- •Методичні розробки планів-конспектів уроків виробничого навчання план-конспект уроку №
- •Хід уроку:
- •1. Організаційний момент
- •2.Вступний інструктаж за темою уроку:
- •5.Пояснення нового матеріалу, показ трудових дій.
- •3. Поточний інструктаж.
- •Інструкційно-технологічна картка.
- •Інструкційно- технологічна картка. Риба (філе) відварена
- •План-конспект уроку №
- •Хід уроку:
- •1.Організаційний момент.
- •2.Вступний інструктаж за темою уроку:
- •3. Поточний інструктаж.
- •Інструкційна картка Обробки прорізної кишені в рамку з клапаном
Методичні розробки планів-конспектів уроків виробничого навчання план-конспект уроку №
Дата Група кухарі
Тема програми: Приготування гарячих страв з риби.
Тема уроку: Приготування страв з відвареної риби.
Мета: освітня: сформувати знання про правила варіння риби, навчити учнів готувати рибу (філе) відварену, рибу, відварену у пряному відварі;
Виховна виховувати любов до обраної професії, охайність, дисциплінованість, активність;
Розвиваюча розвивати в учнів пам'ять, увагу, окомір ,логічне мислення.
Тип уроку: формування умінь та навичок.
Об’єкт праці: риба відварена, риба відварна у пряному відварі.
Наочність: інструкційні та технологічні картки, збірник рецептур.
Обладнання: електричні плити, каструлі, ножі, дошки.
Між предметні зв’язки : кулінарія, товарознавство, обладнання, біологія, математика.
Місце проведення: навчальна кухня-лабораторія.
Час проведення: 6 годин.
Хід уроку:
1. Організаційний момент
- вітаюся;
- перевіряю готовність групи до заняття (спецодяг, щоденники, ручки та ін. письмові знаряддя);
- відмічаю відсутніх;
- призначаю чергових.
2.Вступний інструктаж за темою уроку:
1. Перевірка домашнього завдання:
На минулому зайняті ми почали вивчати нову тему «Приготування гарячих страв з риби». Ми ознайомились з організацією робочого місця при приготуванні гарячих рибних страв. Давайте разом згадаємо, як правильно організовувати робоче місце для того, щоб готувати гарячі рибні страви було зручно, швидко та їх приготування зайняло у вас найменше часу та зусиль?
Як розташувати посуд, де розташувати сировину при приготуванні гарячих рибних страв?
2.Актуалізація опорних знань учнів:
При вивчені курсу кулінарії у минулому році, а також при проходженні виробничого навчання ми вже познайомились із харчовою цінністю риби, її кваліфікацією, знаємо, які напівфабрикати можна з неї приготувати та які є способи теплової обробки риби. Зараз давайте згадаємо послідовність розбирання риби з хрящовим та кістковим скелетом.
Які напівфабрикати з риби готують для варіння? (ціла риба, пласти з хрящовим скелетом, порційні куски (кругляки), порційні куски з пластованої риби з шкірою і кістками, порційні куски з пластованої риби з шкірою без кісток).
Як нарізають рибу? (упоперек волокон під прямим кутом). Для чого роблять надрізи? (щоб уникнути деформації кусків при варінні, на шкірі в двох – трьох місцях роблять надрізи).
3.Мотивація пізнавальної діяльності:
Як виявляється, з відвареної риби можна готувати велику кількість смачних та ще й делікатесних страв, такі як: риба відварена з картоплею і шпиком; камбала, щука, сом у розсолі; тріска відварена з яйцями і маслом; тріска, камбала, палтус в білому соусі, а також у томатному соусі; камбала чи палтус варені у молоці з соусом із цибулі; скумбрія відварена з маринованим червоним перцем; мероу з яблуками та хроном; рулети з рибного філе; луфар у сметанному соусі з гірчицею; відварені з кропом; судак відварений з овочами та ще багато інших смачних страв.
А ще виявляється, що саме відварену рибу використовують у лікувальному харчуванні, а не смажену чи запечену.
4.Тема та мета заняття:
Сьогодні тема нашого заняття «Приготування страв з відвареної риби». Нам необхідно буде навчитись готувати рибу (філе) відварену у прямому відварі, та дізнатись про правила подачі на стіл страв з відвареної риби.
