- •Тема "Дивовижні баранці, коники і птахи"
- •Хід уроку
- •1.Бесіда про декоративно-прикладне мистецтво
- •2. Словникова робота
- •3. Продовження розповіді
- •5. Продовження розповіді
- •6. Розгадування кросворду
- •7. Правила техніки безпеки та культури праці
- •8. Послідовність ліплення баранчика :
- •IV. Практична діяльність учнів
- •V. Прибирання робочих місць
- •Vі. Підсумок уроку
Тема "Дивовижні баранці, коники і птахи"
Мета. Провести бесіду про декоративно-прикладне мистецтво; поглибити поняття про розмаїття форм і пропорційні особливості будови тварин і птахів; удосконалювати навички роботи з пластиліном, уміння передавати форму та пластику тварин і птахів на основі перегляду творів декоративно-прикладного мистецтва; розвивати відчуття гармонії у процесі попереднього перероблення форм реальних у декоративні; сприяти формуванню поваги до праці народних майстрів і розумінню краси декоративно-прикладного мистецтва.
Завдання до уроку. Виготовити об’ємний виріб; ознайомитись з новими поняттями і термінами, навчитись застосовувати їх на практиці.
Обладнання. Таблиці, ілюстрації із зображенням керамічних виробів, глиняні іграшки, глечики, макітри, куманці, кухонні дощечки; пластилін, стеки, дощечка для ліплення.
Техніка виконання. Об’ємне ліплення.
Епіграф до уроку. «Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш!» В.Сухомлинський.
Урок трудового навчання
3 клас
Хід уроку
І. Організаційна частина
Візьми собі за правило:
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію ти прояви!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вікторина « Види мистецтва».
Використовується візуальний ряд для визначення видів мистецтва.
Розгадування кросворду «Види і жанри мистецтва»
-
ж
и
в
о
п
и
с
а
р
х
і
т
е
к
т
у
р
а
н
а
т
ю
м
о
р
т
р
е
л
ь
є
ф
По-горизонталі
1. Вид образотворчого мистецтва, у якому зображення створюється за допомогою кольору.
2. Мистецтво проектування і будування споруд.
3. Жанр образотворчого мистецтва, зображення неживих предметів.
4. Опукле скульптурне зображення на площині.
По-вертикалі
1.Різновид художнього твору.
ІII. Робота над темою уроку
1.Бесіда про декоративно-прикладне мистецтво
Людина за своєю природою — художник. З давніх-давен нею керувало бажання збагатити красою усе, що її оточували і до чого торкалися її руки. З цією метою на прості тканини наносили вишиті візерунки, керамічні вироби прикрашали видавленими, прошкрябаними і намальованими орнаментами. Візерунок надавав предмету особливої краси, багатства й ошатності. Прикрашену річ оцінювали вже не тільки за користь, але й за майстерність виконання. Стародавні гончарі, ковалі, ткачі, кравці і взагалі ремісники, майстри декоративно-прикладного мистецтва, створювали справжні шедеври, які ми можемо побачити сьогодні у музеях, картинних галереях і на виставках.
