- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Тести рецептура плюс загальна фармакологія
- •Тестовий контроль
- •Тестовий контроль
- •Тестовий контроль
- •Тестовий контроль
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Тести - Антисептики
- •Антисептика Варіант – 1
- •Антисептика Варіант – 2
- •Антисептика Варіант – 3
- •1.Конкретні цілі:
- •Організація заняття.
- •Визначення навчальної мети, мотивація.
- •Контроль вихідного рівня знань, умінь, навичок.
- •Антибактеріальні та хіміотерапевтичні препарати
- •Методичні рекомендації до практичного заняття
- •Раціональна хіміотерапія, властивості, розведення антибіотиків:
- •Антибіотики.
- •Vі. Вказати протитуберкульозні препарати і ряду.
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Еферентна іннервація
- •Адренергічний синапс
- •Тестований контроль «Еферентна інервація»
- •Еферентна інервація
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Засоби, що впливають на функції органів дихання
- •Запитання до теми:
- •Знеболення.
- •Цнс та аналептики
- •Методична розробка для організації лабораторних занять
- •Питання фронтального опитування
- •Сечогінні засоби
- •Засоби, які впливають на систему крові
- •Взаємодія лікарських засобів, які впливають на систему крові, з іншими препаратами
- •Взаємодія лікарських засобів, які впливають на систему крові, з іншими препаратами
- •Система крові
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Засоби, що впливають на тонус та скорочувальну активність міометрію матки
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Гормони
- •1. Робота з тестами
- •4. Вирішити задачі:
- •5. При хворобі Адіссона призначають:
- •6. Виписати в рецептах на рецептурних бланках:
- •7.Робота з анотаціями та проспектами на нові препарати.
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Шляхом вибору знайти правильні відповіді.
- •Методична розробка для організації практичних занять
- •Навчальна мета:
- •Забезпечення заняття:
- •Література:
- •Солі лужних та лужноземельних металів.
- •Шляхом вибору знайти правильні відповіді.
- •Отруєння
- •Вирішити задачу :
Антисептика Варіант – 3
1. З якою метою застосовується перекис водню |
1. Для промивання ран 2. Для дезінфекції приміщень 3. Для дезінфекції білизни |
2. Вказати препарат , який відноситься до похідних нітрофурану |
1. Фенол 2. Срібла нітрат 3. Фурацилін |
3. Відмітити показання до застосування ртуті дихлориду |
1. Обробка ран 2. Дезінфекція предметів догляду за хворими 3. Обробка шкіри |
4. Вказати галоїдвміщуючі антисептики |
1. Фенол 2. Хлорамін Б 3. Метиленовий синій |
5. Відмітити показання до застосування брильянтового зеленого |
1. Дезінфекція білизни 2. Пітливість ніг 3. Обробка післяопераційних швів |
6. Вказати антисептичні засоби із групи окислювачів |
1. Перекис водню 2. Дьоготь березовий 3. Розчин йоду |
7. Відмітити препарати із груписолей важких металів |
1. Калію перманганат 2. Ртуті дихлорид 3. Розчин йоду |
8. Який протиотруйний засіб при отруєнні солями важких металів |
1. Фурацилін 2. Калію перманганат 3. Унітіол |
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДРОВ'Я
НІКОПОЛЬСЬКЕ МЕДИЧНЕ УЧИЛИЩЕ
ІНСТРУКЦІЯ (для студентів)
ДО ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
З дисципліни: «ФАРМАКОЛОГІЯ ТА МЕДИЧНА РЕЦЕПТУРА»
Тема: « Антибактеріальні препарати. Хіміотерапевтичні засоби».
Спеціальність: Акушерська справа 5.12010105
Оснащення: методична розробка заняття, інструкції для студентів, правила техніки безпеки, зразки препаратів, проспекти, таблиці, мультимедійні матеріали. Зразки препаратів №25-31, таблиці №3(а-д), індивідуальні завдання, тести, довідники, рецептурні бланки, вода для ін’єкцій, шприци одноразові, флакони з антибіотиками, інформація про сумісність препаратів.
1.Конкретні цілі:
Знати:
Відмінність антисептичних засобів від хіміотерапевтичних.
Класифікацію антибактеріальних та хіміотерапевтичних засобів.
Основні принципи хіміотерапії.
Спектр дії, застосування, основні побічні ефекти антибактеріальних та хіміотерапевтичних засобів.
Комбіноване застосування препаратів.
Вміти:
Оцінювати застосування препаратів для раціональної хіміотерапії,
Аналізувати терапевтичну та побічну дію препаратів,
Виділяти асортимент лікарських засобів кожної групи,
Виписувати рецепти на хіміотерапевтичні засоби та за вимогами лікувально-профілактичних закладів.
Розв’язувати фармакотерапевтиці та фармакологічні задачі, виконувати тестові завдання.
Навички:
визначення антибактеріальних засобів за їх груповою належністю;
правила застосування антибактеріальних засобів в період вагітності;
оцінювання можливості безпечного застосування антибактеріальних засобів в акушерстві;
аналіз терапевтичних антибактеріальних засобів та їхньої побічної дії при вагітності;
оцінювання можливості і доцільності практичного застосування антибактеріальних засобів за певних патологічних станів в період вагітності; механізм їхньої дії;
виписування рецептів на препарати, дозволені для виписування акушеркам;
уміння надавати невідкладну медичну допомогу в разі анафілактичного шоку.
оцінювання доцільності застосування препаратів для хіміотерапії в акушерстві;
аналіз терапевтичної та побічної дії окремих речовин при вагітності;
виділення з асортименту лікарських засобів препаратів кожної групи;
виписування рецептів на хіміотерапевтичні засоби за вимогами лікувально-профілактичних закладів.
2.Хід заняття. Стандарти виконання прикладаються.
І. Підготовчий етап
