Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ЗБК-Тюрина.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
372.85 Кб
Скачать

М іністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка

Будівельний факультет

Кафедра залізобетонних і кам'яних конструкцій та опору матеріалів

Розрахунково-пояснювальна записка

до курсового проекту з дисципліни

«БУДІВЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ (СПЕЦКУРС):

КАМ’ЯНІ ТА ЗАЛІЗОБЕТОННІ КОНСТРУКЦІЇ»

на тему «Проектування залізобетонної пролітної споруди балкового моста під автомобільну дорогу»

КП 301-БАп 10229

Розробив студент:

Тюріна А.С.

Керівник роботи:

Носач О.Б.

Полтава 2012

З міст

1 Вихідні дані………………………………………………………...…..........

2 Постійне навантаження……………………………………………...……...

3 Тимчасові навантаження……………………………………..…………….

4 Визначення зусиль у головних балках розрізних пролітних споруд…....

5 Розрахунок перерізів, нормальних до поздовжньої осі елемента, на дію згинального моменту………………………………………………….……...

6 Визначення геометричних характеристик зведеного перерізу………......

7 Визначення зусиль попереднього напруження арматури………………..

8 Розрахунок перерізів, похилих до поздовжньої осі елемента, на дію поперечної сили……………………………………………………………….

9 Розрахунок перерізів, похилих до поздовжньої осі елемента, на дію згинального момента………………………………………………………….

10 Розрахунок на утворення тріщин, нормальних до поздовжньої осі……

11 Розрахунок на утворення тріщин, похилих до поздовжньої осі……......

Література……………………………………………………………………..

...….…3

............4

............5

………6

………8

………9……..10

……..13

…..…15

..........16..........16..........19

1. ВИХІДНІ ДАНІ

Згідно із завданням, за вказаною схемою моста nxL, типом пролітної споруди і габаритом Г компонується пролітна споруда (рис.1). Основні характери­стики балок пролітних споруд наведені рис.2.

Компонування елементів пролітної споруди починається з визначення ширини моста BM

ВМ=Г+2Б+2Т+2Пр=10+2·0,3+2·1,2+2·0,1=13,2 м.

Ширина смуги безпеки СБ призначається згідно з табл.1 додатка В [1].

Ширина тротуарів Т приймається відповідно до п. 1.31 [1]. Виліт тротуарної консолі приймається не більше від половини ширини тротуару. Для рівномірного розміщення ребристих балок ширина петльового стику може бути 300-700 мм.

Рисунок 1. Поперечний переріз пролітної споруди з уніфікованих плитних балок

Кількість плитних балок nб для розміщення проїзної частини і тротуар­них консолей визначається за формулою

Відстань між осями плитних балок дорівнює 1 м.

За вказаними у завданні класом бетону міцності на стиск розрахункові опори бетону за першою та другою групою граничних станів призначаються: Rb=25,00МПа; Rbt=1,40МПа; Rb,ser=36,0МПа; Rbt,ser=1,95МПа; Rb,sh=4.15МПа; Rb,mc1=29,90МПа; Rb,ms2=25,00МПа.

Значення модуля пружності Еb=35100 МПа.

Передатна міцність бетону Rbp - міцність, яка відповідає класу бетону в момент передачі на нього зусиль в процесі виготовлення та монтажу установлюється не менше від міцності, що відповідає класу бетону В25.­

Міцність бетону до моменту передачі на нього повного зусилля з напружуваної арматури та на монтажі треба призначати не менше від міцності, що від­повідає класу бетону міцності В25.

Розрахункові характеристики опору розтягненню напруженої арматури приймаємо Rр,ser=785МПа, Rр=600МПа та ненапруженої Rs=600МПа.

Значення модуля пружності ненапруженої Еs=31050 МПа і напруженої арматури дорівнює: Еs=196000 МПа; Ер=186000 МПа.

Довжину зони передачі на бетон зусиль зі стержневої напружуваної армату­ри періодичного профілю необхідно приймати при передачі зусилля:

- плавній – 20d (d - діаметр стержня);

- миттєвій за допомогою обрізки стержнів (що припускається при діаметрах стержнів не більше 18 мм) - 25 d.

Згідно з табл.3.22 [1] призначаються: категорія тріщиностійкості конструкції; гранична розрахункова ширина розкриття нормальних , см та похилих ,см тріщин; граничні розтягуючі напруження в бетоні .

Товщина захисного шару бетону визначається за табл.3.120 [1] окремо для попередньо напруженої, ненапруженої 2, поперечної і конструктивної ар­матури.

Рисунок 2. Плитна балка пролітної споруди довжиною 12 м.

2. Постійне навантаження

Постійне навантаження на пролітну споруду складається з ваги ша­рів покриття проїзної частини та власної ваги балок, тротуарів і перил. Нормативне постійне навантаження визначається як вага 1 м2 покриття тов­щиною δ або вага конструкції, що припадає на 1 м2 пролітної споруди. По­стійне навантаження від тротуарів приймається рівномірно розподіленим по всій ширині пролітної споруди. Розрахункове навантаження визнача­ється відповідно до п.2.10 [1], з урахуванням коефіцієнта надійності γf. Ко­ефіцієнт надійності за призначенням γn=1. Розрахунок постійного наванта­ження записується в табл.1.

Таблиця 1. Постійні навантаження на пролітну споруду, кПа

Складові постійного

Нормативне

γf

Розрахункове

навантаження

навантаження, кПа

кПа

1

Асфальтобетон

δ1=5,5 см; γ1=23 кН/м3

gn1= δ1γ1

gn1=0,05·23=1,15

1,5

g1= gn1γf

g1=1,15·1,5=1,725

2

Захисний шар

δ2=3,5 см; γ2=24 кН/м3

gn2= δ2γ2

gn2=0,03·24=0,72

1,3

g2= gn2γf

g2=0,72·1,3=0,936

3

Гідроізоляція

δ3=1,1 см; γ3=15 кН/м

gn3= δ3γ3

gn3=0,01·15=0,15

1,3

g3= gn3γf

g3=0,15·1,3=0,195

4

Вирівнюючий шар

δ4=4 см; γ4=22 кН/м2

gn4= δ4γ4

gn4=0,03·22=0,66

1,3

g4= gn4γf

g4=0,66·1,3=0,858

5

Власна вага балки

GБ=85 кН;

gn5=GБ/LП

gn5=85/12/0,99=7,15

1,1

g5= gn5γf

g5=7,15·1,1=7,87

6

Бетон замонолічування δ5=12,5 см

gn6= δ5γ2lш

gn6=0,1·24·0,6/0,99=1,45

1,2

g6= gn6γf

g6=1,45·1,2=1,74

7

Вага тротуарного блока G2=5 кН/м

gn7= G2/(Т+Г/2)

gn7=4,4/(1,2+10/2)=0.56

1,1

g7= gn7γf

g7=0,56·1,1=0,616

8

Вага перил G3=1,975 кН/м

gn8= G3/(Т+Г/2)

gn8=1,8/7,8=0,23

1,1

g8= gn8γf

g8=0,23·1,1=0,253

9

Разом постійне навантаження

gn=∑gnі=12,07

g=∑gі=14,19

де lш - ширина петльового стику або висота плитної балки;

а - відстань між осями сусідніх балок.