- •Додаток г Характеристика сформованості знань про естетичну красу слова в учнів експериментальної групи (констатувальний етап педагогічного експерименту)
- •Додаток д Дидактичні ігри які було використано (формувальний етап педагогічного експерименту) Гра «з перших літер»
- •Гра «Поети»
- •Гра «Прикрась речення»
- •Гра «Закінчи речення»
- •Гра «Вилікуй речення»
- •Додаток е Вправа для складання усного твору за планом на тему «Перші квіти» (формувальний етап педагогічного експерименту)
- •Додаток ж Твори й проблемні запитання морально-естетичного змісту (формувальний етап педагогічного експерименту) Соромно перед соловейком
- •Іменини
- •Добре слово
- •Додаток з План-конспект уроку за темою «Букви Іі. Позначення буквою і звука [і], пом’якшення попереднього приголосного. Читання складів, доповнення речень словами».
- •Перебіг уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •4 Робота за Букварем (с. 30)
- •5.5. Фізкультхвилинка (вправи для збереження зору)
- •5.6. Робота за Букварем (с. 31)
- •VI. Підсумок уроку
- •Додаток л Характеристика сформованості знань про естетичну красу слова в учнів контрольної групи (контрольний етап педагогічного експерименту)
- •Додаток м Характеристика сформованості знань про естетичну красу слова учнів експериментальної групи (контрольний етап педагогічного експерименту)
Додаток з План-конспект уроку за темою «Букви Іі. Позначення буквою і звука [і], пом’якшення попереднього приголосного. Читання складів, доповнення речень словами».
Тема уроку. Букви Іі. Позначення буквою і звука [і], пом’якшення попереднього приголосного. Читання складів, доповнення речень словами.
Мета уроку: ознайомити учнів з артикуляцією звука [і], позначення його буквою і; пояснити дітям, що буква і позначає м’якість попередніх приголосних звуків; розвивати навички читання складів та слів з буквою і; збагачувати активний словник учнів; удосконалювати навички робити звуко-буквений та звуко-складовий аналіз слів, продовжувати формувати естетичну свідомість, знання про естетичну красу слова; виховувати почуття естетичні почуття під час роботи з текстами, виховувати інтерес до навчання, старанність, бажання активно працювати.
Обладнання уроку: тематичний наочний матеріал (зображення свічки, чупа-чупсу, паляниці, поля, печі, колобка). Обладнання: каса букв, картки з рукописними та друкованими літерами, картки з друкованими великою та малою буквами, предметні малюнки, чистомовки, сніжинки зі складами, малюнки із зображенням Незнайка та Снігової королеви.
Методи і форми роботи: індивідуальне опитування, читання складів, текстів, бесіда, дидактичні ігри, робота з підручником, індивідуальне опитування, фронтальна робота.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент
Уже дзвінок сигнал нам дав,
І на урок він нас покликав.
А отже, часу не втрачаймо,
Роботу швидше починаймо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Перед тим, як почати працювати, давайте пригадаємо правила сидіння за партою. Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спинку тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)
Гра «Букви розсипалися»
— Діти, Незнайко розсипав букви. Давайте допоможемо йому скласти з цих букв слова.
(Молоток, килим, орел)
Гра «Злови літеру»
— Якщо почуєте у вірші звук [м],— плескайте у долоні.
Маринка з Михасем чомусь захворіли.
Жувачку жували, меду не їли!
Не жуйте жувачки, мої малюки,
І зуби свої бережіть залюбки!
— Розкажіть, як треба берегти зуби.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новою буквою — і.
Але ось біда, Снігова королева забрала до себе цю букву. Щоб її повернути, ми маємо виконати завдання, які приготувала Снігова королева.
IV. Вивчення нового матеріалу
1 Ознайомлення зі звуком [і]
— Розгляньте малюнки на дошці. Назвіть, що на них зображено? Який спільний звук є у назвах цих предметів? (Звук [і])
2 Спостереження за вимовою звука
— Коли вимовляємо звук [і], губи розкриті у посмішці, кінчик язика впирається у нижні зуби, повітря проходить через рот.
Вимовте цей звук за мною. Чи є перешкоди у вимові? Який це звук? Чому він голосний?
3 Гра «Хто почує звук [і]?»
Учитель читає вірш. Учні плескають у долоні, якщо почують слово зі звуком [і].
Ігор маленький злякався індика
І на подвір’ї за хвірткою зник.
Іра гукнула: «Ця курка велика —
Це ж белькотун-забіяка індик!»
Фізкультхвилинка
Раз-два — всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три-чотири — нахилились,
Зі струмочка гарно вмились
П’ять-шість — всі веселі,
Крутимось на каруселі.
Сім-вісім — в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять-десять — відпочили,
І за парти тихо сіли.
