Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
матем І семестр.docx
Скачиваний:
6
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.06 Mб
Скачать

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 37-38, завдання 209; 210)

Завдання 209

— Прочитайте розв’язання задачі.

Завдання 210

— Прочитайте відповіді першої таблиці; другої таблиці.

2. Геометричний матеріал

— Скільки трикутників сховалося в цій фігурі? (12 трикутників)

3. Гра «Не помилися!»

— Пропоную вам упорядкувати трикутники за допомогою чисел, що є числовими значеннями їх периметрів. Заповніть таблицю.

Сума довжин сторін

6

8

9

12

13

15

18

12

 

 

 

 

 

 

 

 

— Яке слово отримали? (Периметр)

— Отже що таке периметр трикутника? (Це сума довжин усіх сторін трикутника.)

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

3; 6; 9; 12; ?; ?.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви будете вчитися розв’язувати задачі двома способами, знаходити периметр трикутника.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 38-39)

Завдання 21. Коментоване розв'язування завдання

Завдання 212

Учні вимірюють довжини сторін кожного трикутника, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.

— Периметр якого трикутника більший і на скільки?

Завдання 213

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання двома способами у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 214. Колективне розв'язування задачі Учні пояснюють розв’язання кожним способом.

Завдання 215*

Учні пояснюють, як знайти в кожному ряді «зайве» число.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Знаходження значень виразів

— Обчисліть, користуючись таблицею на с. 37.

2. Робота над задачею

У спортивній залі було 9 волейбольних м’ячів і 8 баскетбольних. Діти взяли

5 волейбольних м’ячів. Скільки м’ячів залишилось у спортивній залі?

— Доберіть розв’язання.

I спосіб

1) Скільки залишилося волейбольних м’ячів? (9 - 5 = 4 (м))

2) Скільки м’ячів залишилось у спортивному залі? (8 + 4 = 12 (м))

II спосіб

— Складіть план розв’язання.

1) 9 + 8 = 17 (м) (Скільки було м’ячів у спортивній залі?)

2) 17 - 5 = 12 (м) (Скільки м’ячів залишилось у спортивній залі?)

Відповідь: 12 м’ячів залишилось у спортивній залі.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічної задачі

Троє чоловік чекали потяга 3 години. Скільки часу чекав кожен? (3)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчалися на уроці?

— Як знайти периметр трикутника?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 39, завдання 216; 217.

Урок математики №27

2 клас

Дата_____________

Тема: ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ. ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ДІЙ У ВИРАЗАХ, ЩО МІСТЯТЬ ДУЖКИ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ

 

Мета: ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета, дбайливе ставлення одне до одного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 39, завдання 216; 217)

Завдання 216

— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.

Завдання 217

— Прочитайте розв’язання задачі двома способами.

2. Гра «Невідоме число»

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

2; 3; 6; 7; 10; 11; ?; ?; ?; ?.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 39-40)

Завдання 219. Колективне опрацювання матеріалу

— Іноді дії у виразах можна виконувати не по порядку. Дія, що виконується першою, береться в дужки: ( ). Ці значки — не прості, а чарівні. Їх застосовують, щоб змінити порядок виконання дій у виразах.

Якщо у числовому виразі є дужки, то першою завжди виконують ту дію, що в дужках.

17 - (4 + 5) = 17 - 9 = 8

Вираз читають так: «Від 17 відняти суму чисел 4 і 5».

Завдання 220. Колективне опрацювання матеріалу

У сувої було 15 м тканини. Перший покупець придбав 5 м тканини, а другий — 3 м. Скільки метрів тканини залишилося в сувої?

— Щоб дізнатися, скільки метрів тканини залишилося в сувої, продавець діяв так: обчислив, скільки всього метрів тканини продано, а потім здобуте число відняв від 15.

15 - (5 + 3) = 7 (м)

Дужки означають, що спочатку треба знайти суму, а потім виконати дію віднімання.

Висновок. У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках.

Завдання 221

Учні «ланцюжком» читають і записують вирази. Один учень розв’язує біля дошки, решта — у зошитах.

• Від числа 12 відняти суму чисел 7 і 2.

• До числа 8 додати різницю чисел 13 і 6.

Завдання 222

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Перевіряють відповідь, розв’язавши задачу іншим способом.

Завдання 223. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу.

— Як зміниться розв’язання задачі, якщо в іншої білки на 2 горіхи менше?

Завдання 224*. Самостійна робота

Учні записують двоцифрові числа, що закінчуються цифрою 5, які можна записати за допомогою цифр 5; 6; 7; 8. (55; 65; 75; 85)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів

— Прочитайте вираз та обчисліть за зразком:

29 - (4 + 5) = 29 - 9 = 20

5 + (18 - 9)                   

21 - (40 - 20)

94 - (54 + 40)               

15 + (19 - 16)

2. Гра «Обери та розв'яжи»

— Розв’яжіть приклади, в яких від’ємник дорівнює 7; доданок дорівнює 7.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

• У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім’ї? (4)

• Гуска має масу 3 кг. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу? (3 кг)

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Яке правило про порядок дій запам’ятали?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 40, завдання 225; 226.



Урок математики №28

2 клас

Дата_____________

Тема: ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

 

Мета: повторити правило порядку дій у виразах з дужками; удосконалювати навички розв'язування задач на дві дії; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 40, завдання 225;226.)

Завдання 225

— Прочитайте складені вирази.

Завдання 226

— Скільки легкових автомобілів стало на стоянці?

2. Геометричний матеріал

— Скільки трикутників на малюнках?

3. «Чарівні квадрати»

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 100; 10; 100; ...; ...; ...; ...

5. Складання й обчислення значень виразів

• Число 47 зменш на суму чисел 9 і 8.

• До 13 додай суму чисел 7 і 6.

• Число 66 зменш на різницю чисел 19 і 13.

• Число 15 збільш на 4.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—  Сьогодні на уроці ми повторимо правило знаходження значень виразів з дужками, будемо розв’язувати задачі на дві дії.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 41-42)

Завдання 227

Учні доповнюють задачу так, щоб вона розв’язувалася двома діями. Креслять схему і розв’язують задачу самостійно.

Завдання 228

Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.

Завдання 229. Коментоване розв'язування завдання

Учні пригадують, як знайти невідомий доданок, і складають з кожної суми дві різниці. По черзі пояснюють свої дії, працюючи в зошитах.

Завдання 230. Усне виконання завдання

Учні читають вирази по-різному, використовуючи опорні слова.

Завдання 231. Колективне опрацювання матеріалу

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні ще раз читають її частинами за рисками. Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 233*. Самостійна робота

Під час перевірки учень біля дошки пояснює, у якого числа другого десятка кількість одиниць на 5 більша від кількості його десятків. (16)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Віконечка»

— Уставте таке число, щоб рівності стали істинними.

2. Гра «Порівняй!»