Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
розробки основи здоров'я2кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
165.87 Кб
Скачать

9.Підсумокуроку

— Які права мають діти?

— Де це зазначено?

— Чи всі діти мають однакові права?

— Чи мають молодші школярі обов’язки?

— Коли у сім’ї всі здорові і щасливі?

— Які обов’язки чергових у класі ви вмієте виконувати?

Урок14

Тема.

Практична робота. Моделювання ситуації «У шкільному медичному кабінеті»

Мета:вчити дітей звертатися про медичну допомогу до шкільного медичного кабінету; вчити піклуватися про своє здоров’я; виховувати сміливість, спонукати до довірливих стосунків із праців-

никами медичних закладів.

Хід уроку

1.Вступнабесіда

Учитель. Ви вже вмієте самостійно турбуватися про своєздоров’я. Це правильне харчування, зарядка, догляд за зубами тощо. Але іноді поняття «турбота про себе» означає розповісти дорослому

про проблему, яка виникла через негаразди зі здоров’ям, або звер-

нутися до лікаря.

«Мозковий штурм»

Учитель запропонує дітям поміркувати про випадки, коли необхідно звернутися до лікаря. (

Температура, грип, нудота, зламана нога або рука, подряпини на колінці, головний біль тощо) До-

цільно відхиляти відповіді загального типу на зразок: «Коли погано почуваєшся».

Висновок: треба вчитися правильно розмовляти з лікарем або з медичною сестрою.

— Хто з вас вже спілкувався з лікарем?

— Про що ви розмовляли? (Як я почуваюсь, як виявляю турботу про своє здоров’я тощо.)

— Чому так важливо для людини правильно спілкуватися з лікарем? (Ніхто не знає краще за саму людину про її самопочуття. Сама людина відповідає за своє здоров’я.)

Висновок: якщо ти у школі відчув заслабу, нездужання, підвищення температури, нудоту, потрібно обов’язково повідоміти про це вчителя. Він відведе тебе до медичного кабінету.

2.Фізкультхвилинка

ГОПАК

Ми втомилися читати,

Будемо відпочивати!

Руки в боки й гопака!

Примовлянка це така!

(Руки на поясі, стати на п’ятку

правої ноги.)

(Перестрибуючи, стати на п’ятку

лівої ноги.)

3.Роботазапідручником(с.33)

— Розгляньте малюнок. Укладіть за ним речення.

— Хто надає у школі першу медичну допомогу?

— Що ще роблять у шкільному медичному кабінеті?

— Яку медичну допомогу надавали вам у медичному кабінеті?

— Поміркуйте і розкажіть, як у нашій школі піклуються про здоров’я учнів.

— Чому не треба боятися профілактики інфекційних хвороб?

4.роботавзошиті(С.25№2)

— Як звуть нашу шкільну медсестру?

Тест

Звертатися до медичного кабінету потрібно, коли у тебе:

болить голова

болить живіт

поганий настрій

тебе образив старший учень

розбитий ніс або коліно

не виконані уроки

5.Підсумокуроку

— Хто надає у нашій школі першу медичну допомогу?

— У яких випадках ви звертатиметесь до шкільного медичного кабінету? Що необхідно їм перш за все повідомити?

— Як правильно розмовляти з лікарем або медичною сестрою?

Урок15

Тема.Безпечна поведінка вдома. Користування телевізором і комп’ютером

Мета:дати дітям поради щодо перегляду телепередач та користування комп’ютером; формувати вміння й навички, що допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків;

спонукати учнів до виконання правил користування найуживанішими побутовими приладами; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Побутова техніка. Інструменти», «Сам удома».

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]