- •Використання елементів національної культури на уроках біології у 6 класі
- •Шевченкова верба
- •1.2. Використання краєзнавчого матеріалу на уроках біології у 6 класі
- •Прикмета
- •Загадки про рослини
- •Прислів’я
- •Урок 1
- •Хід уроку
- •Б іологічний диктант "Закінчи фразу"
- •Iiі. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми й завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Л абораторне дослідження
- •Хід роботи
- •V. Закріплення матеріалу, вивченого на уроці
- •VI. Узагальнення I систематизація знань
- •VII. Підведення підсумків уроку, повідомлення домашнього завдання
- •Урок 2
- •Хід уроку
- •Iі. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів
- •Iіi. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Бурі водорості
- •Червоні водорості (багрянки)
- •4) Лабораторне дослідження
- •Хід роботи
- •I V. Закріплення матеріалу, вивченого на уроці
- •1V. Узагальнення і систематизація знань
- •VI. Висновок
- •VII. Підведення підсумків уроку, повідомлення домашнього завдання
- •Урок 3
- •Хід уроку
- •Iі. Актуалізація опорних знань
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •П рикмета
- •2 .) Лабораторне дослідження:
- •Хід роботи
- •Значення мохів
- •V. . Закріплення матеріалу, вивченого на уроці
- •VI. Узагальнення і систематизація знань
- •VII. Підведення підсумків уроку, повідомлення домашньої завдання
- •Урок 4
- •Хід уроку
- •Л абораторне дослідження
- •Хід роботи
- •Фізкульхвилинка
- •Папороті, що занесені до Червоної книги України
- •П рикмета
- •VI. Закріплення матеріалу, вивченого на уроці
- •V. Узагальнення і систематизація знань
- •VI. Підведення підсумків уроку
- •Viі. Повідомлення домашнього завдання.
- •Урок 5
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •Iiі. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми та завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Л абораторне дослідження:
- •Хід роботи
- •П рикмети
- •IV. Закріплення матеріалу, вивченого на уроці
- •V. Узагальнення і систематизація знань
- •VI. Підведення підсумків уроку, повідомлення домашнього завдання.
- •Виховний захід
- •Хід заходу
- •Висновки
- •Список використаних джерел
Прислів’я
Хто капусту щодня споживає, той себе добре почуває.
Хто полю годить, тому жито родить.
Грім гримить – хліб добре родить.
Хто житній хліб вживає, тому бог здоров’я прибавляє.
Вибери собі дівку, як калинову гілку.
Любуйтесь калиною, коли цвіте, а дитиною – коли росте.
Де срібліє вербиця – там здорова водиця.
На городі під вербою стоїть колодязь із водою.
При вивченні сільськогосподарських рослин можна використовувати такі поради з народної скарбниці:
Капусту садять натщесерце, щоб гусінь не з’їла.
Основну посадку капусти треба проводити 25 травня на Івана Головатого.
Виховні властивості усної народної творчості дуже важливі для розвитку сучасного школяра. Видатний український педагог К.Д.Ушинський відзначив непересічне педагогічне значення фольклору у виховному процесі. Цю ідею він і втілював у практику виховання.
Урок 1
Тема: Видозміни вегетативних органів кореня
Мета:
сформувати поняття про видозміну коренів як результат пристосування рослини до умов існування;
розкрити біологічне та господарське значения коренеплодів;
розвивати біологічну мову, увагу, уяву, пізнавальний інтерес та пізнавальну самостійність, мислення (уміння здійснювати аналіз, синтез, порівняння, узагальнення);
виховувати любов до природи, екологічну культуру.
Методи та методичні прийоми: бесіда, розповідь з елементами бесіди, демонстрація малюнків i репродукцій, складання схеми, таблиці, робота з пiдpyчникoм, спостереження, аналіз, порівняння.
Тип уроку: комбінований.
Наочність та обладнання: гербарний матеpiал, натуральні об'єкти, муляжі видозмін кореня.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка вивченого матерілу
Б іологічний диктант "Закінчи фразу"
Рослина – це природна система, ... (основними складовими якої є корінь і пагін).
Корінь – це ... (вегетативний орган рослини, за допомогою якого вона міцно утримується в грунті та поглинає розчин мінеральних речовин).
Корені характерні для сучасних вищих рослин – ... (папоротей, хвощів, плаунів, голонасінних і квіткових).
Коренева система – це ... (сукупність усіх коренів однієї рослини).
До основних функцій кореня належать … (закріплює рослину в грунті; поглинає з грунту воду і мінеральні речовини; запасає поживні речовини; є органом вегетативного розмноження).
Iiі. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми й завдань уроку
В
деякому царстві держави
жив був король Корінь I, жив не тужив
разом зі своїми придворними - корінцями,
царство було чудовим і скарбниця повна,
бо все вирішували спільно, важко було
виділити головного з них.
В сусідньому царстві держави жив король Корінь II зі своїми придворними-корінцями. Царство теж було чудовим, але король Корінь II відрізнявся від своїх придворних богатирською силою і розумом світлим.
Дізналася про це зла чаклунка, вирішила зруйнувати мир і злагоду в цих державах. Наслала в ці держави ураган страшної сили, який все перемішала і відняла пам’ять, забули корінці свою державу. Дітки, щоб впоратися з прокляттям, повернути кожного корінця до своєї держави, нам потрібно впоратися із завданням.
З
авдання
1.
Ознайомитися з типами кореневих систем. Назвіть ці сім'ї і намалюйте їх портрет. Які рослини мають такий вигляд кореневої системи?
Завдання 2.
З’ясувати, які бувають видозміни кореня? Допоможіть кожному корінцю в кореневій системі пригадати своє ім’я.
Завдання 3.
Вивчити будову коренеплоду на прикладі моркви.
