- •Урок 6
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики.
- •VI. Вокально-хорова робота.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 7
- •Хід уроку:
- •IV. Cлухання музики ж.Бізе Опера «Кармен» Увертюра
- •V. Вокально-хорова робота Норвезька народна пісня «Камертон» український текст а. М’ястківського
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіі. Вихід з класу під музику Урок 8
- •Хід уроку
- •Десять завдань для перевірки знань:
- •IV. Підсумок уроку.
Урок 6
Тема. У єдності співочих голосів.
Мета: актуалізувати й поглибити знання дітей щодо хорового виконавства та основних жанрів хорової музики. Вчити емоційно сприймати музику, вчити розповідати про вплив музичного мистецтва на людину та її вчинки. Розвивати вокально-хорові навички, звуко-висотний і ладовий слух, почуття ритму, музичну пам'ять, увагу, художнє мислення, естетичний смак. Виховувати любов до музики та кращі моральні якості особистості.
Тип уроку: Урок поглиблення знань.
Обладнання: музичний інструмент, магнітофон, підручники.
Хід уроку
І. Вхід під музику. Організаційний момент.
ІІ. Музичне вітання. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ.Актуалізація знань.
Пригадайте, що таке хор?
Які види хорових колективів вам відомі?
Яка кількість виконавців може бути у хорі?
ІV. Слухання музики.
Хорова музика виникла ще у стародавньому світі. За цей час сформувалися її провідні жанри: хор, хорова обробка пісні, хоровий концерт… А ще хоровий спів є важливою складовою великих вокально-інструментальних творів — кантат і ораторій — та музично-театральних вистав: опери, оперети, мюзиклу…
Словом хор позначається не лише співочий колектив, а й жанр вокальної музики. У хоровому виконанні виразно та різнобарвно звучать пісні, гімни, молитви…
Складовою хорової музики є також хорова обробка пісні. Завдяки цьому жанру пісенні твори збагачуються голосами та підголосками. Видатні творці хорових обробок українських пісень — композитори Микола Леонтович, Кирило Стеценко, Яків Степовий.
Хоровий концерт — багаточастинний твір на релігійні тексти. А у кантатах, ораторіях, операх, оперетах та мюзиклах хоровий спів поєднується із сольними, ансамблевими й оркестровими номерами. Часто хористи не лише співають, а й грають ролі, як справжні актори.
V. Слухання музики.
Сьогодні ми послухаємо хорові обробки народних пісень: Українська народна пісня «Ой в полі, полі» (жіночий хор); Українська народна пісня «Висока верба» (чоловічий хор); Українська народна пісня «Колискова» (мішаний хор); Українська народна пісня «Ой єсть в лісі калина» (дитячий хор).
Визначте склад хору
Чи покращило хорове виконання фольклорні твори. Чим?
VI. Вокально-хорова робота.
Виконання пісні «Немає України без калини», музика М.Ведмедері, слова Г. Клок
Vіі. Підсумок уроку.
Про які жанри хорової музики ви дізналися на уроці?
Що таке хорова обробка пісні?
Яка з пісень, прослуханих сьогодні, вам сподобались найбільше?
VІІІ. Вихід з класу під музику (на вибір учителя)
Урок 7
Тема: Царина вокального мистецтва
Мета: узагальнити й поглибити знання школярів щодо жанру опери, побудови й основних номерів оперної вистави. Вчити дітей емоційно сприймати музику, вчити розповідати про вплив музичного мистецтва на людину та її вчинки. Розвивати вокально-хорові навички, художнє мислення, естетичний смак. Виховувати любов до музики та кращі моральні якості особистості.
Тип уроку: урок поглиблення знань.
Обладнання: музичний інструмент, комп’ютер, мультимедійна презентація , підручники.
