- •Тиждень психології у школі
- •Хід заняття
- •IV. Розминка «Прогноз погоди».
- •Заняття для учнів
- •Хід заняття
- •II. Повідомлення теми, мети, завдань заняття.
- •III. Засвоєння навчального матеріалу.
- •Хід заняття
- •III. Мотивація діяльності, робота з теми.
- •IV. Закріплення матеріалу.
- •Хід заняття
- •План-конспект заняття для учнів
- •Хід заняття
- •III. Повідомлення теми, мети заняття.
- •IV. Засвоєння начального матеріалу, робота з теми.
- •Акція «наші добрі справи»
- •Заняття для учнів
- •Хід заняття
- •II. Повідомлення теми, мети, завдань заняття.
- •Стадія підготовки
- •Понеділок
- •Вівторок
- •П'ятниця
Заняття для учнів
Тема. «Все у твоїх руках!»
Мета. Усвідомити поняття «здоров’я», використовуючи активні форми роботи, проаналізувати стан власного здоров’я, з’ясувати чинники, які позитивно та негативно впливають на стан здоров’я, показати цінність здоров’я для особистості, розробити рекомендації стосовно збереження власного здоров’я, розвивати мислення, творчість, уяву та фантазію учнів, спонукати робити усвідомлений вибір.
Обладнання: плакат із зображенням сонечка (без промінців), сонячні промінці, хмаринки, білий папір, кольорові олівці, плакат із визначенням поняття «здоров’я», скотч, заготовки «Коло здоров’я».
Хід заняття
І. Оргмомент.
II. Повідомлення теми, мети, завдань заняття.
Ш. Засвоєння навчального матеріалу.
Робота в групах.
Вправа «Коло здоров’я».
Учасники отримують заготовки «Коло здоров’я».
Учасники діляться на дві групи. Кожна група отримує завдання.
І етап (на виконання завдання дається 5 хвилин).
Завдання для першої групи: на «сонячних промінчиках» перелічити фактори, які допомагають людині бути здоровою.
Завдання для другої групи: на «хмарках» перелічити фактори, які негативно впливають на здоров’я людини
II етап (на виконання завдання дається 5 хвилин).
На дошці плакат із зображенням сонечка (без промінців). Перша група перелічує і коментує фактори, які допомагають людині бути здоровою, кріпить за допомогою скотча промінці до сонечка.
Учні другої групи перелічують і коментують фактори, які негативно впливають на здоров’я людини, кріплять на плакат «хмаринки» (але таким чином, щоб вони не затуляли сонечко).
Тож давайте спробуємо дати визначення поняттю «здоров’я».
Здоров’я — це… (мозковий штурм). На дошці фіксуються всі запропоновані варіанти.
Тренер пропонує визначення поняття «здоров’я» (Всесвітньої організації охорони здоров’я).
Вправа « Чому потрібно бути здоровим…» (переваги здорового способу життя), мозковий штурм (усі варіанти фіксуються).
Вирова «Модель здоров’я». Учні діляться враженнями, як вони уявляють модель здоров’я, і пояснюють, чому. Наприклад, модель здоров’я — веселка, кубик Рубік, пояснюють взаємозв’язок усіх сторін поняття «здоров’я».
Психолог узагальнює думки та робить висновок, використовуючи схему:
Вправа «Заповіді для зміцнення здоров’я».
Учням пропонується уявити себе мудрецями, які жили в давнину, і дати 10 настанов — заповідей для зміцнення здоров’я (записують їх у зошити). Потім по черзі записують запропоновані заповіді на дошці (фіксують усі варіанти й помічають ті, що повторюються). Потім учні роблять висновок, які заповіді найважливіші, на думку класу (акцент робиться на тих, що найбільше повторювалися). -
Прикінцеве слово «Все залежить від тебе».
Колись давно у давньому Китаї жив дуже розумний, але дуже пихатий мандарин. Весь день його складався з примірок багатого вбрання та розмов із підданими про свій розум і спогадів про давню зустріч з імператором. Так минали дні, роки… Аж ось пройшов «о всій країні поголос, що неподалік від кордону з’явився мудрець, розумніший за всіх на свої. Дійшов той поголос і до мандарина. Дуже розлютився він; хто може називати якогось там ченця найрозумнішою людиною у світі!? Але незважаючи на це, запросив мудреця до себе у палац. Сам же задумав обдурити ченця: «Я візьму в долоні метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в долонях, — живе чи мертве? Якщо чернець скаже, що живе, — я стисну-долоню і розчавлю метелика, а якщо скаже, що мертве, я випущу його…» І ось настав день зустрічі. У пишній залі зібралося багато людей, усім хотілось подивитися на двобій найрозумніших людей у світі, мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав приходу ченця. Аж ось двері відчинились і до зали увійшов невеличкий худорлявий чоловік. Він підійшов до мандарина, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, зло всміхаючись, мандарин запитав: «Скажи-но мені, що я тримаю в руках, — живе чи мертве?» Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «ВСЕ У ТВОЇХ РУКАХ!»… І збентежений мандарин несподівано випустив метелика з долонь, і той полетів на волю, радісно тріпочучи своїми яскравими крильцями.
Отже, я розповіла вам цю легенду невипадково: ваше здоров’я у ваших руках.
УІ. Конкурс «Допиши казку».
Завдання: зараз Ви прослухаєте початок казки, протягом 5 хвилин пофантазуєте й запропонуєте нам продовження. Отже, слухайте початок:
«У далекому царстві, на невідомому місці, яке не позначене на карті, жив собі Король. У нього було чотири доньки: Зима, Весна, Літо й Осінь. Усі вони були йому милі, але найбільше всіх люби» він доньку, яку звали Весна. Але як тільки вона наставала, люди не звертали на неї уваги, займалися власними справами (хоч вона ставилася до всіх із любов’ю і добротою). Раптом…»
Команди зачитують свої варіанти, журі оголошує результати конкурсу.
Предметні тижні давно стали однією з традицій шкільного життя. Але не тільки математика і російська мова стають центром уваги в такі тижні, але і ті галузі знань, оцінки за які не ставлять. Приміром, психологія. Заходи в рамках цього тижня можуть охопити всю школу і не залишити без уваги малюків, які, швидше за все, і слова-то такого не знають. Ми підкажемо вам як цікаво і результативно організувати тиждень психології в школі.
