- •«Педагогічний екперимент»
- •Висновки
- •Хід уроку:
- •I.Організаційний момент.
- •II. Актуалізація опорних знань та вмінь.
- •1. Прийом «Інтелектуальна розминка»
- •Vііі. Повідомлення домашнього завдання
- •§ 5 Підручника
- •Підпишіть умовні знаки: 2. Способи зображення інформації на картах:
- •Проекції за допоміжною фігурою: 4. Проекції за спотворенням:
Висновки
Таким чином, мною були проведені два уроки у паралелі восьмих класів. 8-В (1) був контрольним класом, а 8-А (2) – експериментальним. Урок у обох класах був проведений по темі «Способи зображення Землі». Традиційний урок був проведений за всіма вимогами, а нетрадиційний включав в себе виклад основного матеріалу у вигляді мультимедійної презентації.
Експеримент мав успіх, бо для його здійснення були відібрані два восьмих класи кількість учнів у яких становить 27 та 25 чоловік, що майже вирівнює умови проведення експерименту.
На основі проведення експерименту можна сказати, що він виявився вдалим, оскільки учні 8-В класу, у яких проводився експеримент краще написали перевірочну контрольну роботу, ніж учні 8-А класу. Це свідчить про ефективність використання мультимедійних презентацій, малюнків, картосхем, оскільки в учнів цього віку дуже добре розвинена зорова пам'ять і вони можуть запам’ятати величезну кількість матеріалу. Недоліком проведення такої форми уроку є відволікання учнів та порушення дисципліни з боку окремих учнів.
Після проведення цього експерименту, я визначила, що нову інформацію учні краще запам`ятовують наочно. Тема уроку передбачала пояснення складних понять, тому необхідно було наочно їх представляти. Отже, експеримент був ефективним. Тому можу рекомендувати дану форму уроку, тобто використання презентацій, для проведення уроків географії. Використання презентацій ефективне для учнів всіх класів, особливо при вивченні нового матеріалу, який потребує наочності. Але використання презентацій на кожному уроці не є ефективним, потрібно використовувати й інші методи навчання, залучати учнів до роботи, активізувати їх увагу тощо.
ДОДАТОК 1
Тема: «Картографічні проекції. Способи зображення на карті»
Мета: сформувати в учнів знання про види картографічних проекцій, визначити види спотворень за особливостями проекцій, ознайомити зі способами зображення географічних об’єктів на географічних картах, розвивати вміння логічно мислити та давати комплексну характеристику картографічним проекціям, сприяти підвищенню інтересу до предмета.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник Шищенко П.Г. Фізична географія України : підручник для 8 кл. / П.Г.Шищенко, Н.В. Муніч. – К. : Зодіак-ЕКО. 2008. – 240 с., атлас: Атлас. 8 клас. Фізична географія України / під ред. Скуратовича О.Я. – К.: Картографія, 2008. – 48 с., презентація
Хід уроку:
I.Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань та вмінь.
1. Прийом «Інтелектуальна розминка»
Що таке географічна карта? Яку інформацію з неї можна отримати?
У який спосіб сферичну поверхню Землі зображують на площині?
Наведіть приклади умовних позначень, вже відомих вам.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Під час вивчення попередніх курсів географії, історії ви вже познайомились з багатьма картами. Якщо під час відповіді на питання учителі вам дозволяють користуватися картою, ви полегшено зітхаєте. Сьогодні ви дізнаєтесь, як саме створюються карти, як виявити спотворення, що обов’язково виникають на картах.
IV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу
VІ. Закріплення нових знань, умінь і навичок
1. Робота з картами
Назвіть способи зображення географічних об’єктів та явищ на картах атласа (за вибором).
Визначте проекції, в яких створено карти атласу.
VІІ. Підведення підсумків
Картографічна проекція - це математичний спосіб зображення на площині поверхні земної кулі.
Картографічні проекції за використанням допоміжних геометричних фігур класифікують на циліндричні, конічні й азимутальні.
За характером спотворень картографічні проекції поділяють на рівнокутні, з невеликим спотворенням кутів, довільні (рівнопроміжні), з невеликим спотворенням площ, рівновеликі.
Виділяють наступні способи зображення на карті: спосіб значків, ізоліній, ареалів, картодіаграм, якісного фону.
