Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Музичне мистецтво. 3 клас. (До підручника Л.С. Аристової, В.В. Сергієнко).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.93 Mб
Скачать

Руханка з

Трава — низенька-низенька, (присісти)

Дерева — високі-високі. (потягнутися)

Вітер дерева колише, гойдає, (нахили тулуба)

То вправо, то вліво хитає, (нахили тулуба)

То вперед, то назад, (нахили тулуба)

То вниз пригинає, (нахили тулуба)

Птахи летять, відлітають,

(помахати руками, як крилами)

А учні тихенько за парти сідають (сісти за парти)

І (назва предмета) вивчають.

VII. Повторення пісні.

Михайло Кагричко «Подарунок мамі».

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

1. Аналіз почутого.

2. Цікаві розповіді.

3. Робота в зошиті.

IX. Підсумок уроку. Релаксація.

Музика має викрешувати вогонь з людських сердець.

Людвіг ван Бетховен

УРОК 25

Тема. Країна загадкових ритмів. Танець плюс пісня. Симфонічна казка. Сергій Прокоф’єв «Тема Петрика», «Тема Качки», «Тема Пташки» із симфо­нічної казки «Петрик і Вовк» — слухання. Слова Л. Кроткевич, музика В. Верховинця «Сива шапка» — пісня-гра — розучування (с. 82—84).

Мета. Продовжувати знайомство зі світом балету; ознайомити з поняттям «симфонічна казка», повторити поняття «пісня», «танець» і «марш»; збагачувати знання учнів щодо художніх образів в образотворчому та музичному мистецтвах; розвивати здатність їх аналізувати та порівнюва­ти; засобами художніх образів виховувати інтерес до образотворчого та музичного мистецтва.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності - фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Доброго ранку, ліси і поля,

Доброго ранку, плането Земля!

Щастя, здоров’я всім людям бажаєм,

З радістю в школу до знань поспішаєм.

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

IV. Повідомлення теми уроку.

1. Робота з підручником, с. 82.

2. Пізнавальна бесіда (з використанням підручника, с. 82).

Оркестр — великий колектив музикантів, які грають разом на різних ін­струментах. Від того, які інструменти входять до складу оркестру, залежить його вигляд.

Слово «орхестра» означало в Стародавній Греції нівкруглу площадку перед сценою театру, де розташовувався хор — неодмінний учасник драматичних творів в епоху Есхіла та Софокла.

Оркестри бувають духові, струнні, національних народних інструментів, естрадні, джаз-оркестри... Оркестром також називають певний набір багатьох інструментів.

Більше ста різноголосих інструментів об’єднує найбагатший і різноманіт­ний за тембрами симфонічний оркестр.

Симфонічна музика — одна з основних, найважливіших областей музичної творчості. Вона пов’язана перш за все з виконавським складом, для якого вона призначена — симфонічним оркестром. Він об’єднує інструменти різних груп і дає композитору найбагатшу палітру звукових фарб, виразних засобів для втілення своїх задумів.

Поняття «симфонічний оркестр» з’явилося в епоху класицизму, коли жили і творили Глюк, Гайдн, Моцарт. Воно виникло уже після того, як композито­ри почали точно вказувати в нотах назву інструмента, що грав той чи інший голос.

Симфонічний оркестр — великий колектив музикантів, які об’єднуються для спільного виконання музичних творів. До складу його входять дерев’яні духові інструменти: флейта, гобої, кларнети, фаготи; мідні духові — валторни, труби, тромбони, туба. Є і розкотисті литаври, тріскучі барабани, тарілки, ба­гато інших ударно-шумових інструментів, від півтораметрового (в попереку) тамтама до маленьких кастаньєт; щипкові — арфа, клавішні — рояль. І душа оркестру — група струнно-смичкових: скрипки, альти, віолончелі, контрабаси.

3. Музична гра Василя Верховинця «А вже весна» (див. урок № 24).