Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
розробки основи здоров'я2кл.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
165.87 Кб
Скачать

2.Роботазапідручником(с.87)

Читання тексту.

— Чого ніколи не можна робити на льоду?

— Чому ніколи не можна виходити на лід наодинці?

— Чому ніколи не можна ступати на лід, якщо ти не впевнений,

що він достатньо міцний?

— Які місця на водоймах, вкритих кригою, слід обходити і чому?

— У яких місцях лід ненадійний?

— Чому лід під час відлиги, потепління небезпечний?

— Що ж робити, якщо лід під вами все-таки провалився?

— Як вибиратися із крижаної води?

— У який бік рухатися поповзом?

— Що слід робити на березі?

— Розгляньте малюнки. Яка небезпека загрожує на льоду?

— Як треба діяти, якщо під вами провалився лід? Сформулюй-

те правила.

2 Клас

221

3.Фізкультхвилинка

Гра «Правила для учнів»

Заходить вчитель — треба встати.

Коли дозволить — тихо сядь.

Спитати хочеш — не гукай,

А тільки руку підіймай.

У школі парту бережи

І на парті не лежи.

Щоб урок минув немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не стрекочи на уроках,

Як папуга чи сорока.

(Встають.)

(Тихо сідають.)

(Сваряться пальчиком.)

(Піднімають руку.)

(Горизонтальні рухи над партою.)

(Сидять рівненько.)

(Демонструють правильну

поставу.)

(Махають руками, ніби крилами.)

4.Продовженняроботизапідручником(С.88)

— Що необхідно робити, якщо біда сталася на ваших очах?

— Що треба зробити в першу чергу?

— Що можна протягнути потерпілому?

— Розгляньте малюнки. Яка небезпека загрожує на льоду?

— Порадьте, як треба діяти.

— Як допомагають дитині, що провалилася в ополонку?

5.роботавзошиті(С.54)

1)

№ 8. Розгляньте малюнки. Що роблять діти? Складіть від-

повідні речення. Зафарбуйте кружечок червоним кольором біля ді-

тей, які можуть потрапити у біду. Поясніть свою думку.

222

Усі уроки з курсу «Основи здоров’я». 1–4 класи

2)

№ 9. Тест «Так чи ні».

Коли потрапив в ополонку, то треба вибиратися:

у той бік, звідки прийшов

у протилежний бік

немає різниці, у який бік

6.Пі

дсумокуроку

— Які зимові розваги ви полюбляєте?

— Яка небезпека загрожує на льоду?

— Які правила поведінки на льоду ви запам’ятали?

— Як необхідно діяти, якщо під вами провалився лід?

— Як допомогти дитині, що провалилася в ополонку?

Урок28

Тема.

Безпека у спілкуванні з тваринами. Практична робота: мо-

делювання поведінки з дикими або бездомними тваринами

Мета:

розглянути можливі небезпеки у лісі; ознайомити із пра-

вилами поводження у разі зустрічі з бродячими і дикими тварина-

ми; виховувати обачливість, бережливе ставлення до тварин.

Хід уроку

1.роботаіззагадкою

Навесні веселить, влітку холодить,

Восени годує, взимку гріє. (Ліс)

Учитель. Ліс живе своїм життям. Спостерігайте його красу,

але не завдавайте шкоди. До лісу бажано ходити гуртом, бо у ньо

-

му можна натрапити на диких та здичавілих тварин. Про обе-

режне поводження з ними ми й поговоримо на сьогоднішньому

уроці.

2.Роботазапідручником(с.82)

Читання тексту.

— Чому не можна руйнувати гнізда птахів?

— Чому не можна чіпати пташенят, звірят?

— Що слід робити, якщо побачиш неподалік дику тварину?

— Розгляньте малюнки на с. 82. Які пригоди можуть трапити-

ся з необачними мандрівниками? Складіть речення. Дайте корисні

поради.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]