Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Хайт А. гр. 1 ООнТ-13 Практические работ...docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
30.67 Кб
Скачать

Завдання 6

Підприємство має 2000 одиниць устаткування, працює у дві зміни. Норма обслуговування – 200 одиниць устаткування на одного слюсаря-ремонтника. Співвідношення номінального і реального фонду робочого часу становить відповідно 265 і 230 днів. Визначити, скільки слюсарів-ремонтників потрібно мати цьому підприємству.

Решение:

Ч = 2000*2 / 200 * 230/265 = 17,4

Література: [1], стор. 23-28;

[2], стор. 111-116

Хайт Анатолий гр. 1 ООнТ - 13

Практична работа № 2

Варіант 1

Тема: «Розрахунок вартості та показників використання основних фондів»

Мета: оволодіти навичками обчислення вартості та показників використання основних

фондів на підприємстві

Завдання 1

Визначте первісну і залишкову вартість основних виробничих фондів, якщо ціна придбання одиниці устаткування – 5 тис. грн.;

транспортно-монтажні витрати – 1,0 тис. грн.;

норма амортизації – 10% чи 0,1;

період експлуатації – 7 років.

Первоначальная стоимость = 5000+1000 = 6000 тыс.грн.

Ар1 = 5000*0,1 = 500 тыс.грн.

Ар2 = (5000-500)*0,1 = 450 тыс.грн.

Ар3 = (5000-500-450)*0,1 = 405 тыс.грн.

Ар4 = (5000-500-450-405)*0,1 = 364,5 тыс.грн.

Ар5 = (5000-500-450-405-364,5)*0,1 = 328,05 тыс.грн.

Ар6 = (5000-500-450-405-364,5-328,05)*0,1 = 295,25 тыс.грн.

Ар7 = (5000-500-450-405-364,5-328,05-295,25)*0,1 = 265,72 тыс.грн.

Ар = 500+450+405+364,5+328,05+295,25+265,72 = 2608,52 тыс.грн.

Остаточная стоимость = 6000-2608,52 = 3391,48 тыс.грн.

Завдання 2

Визначити первинну, відновну і залишкову вартість обробного верстата, якщо відомо: новий верстат був придбаний АТ «Трансбуд» за ціною 5,38 тис.грн., доставка і монтаж коштували 0,48 тис.грн, а витрати на пуск – наладку - 0,03 тис.грн.

Верстат експлуатувався протягом 5 років за норми амортизації – 25%.

Первоначальная стоимость = 5,38+0,48+0,03 = 5,89 тыс.грн.

Ар1 = 5,89*0,25 = 1,47 тыс.грн.

Ар2 = (5,89-1,47)*0,25 = 1,11 тыс.грн.

Ар3 = (5,89-1,47-1,11)*0,25 = 0,83 тыс.грн.

Ар4 = (5,89-1,47-1,11-0,83)*0,25 = 0,62 тыс.грн.

Ар5 = (5,89-1,47-1,11-0,83-0,62)*0,25 = 0,47 тыс.грн.

Ар = 1,47+1,11+0,83+0,62+0,47 = 4,5 тыс.грн.

Остаточная стоимость = 5,89-4,5 = 1,44 тыс.грн.

Завдання 3

Визначте коефіцієнт придатності основних фондів за наступними даними:

первісна вартість основних виробничих фондів – 348 тис.грн.;

нарахована за період експлуатації сума амортизації – 48 тис.грн.

Остаточная стоимость = 348-48 = 300 тыс.грн.

Кгод. = 300/348 = 0,87

Завдання 4

Розрахувати початкову і залишкову вартість верстата від початкової та відновної вартості основних фондів з урахуванням зносу, якщо відомо, що його вартість придбання становила 50 000 грн.;

відновна вартість – 44000 грн.

витрати на монтаж – 10% від ціни придбання;

норма амортизації - 18%;

експлуатується верстат 4 роки.

Первоначальная стоимость = 50 000 + (50 000 * 0,1) = 55 000 тыс.грн.

От первоначальной стоимости :

Ар1 = 55000 * 0,18 = 9900 тыс.грн.

Ар2 = (55000-9900)*0,18 = 8118 тыс.грн.

Ар3 = (55000-9900-8118)*0,18 = 6656,76 тыс.грн.

Ар4 = (55000-9900-8118-6656,76) = 5448,82 тыс.грн.

Ар = 9900+8118+6656,76+5448,82 = 30123,58 тыс.грн.

Остаточная стоимость = 55000-30123,58 = 24876,42 тыс.грн.

От восстановительной стоимости:

Ар1 = 44000*0,18 = 7920 тыс.грн.

Ар2 = (44000-7920)*0,18 = 6494,4 тыс.грн.

Ар3 = (44000-7920-6494,4)*0,18 = 5325,41 тыс.грн.

Ар4 = (44000-7920-6494,4-5325,41)*0,18 = 4366,83 тыс.грн.

Ар = 7920+6494,4+5325,41+4366,83 = 24106,64 тыс.грн.

Остаточная стоимость = 44000-24106,64 = 19893,36 тыс.грн.