Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
матем І семестр.docx
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.06 Mб
Скачать

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 78, завдання 488; 489)

Завдання 488

— Скільки суконь пошили? (Задача ділення на вміщення.)

Завдання 489

— Прочитайте вирази, у яких остання дія — додавання; віднімання.

2. Гра «Мовчанка» (див. додаток на с. 140)

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Розгадайте правило, за яким записані ряди чисел, і продовжіть кожний ряд.

2; 4; 6; 8; 10; ...

3; 6; 9; 12; ...

4; 8; 12; 16; 20; ...

— А тепер згадайте, як називаються компоненти і результат дії множення.

Запис на дошці:

8 · 2 = 16

— Складіть по цьому прикладу на множення приклади на ділення.

Запис на дошці:

16 : 2 = 8 16 : 8 = 2

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як називаються числа при діленні.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 78-79)

Завдання 490. Колективне опрацювання матеріалу

— Запам’ятайте назви чисел при діленні.

— Число, яке ділять (6), називається діленим; число, на яке ділять (2), називається дільник; результат ділення (3) називається частка.

— Як називається число, яке ділимо?

— Як називається число, на яке ділимо?

— Як називається результат дії ділення?

— Як називається сам вираз?

Завдання 491

Учні «ланцюжком» читають рівності.

Завдання 492

Учні за малюнком складають усно задачу і розв’язують її. Складають обернені задачі.

Завдання 493. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

Завдання 494

Прочитавши задачу, учні аналізують її. З’ясовують, що дізнатися, скільки всього грошей в Олі, поки неможливо. Для початку треба дізнатися, скільки грошей становлять 6 купюр по 2 грн.

Завдання 495. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 496*

1) 29 + 29 = 58 (д.) — всього пішло до цирку;

2) 58 - 32 = 26 (д.) — дівчаток пішло до цирку.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1 варіант

1. Задача.

Хазяйка купила 2 пакети картоплі, по 4 кг в кожному, і 5 кг моркви. Скільки кілограмів овочів купила хазяйка?

2. Обчислити.

3. Порівняти.

 

2 варіант

1. Задача.

Михайлик помістив в альбом подаровані йому марки. На двох сторінках розмістилося по 7 марок, а на третій — 5. Скільки марок подарували Михайлику?

2. Обчислити.

3. Порівняти.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічної задачі

У мотку 12 м тасьми. Кожної хвилини від нього відрізують 2 м. За скільки хвилин розріжуть увесь моток? (5 хв.)

 Гра «Мовчанка»

— Називайте тільки відповіді.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Чи вдалося впоратися з усіма завданнями?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 79, завдання 497; 498.

Урок математики №63

2 клас

Дата_____________

Тема: ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ

 

Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв'язувати задачі, порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 79, завдання 497; 498)

Завдання 497

— Скільки пакетів соку і скільки пакетів молока залишилося?

Завдання 498

— Прочитайте вирази, у яких перша дія — множення; перша дія — ділення.

2. Аналіз самостійної роботи

3. Гра «Склади приклад»

Дані числа 5; 8; 12; 18; 9. Завдання: скласти різні приклади на множення числа 2 і ділення на 2 з цими відповідями.

4. Усне розв'язування задач.

• За однією партою можуть сидіти двоє учнів. Скільки учнів можуть сидіти за чотирма такими партами? за шістьма? за дев’ятьма?

• У пучки зв’язали 16 морквин, по 2 морквини в кожний. Скільки пучків вийшло?

• По двох коробках розклали порівну 18 олівців. Скільки олівців опинилося в одній коробці?

• Від мотка дроту відрізували 9 шматків по 2 м кожний. Після цього в мотку залишилося 12 м дроту. Скільки метрів дроту було в мотку?

5. Обчислення значень виразів

— Використовуючи результати прикладів, розв’яжіть задачі.

• За 6 столів сіли 12 учнів, порівну за кожен стіл. Скільки учнів сиділо за одним столом?

• По тарілках розклали 12 слив по 6 слив на кожну тарілку. Скільки тарілок знадобилося?

• З 14 м ситцю зшили 7 однакових дитячих суконь. Скільки метрів тканини пішло на одну сукню?

6. Хвилинка каліграфії із завданням

5   12   17   19   16   10   3   14   8   18

— Спишіть числа, які діляться на 2.