- •Вправи на уроках образотворчого (візуального) мистецтва
- •Передмова
- •Методичні поради щодо розвитку дитячих здібностей
- •Загальнорозвиваючі вправи
- •Живописні ігри-казки
- •Графічні вправи
- •Використання ігор-вправ на уроках ліплення
- •Вправи з папером
- •Композиційні вправи
- •Оптичні вправи
- •Фізичні вправи – руханки
- •Конкурс знатоків.
- •Урок «Цей незвичайний світ колажу»
- •Хід уроку
- •Література:
Урок «Цей незвичайний світ колажу»
Мета:
ознайомити з технікою колажу; навчити оформлювати роботи за допомогою природних матеріалів, фломастерів;
розвивати інтерес до занять образотворчим мистецтвом, уяву;
формувати естетичний смак.
Тип уроку: комбінований
Обладнання:
для вчителя – зразки колажів, навчальні таблиці;
для учнів – папір, ножиці, клей, фломастери, природні матеріали.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Слово вчителя. Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитись із темою «Цей звичайний і незвичайний світ». Мета уроку – навчитись оздоблювати та оформлювати свої роботи за допомогою фломастерів і природних матеріалів. Зараз ви познайомитесь з технікою, що називається колаж.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Людині властиво помилятись. Всі ми помиляємось, коли йдемо повз осипаних срібним сяйвом зимових дерев та осіннього листопаду. Ми беремо до своїх рук гілочку з дерева чи його лист лише тоді, коли зажурено чи радісно мріємо про якусь подію. Інколи цей листочок, гілочка, шишка чи каштан потрапляють до нас у дім. Часом ми їх викидаємо, а часом зберігаємо. Чому б не залишити цей спогад надовше? На допомогу прийде колаж.
Колаж (у перекладі з французької - наклеювання) – композиція з природних матеріалів, речей, що вийшли з ужитку, скомпонованих у одній творчій роботі.
( Діти мають обов’язково записати новий термін у словник).
Сьогодні у своїх роботах ви будете використовувати різноманітні природні матеріали. Пізніше фломастерами, там, де це потрібно, промалюєте деталі, наприклад, гілля на дереві, метеликам – вусики, собачці – повідок. Коли роботи будуть завершені, ви обклеїте їх заздалегідь заготовленими смужечками паперу.
ІV. Практична робота.
Під час практичної роботи необхідно спостерігати за роботою учнів, допомагати їм, стимулювати, робити зауваження.
V. Закріплення нових знань.
- Що таке колаж?
- Які матеріали ви використовували?
- У якій країні виникла ця техніка?
VІ. Підсумок уроку.
Учитель оцінює виставку дитячих робіт.
Література:
Програма для середніх загальноосвітніх шкіл. Образотворче мистецтво, 5-7клас, Тернопіль, 2001.
Антонович Є.А. Декоративно-прикладне мистецтво. Львів, Світ, 1992
Глинская И.П. Изобразительное искусство. Методика обучения в 4-6 классах. Радянська школа, 1981
Гарлева Н.А. Первые шаги в мире искусства. Москва. Просвещение, 1991.
Морел Вайз. Рисуем цветными карандашами. Москва, Астрель, 2004.
Никодеми Г. Техника живописи. Москва, Эскимо, 2005
