Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ У ШКОЛІ.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
71.36 Кб
Скачать

Заняття для учнів

Тема. Подорож у Країну Спілкування.

Мета. Засвоїти поняття «спілкування», «толерантність»; визначити «бар’єри» спілкування, дослідити вплив позицій спілкування «а міжособистісне сприяти формувати вміння конструктивно будувати взаємовідносини з оточуючими; розвивати комунікативні якості; виховувати толерантне

ставлення до поглядів, думок, переконань інших.

Обладнання. Торбинка для вправи (наповнення: олівець, кулька, фантик, цукерка, ручка, люстерко, шпилька, гумка, фломастер, каблучка, ланцюжок тощо —- за кількістю учасників); аркуші паперу, фломастери, м’яч.

Хід заняття

I. Оргмомент (налаштовування учнів на роботу).

Вправа «Торбинка».

Мета. Налаштувати учасників на роботу за темою, активізувати відчуття особистості.

Учасники, сидячи в колі, по черзі витягують із торбинки, не заглядаючи в неї, одну з речей, які там є (цукерка, олівець, ґудзик тощо). Після того, як усі отримали реві, кожен по черзі промовляє одну фразу, яка починається з «Я», презентуючи те, що дістав із торбинки. Наприклад: «Я — цукерка, я солоденька, смачненька, мене всі люблять…»

II. Повідомлення теми, мети, завдань заняття.

III. Засвоєння навчального матеріалу.

Що ж таке спілкування?

Мозковий штурм «Спілкування — це…» (на дошці фіксуються всі запропоновані варіанти).

Учні намагаються дати власне визначення поняття «спілкування» (пропонують свої варіанти).

Вправа з м’ячем «Закінчи фразу»

«Я почуваюся невпевнено, коли::» 

- «Меж легко спілкуватися, коли…»

Учасники передають по колу м’яч і закінчують фрази, діляться думками щодо процесу спілкування.

Вправа «Засоби спілкування».

Учасникам пропонують привітатися невербальними засобам», не повторюючи один одного. Потім вербальними засобами.

Учасники міркують, які існують засоби спілкування; фіксують їх на дошці:

  • мова (слова, вирази, які використовуються при спілкуванні);

  • інтонація (емоційна виразність мови);

  • відстань, на якій відбувається процес спілкування;

  • міміка;

  • жести;

  • поза учасників процесу спілкування;

  • погляд;

  • настрій… 

Робота в групах.

Мета, З’ясувати чинники, які гальмують спілкування і які сприяють продуктивному спілкуванню. .

Учасники розподіляються на дві групи (сонце й вода). Кожна група отримує завдання. І групі пропонується написати чинники, які заважають спілкуванню II групі пропонується написати якості, необхідні для конструктивного спілкування. Потім кожна група пропонує свої варіанти і робиться висновок.

Вправа «Вислухай—поверни».

Один з учасників розповідає про себе те, що вважає за потрібне (2—3 хвилини). Партнер слухає це і по закінченні повертає все, що почув, у формі «Я — висловлювання»: «Я почув, що ти…» Далі партнери міняються ролями.

Запитання для обговорення:

— Чи вистачило часу на розповідь?

— Що відчували, коли слухали й коли переказували?

— Чи повністю була відтворена інформація? *

— Чи зрозумів партнер, що ви хотіли сказати, ваші почута?

Гра «Чарівний стілець»

Потрібно представити себе так, щоб підкреслити свою неповторність, велику цінність. Стілець чарівний, він висвітлює позитивні якості, гідність людини.

Продовж фразу «Я хочу сказати своєму сусіду»

Мета. Сприяти почуттю єдності групи, зняти напругу і втому, створити гарний настрій.

Учасники продовжують фразу, можна застосовувати певні жести, рухи, міміку.

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ З БАТЬКАМИ

Тема. Дитина-це цілий СВІТ

Мета. Привернути увагу батьків до внутрішнього світу

дітей, проаналізувати стосунки батьків і дітей, обмеження й дозволи в сім’ї, з’ясувати чинники, які гальмують та сприяють налагодженню стосунків у сім’ї,, виявити найбільш ефективні методи спілкування з дітьми.

Обладнання: аркуші паперу, олівці, ручки, анкети, кружечки, пам’ятка.

Попередня робота. Анкетування, бесіди з учнями, складання колективного звернення до батьків.