні граматичних структур.
Основним прийомом ознайомлення з новим граматичним явищем і його тренуванням має бути аналіз форми для визначення змісту. Для ознайомлення вчитель може використати: правило-інструкцію, алгоритми формулювання ознак граматичного явища його моделей, правила-інструкції, поєднання правила і моделі.
На етапі пред’явлення нового граматичного явища вчитель може запропонувати такі завдання.
Прочитайте пари речень і з’ясуйте, в чому різниця.
Перегляньте подані речення (текст) та знайдіть речення з новим граматичним явищем.
Визначте формальні ознаки нового граматичного явища, спираючись на таблицю (правило-конструкцію).
Скажіть, як утворюється ….
Перекладіть речення рідною мовою…
Надайте еквіваленти вказаного явища в рідній мові.
Вкажіть можливі способи передачі певної думки у рідній мові.
На етапі тренування граматичного матеріалу вчитель може скористатись граматичними вправами, найбільш типовими з них є:
Вправи на диференціацію
Підстановчі вправи
Трансформаційні вправи.
Диференційовані вправи
Визначте значення і функцію даної граматичної форми в реченні.
Поясніть використання даної граматичної форми в реченні.
Підкресліть форму пасивного стану.
Прослухайте пару речень і скажіть, чим вони відрізняються.
Визначте значення та підкресліть граматичну форму.
Прочитайте речення і розподіліть граматичні явища за групами.
Прочитайте речення (текст) і скажіть, які члени речення підкреслено.
Визначте ознаки, за якими можна впізнати …. в тексті (реченні).
Визначте послідовність операцій, необхідних для впізнавання форми.
Прочитайте (прослухайте) декілька висловлювань і скажіть, в яких із них іде мова про події, які були у минулому, встановіть їх послідовність.
Підстановчі вправи
Замініть в реченні виділену граматичну форму, використовуючи зразок.
Заповніть пропуски, підібравши потрібний граматичний час із наведених нижче.
Складіть речення за допомогою підстановчої таблиці.
Складіть речення із слів, поданих не за порядком.
Складіть речення, добираючи їх частини у лівій та правій колонках.
У запропонованих реченнях відповідно до часової форми дієслова підберіть прислівники часу.
Складіть декілька речень, використовуючи ту ж саму модель.
