Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
розробки основи здоров'я2кл.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
165.87 Кб
Скачать

8.Вправа«Хвости»

Закінчити речення:

• Приваблива для мене людина — це…• Щоб стати привабливим, я буду…

Висновок: привабливою є та людина, яка гарна і зовні і внутрішньо, яка добре поводиться і з якою цікаво спілкуватися; стежить за своїм здоров’ям і доглядає за собою (миється, обрізає нігті, чистить

одяг, зачісується тощо).

Учитель зазначає, що для багатьох дітей батьки (інші члени сім’ї, близькі люди) є найпривабливішими людьми, і просить подумати про те, які внутрішні характеристики та зовнішні риси притаманні їхнім батькам (іншим членам сім’ї, близьким людям), чим діти хотіли би бути схожими на них.

Висновок: у суспільстві існують певні правила особистої гігієни, зовнішнього вигляду та поведінки, які асоціюються з привабливою людиною; їх слід знати і дотримуватися.

9.Підсумокуроку

— Що необхідно робити, щоб мати привабливий вигляд? (Мити волосся, чистити зуби, доглядати за своїм одягом і взуттям, посмі-

хатися, бути ввічливим, чемним, берегти своє здоров’я тощо.)

— Які речі нікому не можна позичати?

— Чим небезпечне недотримання правил особистої гігієни?

Урок6

Тема.Їжа, корисна для здоров’я. Народні традиції харчування. Практична робота: вибір корисної для здоров’я їжі

Мета:пояснити учням необхідність вибору корисних для здоров’я продуктів і шкідливість переїдання; познайомити із традиційними національними стравами; навчити вибирати корисну для здоров’я їжу; виховувати естетичні смаки.

Обладнання:демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Фрукти і ягоди», «Овочі», «Продукти харчування».

Хід уроку

1.Вступнеслововчителя

Учитель. Щоб ви нормально росли й розвивалися, організму потрібні різні продукти харчування. Продукти, які ви вживаєте, повинні містити необхідні поживні речовини. Як ви вважаєте які?

2.Роботазапідручником(с.16)

Читання тексту.

— Для чого потрібно їсти?

— Чому не можна обійтися без їжі?

— Що вона дає для життя?

— Розгляньте малюнки на с. 16. Пригадайте чотири основні групи продуктів. Які з цих продуктів вам найбільше до смаку?

— Чому не потрібно їсти багато солоних і копчених продуктів?

— Які продукти корисні для здоров’я?

— Який вітамін міститься у моркві?

— Чим корисні яблука?

— Чому солодощі слід намагатися вживати якнайменше? (Надлишок цукру призводить до ожиріння, від солодкого руйнуються зуби, з’являються висипання на шкірі.)

3.Практичнаробота:

Вибіркорисноїдляздоров’яїжі

Робота з предметними малюнками.

— Здорова їжа — це продукти харчування, багаті на вітаміни (фрукти, овочі), білки (молоко, сир, м’ясо, яйця, хліб, квасоля); вони мають бути свіжими і правильно приготовленими.

4.Роботавзошиті(с.14№1)

Гра «Завжди, іноді, ніколи»

— Розгляньте малюнки. Назвіть зображені на них предмети. Обведіть ті предмети, які ніколи не можна вживати у їжу, чорним кольором; ті, які можна вживати завжди, — зеленим; а ті, які дозволяється вживати іноді, — червоним.

5.Фізкультхвилинка

СОНЕЧКО

Прилетіло сонечко

На мою долонечку —

Крильця червоненькі,

Цяточки чорненькі.

По всіх пальчиках ходило,

З мізинчика полетіло.

(Поставити руки на парту долонями

від себе. Загинати пальчики по черзі.)

(Показати долоні, потягнути.)

(Повторити перші рухи.)

(Натиснути кожним пальчиком

на парту.)

(«Походити» пальчиками по парті.)

(Показати мізинчики і зробити рух

вгору.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]