- •Урок 6
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики.
- •VI. Вокально-хорова робота.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 7
- •Хід уроку:
- •IV. Cлухання музики ж.Бізе Опера «Кармен» Увертюра
- •V. Вокально-хорова робота Норвезька народна пісня «Камертон» український текст а. М’ястківського
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіі. Вихід з класу під музику Урок 8
- •Хід уроку
- •Десять завдань для перевірки знань:
- •IV. Підсумок уроку.
IV. Cлухання музики ж.Бізе Опера «Кармен» Увертюра
Послухайте увертюру. Позначайте піднятою рукою зміну характеру музики.
Чи є у творі відомі тобі музичні теми?
Слухання Ж. Бізе Опера «Кармен» Хор хлопчиків
Який настрій дітей передає хоровий спів?
Визначте, хор якого складу звучить?
Які види мистецтва поєднуються у опері?
Розгадавши ребус на 37 сторінці ви дізнаєтесь як називається літературний текст опери.
От чарівне царство опери, балету…
Що покладено в основу їх сюжету?
Мають опера, балет і оперета
Стислий текст – маленьку книжечку …
«ЛІБРЕТО»
V. Вокально-хорова робота Норвезька народна пісня «Камертон» український текст а. М’ястківського
1.Розспівка. Послухайте пісню «Камертон». Знайдіть у тексті й поясніть усі «музичні» слова
2.Слухання пісні «Камертон» (у виконанні вчителя або фонограми +)
3.Вивчення пісні за нотним записом (робота з підручником, стор.38)
4.Виконання пісні каноном.
Це цікаво знати!
Камертон – спеціальний пристрій для настроювання хору та музичних інструментів.
За допомогою камертону видобувають звук, за яким орієнтуються співаки, або налагоджують звучання музичних інструментів.
Найчастіше камертон являє собою зігнуту металеву пластинку, що нагадує за формою латинську букву «U». Якщо легенько вдарити по ній - чути звук, зазвичай ЛЯ.
А ще камертон буває у вигляді маленької трубочки, що звучить, коли в неї дмухнути. Таким камертоном найчастіше користуються хорові диригенти – хормейстери.
VI. Підсумок уроку.
У якому жанрі поєднуються усі різновиди вокальної музики?
Що таке увертюра?
Яка структура оперної вистави?
Назвіть композитора і твір який ми слухали на уроці
Що таке камертон?
Vіі. Вихід з класу під музику Урок 8
Тема. Десять завдань для перевірки знань .
Мета: узагальнити і поглибити знання школярів щодо музичних жанрів: пісня, хорова музика, опера, романс. перевірити рівень знань, умінь та навичок з даної теми; розвивати музичні здібності учнів, почуття ритму, уяву, увагу, вміння відтворювати асоціації; виховувати любов до мистецтва, естетичний смак.
Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент , комп’ютер, мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організаційна частина. Музичне вітання
ІІ. Повідомлення теми уроку.
Десять завдань для перевірки знань:
Що таке музичний жанр. Поясніть, чим відрізняються вокальні й інструментальні жанри.
Що вам відомо про вокальну музику. Визначте який музичний жанр став її основою? (ПІСНЯ, ТАНЕЦЬ, МАРШ)
Виберіть із переліку основні жанри вокальної музики. Наведіть приклади кількох відповідних творів (пісня, гімн, романс, п’єса, хор, симфонія, кантата, ораторія, опера, балет, оперета, мюзикл)
Розкажіть про жанр романсу. Яким може бути склад його виконавців. (Соло, дует, хор)
Хто автор твору «Молитва за Україну» визначте жанр цього твору. (М.Лисенко, М.Глінка, О.Аляб’єв)
Яку музику називають класичною? Хто із зазначених композиторів є засновниками класичної музики України і Росії.
Що вам відомо про хор.
Виберіть з переліку жанри, пов’язані з хоровою музикою: пісня, романс, хор, хоровий концерт, хорова обробка, кантата, ораторія, опера, оперета, мюзикл.
Що таке опера? Які мистецтва у ній поєднуються?
Пригадайте за малюнками вокальні твори. Визначте їх жанри.
ІІІ. Виконання вивчених на уроках пісень.
