- •Сабақ № 1.
- •Сабақ №2.
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ №3.
- •Сабақ №4.
- •Сабақ №5.
- •Сабақ №6.
- •Сабақ №7.
- •Сабақ №8
- •Сабақ №9
- •15/11 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №10
- •22/11 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №11
- •29/11 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №12
- •6/12 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №13
- •13/12 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №14
- •20/12 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №15
- •27/12 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №16
- •10/01 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №17
- •17/01 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №18
- •24/01 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №19
- •31/01 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №20
- •7/02 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №21
- •14/02 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №22
- •21/02 /2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №25
- •05/02 /2016Ж Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақ №8
Мектеп aтaуы: "Б. Сoқпaқбaев" ж.o.м
Мұғaлiмнiң aты-жөнi: Рахманова А.Х
Сыныбы: 9 «а», «ә».
Пәнi: дүниежүзі тарихы.
31.10.14ж.
-
Сабақтың тақырыбы
Америка құрама штаты
Мақсаты
Оқушыларға І джс АҚШ-қа тигізген әсері, 1922-1929 ж-ғы АҚШ-ң ішкі-сыртқы саясаты, экономикалық дағдарыстың ерекшелігі, президент Ф.Рузвельттің «Жаңа бағыты» және әлеуметтік реформалары туралы мәлімет беру. Сабаққа ынтасын арттыру, қызығушылығын ояту.
Оқу нәтижесі
Тақырыптың құрылымын түсінеді, оқушының сабаққа деген ынтасы артады, топтық жұмыс кезінде топпен жұмыс істеу арқылы Америка Құрама Штаты жайында терең білім алады.
Негізгі идеялар
«Жаңа бағыт», ҰӨҚК, Ф.Рузвельт, Панамериканизм.
Сабақта қолданылатын материалдар
Дүниежүзі картасы, плакаттар, маркерлер, стикерлер.
Оқыту әдістері
Оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, дарынды және талантты оқушылармен жұмыс, СТО, «Ақыл тас» әдістемесі, INSERT кестесі.
Дереккөздер
Интернет, оқулық, инциклопедия.
Тапсырмалар
«Ой қозғау» стратегиясы, ББТЗО акестесін толтыру. сұрақ-жауап, т.б.
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеттері
-
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
сергіту сәтін өткізу
Сабақты жақсы көңіл күймен бастайды.
Үй тапсырмасын сұрау
Топтарға «Ой қозғау» стратегиясын пайдаланып сұрақтар қоямын.бағалау критерийлерімен таныстырады.
Сұрақтарға жауап береді, белсенділік танытады, топтар бір-бірін бағалау үшін критерийлерді пайдаланады.
Жаңа тақырып
Проектор арқылы тақырыпқа сай суреттерді, мәліметтерді көрсете отырып, ой қозғау.
Мұғалімді тыңдайды, күрделілігі әр түрлі тапсырмаларды орындайды.
Шығармашылық жұмыс
Кестемен, тарихи даталармен жұмыс.
Тапсырмаларды мұқият орындайды.
Қорытындылау
ББТЗО кестесін толтыру арқылы сабақты қорытындылайды.
Кестеге сәйкес өз ойларын стикерлерге жазып, жабыстырады.
Үйге тапсырма
Үйге тапсырма береді
Бағалау
Топ бойынша, жеке жұмыс жасау барысында критерийларга сәйкес бағалау.
2 жұлдық бір тілек
Сабақ №9
15/11 /2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
Дүниежүзі тарихы 9 «А,Ә» сынып
Саб. тақырыбы: Жапония.
Саб. мақсаты: Жапонияның экономикалық және саяси жағдайының тарихи маңызын анықтау,білу.
Д/қ: ой-өрісін қалыптастыру;
Т/к: патриоттыққа, ойша ойлауға тәрбиелеу.
Саб. түрі: аралас сабақ
Саб. әдісі: Блум таксаномиясы
Дерек көздері: плакат,стикер,карта.
Күтілетін нәтиже: ІІ джс кейінгі Жапонияның жағдайы, экономикалық дамуы, саяси жағдайы, сыртқы саясаты туралы түсінеді, біледі. Қызығушылығы артады.
Саб. барысы:
Саб. құрылымы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
уақыты |
Ұйымдастыру кезеңі |
А) оқушылармен амандасу Ә) топқа бөлу Б) жоқ оқушыларды түгелдеу. |
Түрлі түсті қағаздар арқылы топқа бөлінеді |
5 мин |
Білу |
Жапония мемлекетінің тарихи маңызын білу. |
Тақырып бойынша оқушылардың өз ойларын тыңдау. |
5 мин |
Түсіну |
Оқулықтан тақырыптар бөлінеді |
Берілген тақырыптар бойынша оқушылар оқулықтан оқиды, талқылайды. |
10 мин |
Қолдану |
Тақырыптар бойынша сұрақтар |
Әр топ өз тақырыптарын қорғайды. |
5 мин |
Талдау |
Әр топқа осы тақырып бойынша деңгейлік тапсырма беріледі.
|
Берілген тапсырманы әр оқушы өз бетімен орындайды, білмегенін топ мүшелерінен сұрау арқылы тапсырманы орындайды. |
5 мин |
Синтез |
Үш топқа эксперименттік тапсырма беріледі |
Әр топ өз тапсырмалары бойынша тақырыптан алған білімін сынайды |
10 мин |
Бағалау |
Рефлекция жазу |
Сабақ үстінде алған бағаларын топ басшылар бағалайды, сабақтан алған әсерлерін жазу |
5 мин |
Бағалау: топ басшыларының қойған бағаларын саралап бағалау
Үйге тапсырма: §24
