Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
фінанси підприємства.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
31.78 Кб
Скачать

Завдання 1

Визначити суму акцизного податку, суму ПДВ, ціну реалізації одиниці продукції, якщо підприємство виготовляє підакцизний товар. Собівартість одиниці товару складає С, рентабельність продукції Р %, ставка акцизного податку АП %.

Варіант

С грн.

Р %

АП %

11

545

10

14

ЦЗ = С+П+АП+ПДВ

.

Цопт = С+П = 545+54,5 = 599,5 грн.

ПДВ = (Цопт+А)·20/100 = (599,5+97,59)·20/100 = 139,42 грн.

ЦЗ = 545+54,5+97,59+139,42 = 836,51 грн.

Де ЦЗ – ціна реалізації підакцизної продукції;

П – плановий прибуток;

Ца – ціна з акцизним збором;

А – акцизний податок;

Цопт – ціна оптова.

Висновок: сума акцизного податку складає 97,59 грн.; сума ПДВ дорівнює 139,42 грн.; ціна реалізації одиниці продукції складає 836,51 грн.

Завдання 2

Визначити вільну роздрібну ціну одного виробу, якщо оптова ціна підприємства складає Цопт., акцизний податок – АП %, торгова націнка – Тн %.

Варіант

Ц опт, грн./ вир.

АП %

Тн %

11

260

15

36

Цр = Цвідп +ТН + ПДВ

Цвідп = Цопт + АП +ПДВ

Ца = Цопт/100-АП·100 = 260/100-15·100 = 305,88 грн.

А = 305,88·15/100 = 45,88 грн.

ПДВ = (260+45,88)·20/100 = 61,18 грн.

Цвідп = 260+45,88+61,18 = 367,06 грн.

Цр = Цвідп·(1+Тн/100) = 367,06·(1+36/100) = 499,20 грн.

де Цр – ціна роздрібна;

Цвідп – ціна відпускна.

Висновок: вільна роздрібна ціна одного виробу складає 499,20 грн.

Завдання 3

Підприємство реалізувало Рп виробів підакцизної продукції по відпускній ціні Цв грн./вир. Ставка акцизного податку - АП %.

Визначити суму реалізації продукції, яка залишиться в розпорядженні підприємства ( оптову ціну підприємства)?

Варіант

Рп вир.

Цв грн./вир.

АП %

11

600

400

30

В = Р·Ц

Цопт = С + П

Цвідп = Цопт + АП +ПДВ

ЦбПДВ = Цвідп·100/120 = 400·100/120 = 333,33 грн.

ПДВ = Цвідп - ЦбПДВ = 400 – 333,33 = 66,67 грн.

А = 333,33·30/100 = 100 грн.

Цопт = Цвідп – АП –ПДВ = 400 – 100 - 66,67 = 233,33 грн.

В = 600·400 = 240000 грн.

Де ЦбПДВ – ціна без ПДВ.

Висновок: сума реалізації продукції складає 240000 грн.; оптова ціна підприємства дорівнює 233,33 грн.

Завдання 4

Собівартість підакцизного товару – С грн., прибуток – П грн., ставка акцизного податку – АП %, кількість реалізованих виробів – Р шт. Визначити оптову ціну виробу, вільну відпускну ціну підакцизного виробу, суму акцизного податку для сплати в бюджет, суму виручки від реалізації товару та рентабельність виробу.

Варіант

С

П

АП %

Р

11

412

95

21

728

Цопт = С + П

Цвідп = Цопт +АП +ПДВ

А = Ца·АП/100

Ца = Цопт/100-АП · 100

В = Р·Ц

Рв = П/С·100

де Рв – рентабельність виробу;

Р – реалізація товару.

Цопт = 412+95 = 507 грн.

Ца = 507/100-21·100 = 641,77 грн.

А = 641,77·21/100 = 134,77 грн.

ПДВ = (507+134,77)·20/100 = 128,35 грн.

Цвідп = 507+134,77+128,35 = 770,12 грн.

В = 728·770,12 = 560647,34 грн.

Рв = 95/412·100 = 23,06 %

Висновок: оптова ціна виробу складає 507 грн.; вільна відпускна ціна підакцизного виробу дорівнює 770,12 грн.; сума акцизного податку для сплати в бюджет складає 134,77 грн.; сума виручки від реалізації товару складає 560647,34 грн.; рентабельність виробу дорівнює 23,06%.