Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
укр -мова 2.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
152.23 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Про що сьогодні дізналися?

— Чи змінюють залежні слова розділові знаки при однорідних членах речення?

VII. Домашнє завдання

С. 41, правило; вправа 86.

Тема. Закріплення знань і вмінь про однорідні члени речення

Мета: перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу за темою, закріпити, систематизувати, скоригувати знання учнів, розпочати підготовку до контрольної роботи; розвивати інтерес до вивчення мови; виховувати сумлінне, свідоме ставлення до навчання.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання. Мотивація навчання

Гра «Вітер дме»

Вчитель вимовляє ключові слова:

— Вітер дме для того, хто …

• вже прокинувся;

• хоче працювати;

• знайшов у вправі 86 речення з однорідними членами;

• може пояснити розділові знаки; • зумів розширити їх залежними словами;

• може пояснити, як змінилися розділові знаки;

• може пояснити, чому вони не змінилися;

• може зробити загальний висновок;

• зумів скласти свої речення;

• хоче їх прочитати;

• може їх пояснити;

• хоче дізнатися, що ми будемо сьогодні робити.

II. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні підсумуємо свої знання з теми «Однорідні члени речення».

III. Закріплення та систематизація знань

1. Гра «Одна хвилина»

Клас поділити на групи залежно від кількості питань, запропоно­ваних вчителем (питання записані на картках). Група отримує картку і впродовж однієї хвилини складає зв’язну розповідь.

Орієнтовні питання

1) Що таке однорідні члени речення?

2) Які розділові знаки бувають при однорідних членах речення?

3) Чи впливають сполучники на розділові знаки при однорідних членах речення? Як?

4) Чи впливають залежні слова на розділові знаки при однорідних чле­нах речення?

Потім організувати обговорення за питаннями:

— Чи сподобалась відповідь?

— Про що ви замислились?

2. Робота за вибором

Запропонувати виконати вправу 87 або 88 (на вибір).

Перевірка — індивідуальне опитування.

Групи грають ролі «опонентів» та «рятівників».

3. Робота із словниковим словом

— У якій вправі ми зустріли слова море, океан?

— Яке з цих слів може викликати помилку при написанні? Чому?

— Внесіть слово до словничка, підкресліть орфограму.

— Складіть у парах словосполучення із словом океан.

´

океан який

´

океан (-а, -ом, -і)

Запишіть їх, підкресливши орфограму у слові океан. 4. Самостійна робота із підручником

Вправа 90 (1, 2) — усно; 90 (3) — письмово.

5. Колективна фронтальна робота (за вправою 89)

Додаткові завдання

— Чим цікаве перше речення?

— Прочитайте з правильною інтонацією.

IV. Підсумок уроку

1. Рефлективна бесіда

— З якою метою ми виконували вправу 87 і 88?

— Які думки вони у вас викликали?

— Чого ви особисто навчились під час вивчення теми?

— Що сьогодні на уроці ви для себе прояснили?

2. Коментар до домашнього завдання

Запропонувати за вибором вправу 89 (3, 4) або 90 (4, 5).