Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Музичне мистецтво. 3 клас. (До підручника Л.С. Аристової, В.В. Сергієнко).docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.93 Mб
Скачать

V. Слухання музики.

Едвард Гріґ «Пісня Сольвейг» з музичної п’єси «Пер Гюнт».

1. Загальні відомості про композитора.

Едвард Гаґеруп Ґріґ (див. урок № 8).

2. Слухання твору.

3. Обговорення прослуханого твору.

VI. Фізкультхвилинка. Шалене курча

Хід вправи. Учні стоять, і за командою одночасно трусять по вісім разів — спочатку правою рукою, потім лівою рукою, потім правою ногою, потім лівою ногою. Не зупиняючись, продовжують разом робити те ж саме, тільки по сім разів, потім по шість разів тощо. Темп рухів поступово підвищується. Впра­ва закінчується, коли зроблено по одному струшуванню кожною кінцівкою. Учасникам стає зрозуміло, чому вправа має таку назву.

VII. Повторення вивчених пісень.

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

1. Аналіз почутого.

2. Цікаві розповіді.

3. Робота в зошиті.

IX. Підсумок уроку. Релаксація.

Музика, не згадуючи ні про що, може сказати все.

Ілля Еренбург

УРОК 29

Тема. Тричастинна форма як вираження двох різних станів, настроїв, характе­рів, їх структура. Знаки альтерації. Едвард Гріг «Танець Анітри» — слу­хання. Українська народна пісня «Соловесчку, сватку, сватку» розу­чування (с. 92-94).

Мета. Ознайомити учнів з музичними творами тричастинної будови; поясни­ти учням визначення «знаки альтерації»; збагачувати музичні враження від прослуховування українських народних танців; розвивати творчі зді- ! бності, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; вихо­вувати естетичний смак, толерантність, милосердя, любов до рідної зем- ' лі та гордість за неї; засобами української народної творчості виховувати любов до музики, рідного народу.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності — , фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки!

Хай тупають ніжки! Працюють голівки!

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаю вам я здоров’я й добра!

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

IV. Повідомлення теми уроку.

1. Робота з підручником, с. 92.

2. Музичний калейдоскоп, с. 93.

3. Музична гра «Ой вийтеся, огірочки» (див. урок № 28).

4. Музична абетка, с. 93.

V. Слухання музики. Едвард Ґріг «Танець Анітри».

1. Загальні відомості про композитора Едвард Гаґеруп Ґріґ (див. урок № 8).

2. Слухання музичного твору.

3. Обговорення.

VI. Фізкультхвилинка.

Цифри

Хід вправи. Стоячи, за інструкціями вчителя виконуємо вправу:

— Зараз ми будемо писати цифри у незвичний спосіб.

Цифру І «пишемо» носом, (кажемо і виконуємо)

цифру 2 — підборіддям,

цифру 3 — правим плечем,

цифру 4 — лівим плечем,

цифру 5 — «пишемо» правим ліктем,

цифру 6 — лівим ліктем,

цифру 7 — правим коліном,

цифру 8 — лівим коліном,

цифру 9 — правою ногою,

а десяточку — «хвостиком».

VII. Вивчення пісні.

Українська народна пісня «Соловеєчку, сватку, сватку» — розучування.

1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.

2. Робота над піснею.

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

1. Аналіз почутого.

2. Цікаві розповіді.

3. Робота в зошиті.

IX. Підсумок уроку. Релаксація.

X. Вихід з класу нід звучання пісні (за вибором учителя).

Таємниця музики в тому, що вона знаходить | невичерпне джерело там, де мова змовкає.

Ернст Гофман

УРОК 30

Тема. Тричастинна форма як вираження двох різних станів, настроїв, харак­терів, їх структура. Микола Лисенко «Експромт ля мінор» — слухання. Слова В. Клинца та Н. Андрусіч, музика М. Катричка «Писанка» — ро­зучування (с. 95-97).

Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з різновидами знаків альтерації; збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити розрізняти зна­ки альтерації; розвивати вміння поєднувати спільне та відмінне в музич­них творах; виховувати інтерес до народного та всесвітнього фольклору.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності - і фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.

Хід уроку і

І. Організаційна частина.

Хай дзвенить пташиний спів

І біжить-дзюрчить струмок,

А шкільний дзвінок скликає

Учнів на новий урок.

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

IV. Повідомлення теми уроку.

1. Робота з підручником, с. 95.

3. Музична гра Василя Верховинця «Ой вийтеся, огірочки» (див. урок № 28).

V. Слухання музики.

Микола Лисенко «Експромт ля мінор».

  1. Загальні відомості про композитора.

Микола Віталійович Лисенко (див. урок № 12).

2. Обговорення прослуханого твору.

VI. Фізкультхвилинка.