Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
укр -мова 2.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
152.23 Кб
Скачать

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 225

Перший учень дає відповідь на питання із завдання 1. Вчитель про­сить його аргументувати свою точку зору.

Другий учень доповідає про результати роботи над другим за­вданням.

Третій учень опрацьовує завдання 3, 4.

— Які знання вам допомагали?

2. Картки індивідуального опитування

Картка 1

Провідміняй подані словосполучення в однині. Виділи однакові закінчення прикметників.

Рідний край, рідне місто, рідна хата.

Картка 2

Склади таблицю відмінкових закінчень прикметників чоловічого і середнього роду в однині.

Н. в. (який? яке?) — -ий, -ій, -е, -є

Р. в. ( ) —

Д. в. ( ) —

З. в. ( ) —

О. в. ( ) —

М. в. ( ) —

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Робота у парах із вправою 226.

— Як визначити відмінок прикметника?

— А для чого необхідно вміти відмінювати прикметник?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні будемо вчитися відмінювати прикметники і правильно вживати їх у мовленні.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна робота із вправою 228 (1, 2, 3)

Додаткове завдання

— Випишіть словосполучення із третього речення.

2. Диференційоване завдання

Учні з високою швидкістю письма виконують вправу 230.

Учні з недостатньою підготовкою готують вправу 227.

Учні, які першими виконали завдання правильно, стають «консуль­тантами».

Перевірка вправи 227 — самостійно з дошки (вчитель заздалегідь записує вправу на дошці).

Перевірка вправи 230 — фронтально.

— Яку роль виконують прикметник у мовленні?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 229)

Можна запропонувати скласти опис товариша, не називаючи його імені. Інші учні намагаються впізнати, кого описано.

2. Коментар до домашнього завдання

— Вміння, набуті нами при виконанні вправи 230, стануть вам у пригоді під час виконання вправи 231.

— На що треба звернути увагу при складанні опису тварини?

— Які можуть бути звички у тварин?

VI. Підсумок уроку

— Виправте помилки: пахучий квітка, зелене листки, чудова букет, домашня завдання.

— Чого не знав той, хто складав ці словосполучення?

— Що ви можете розповісти про зв’язок прикметника з іменником?

— Як визначити відмінок прикметника?

VII. Домашнє завдання

Вправа 231, повторити словникові слова

12.10

Тема. Вимова й правопис прикметників на -ськ-, -зьк-, -цьк-

Мета: вчити дітей утворювати, правильно вимовляти й записувати прикметники із суфіксами -ськ-, -зьк-, -цьк-; розвивати фонематичний слух, вміння ставити й розв’язувати проблеми; виховувати почуття гордості за героїчне минуле Батьківщини.

Обладнання: малюнок козака.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте складені тексти-міркування.

— Чи була необхідність у використанні прикметників?

— А прикметників у переносному значенні?

— А в яких текстах вони зустрічаються?