- •(Студенттің т. А .Ә.)
- •Студент-практиканттың жеке жұмыс жоспары
- •Практика базасы туралы мәлімет
- •Жоо дағы практикаға жауапты әдіскерлер туралы мәлімет
- •Сынып туралы мәлімет Сабақ кестесі
- •1 Кезең
- •2 Кезең
- •Пәннің және тәрбие шараларының күнтізбелік жоспарлары
- •Жеке оқушыға педагогикалық-психологиялық мінездеме
- •Ақтөбе қаласы №51 гимназияның 9 «ә» сынып ұжымына педагогикалық-психологиялық мінездеме
- •Студент-практиканттың сабағын талдау (студенттер)
- •Сабаққа психологиялық-педагогикалық талдаудың үлгі схемасы.
- •1. Сабақ құрылымын оның нақты мақсат-міндеттерімен байланыста психологиялық тұрғыдан бағалау.
- •2. Сабақ мазмұнын психологиялық тұрғыдан бағалау.
- •3. Оқушылардың танымдық әрекетінің сабақтағы көрініс табуы және оны басқару.
- •4. Мұғалімнің кері байланысты ұйымдастыруы.
- •5. Мұғалім жеке тұлғасының тәрбиелік ықпалы және оның сабақтағы әрекеті.
- •Студенттің сабақты талдауы (өзіндік талдау)
- •Сабақты талдау түрлері
- •Сабақты әдістемелік тұрғыдан талдау.
- •Әдіскердің есебі (қосымша 5 қараңыз)
- •Әдіскердің есеп беру үлгісі
- •Педагогикалық практика есебі
- •Студент-практиканттың шеберлігін анықтаудың үлгісі (мониторинг)
- •Педагогикалық практика қорытындысын бағалаудың негізгі көрсеткіштері.
- •Ы.Алтынсарин атындағы Білім Академиясының Базалық мекемесі № 51 гимназия туралы мәлімет
Педагогикалық практика есебі
Мен, Өтесін Мәди Өтесінұлы 01.09.14 – 04.10.14ж аралығында Ақтөбе қаласы, Ы. Алтынсарин атындағы Қазақ Білім Академиясының базалық мекемесі №51 гимназиясынан педагогикалық практикадан өттім.
9 «Ә» сыныбына сынып жетекшілік еттім және осы класқа биология пәнінен сабақ беруе бекітілген болатынмын. Практиканың бірінші аптасында оқушыларды бақыладым. Келесі аптадан бастап, биология пәнінен аптасына 8 сағат сабақ өткіздім. Практиканың 5 – ші аптасында биология пәнінен 9 «Ә» сыныбына «Нәруыздар» тақырыбында ашық сабақ өткіздім. Ашық сабақта өзім қойған мақсатқа жеттім. 9 «Ә» сыныбына Тәрбие сағаттарын өткіздім. «Қазақстан - 2050 Стратегиясы; бір мақсат, бір мүдде, бір болшақ» ашық класс сағаты, «Мүлдем төзбеушілік», «Салауаттану болашағыңды сәулелендіру», «Ибалы ұл, инабатты қыз – өмір көркі», «Қарты бар үйдің қазынасы береке» тақырыбында ашық тәрбие сағаты болып, оқушылар белсене қатысты. Практиканың 5-ші аптасында 9 сыныптар аралығында ХХІ ғасыр көшбасшысы сыныптан тыс жұмысын өткіздік. Тәрбиелік жұмыстар өткізгендегі жетістіктерім әрбір сабағымның өзіндік ерекшеліктері, тәрбиелік мәні өте зор болды.
Сонымен қатар өз сыныбымда педагогикалық-психологиялық зерттеу жұмыстарын жүргіздім, нәтижесінде жеке оқушыға және сынып ұжымына мінездеме жазылып, оқушылардың таным процестері зерттелді.
Жалпы кабинеттің заман талабына сай интерактивті тақтамен жабдықталуы және ғылыми-әдістемелік құралдармен қамтамасыз етілуі де маған көп көмегін тигізді. Ойымызды қорыта келе, педагогикалық практика менің кәсіби қалыптасуымның негізі болып, болашақ мамандығыма деген ынта - ықласымды және қызығушылығымды арттырды, практиканың мәні мен маңызы өте зор болды.
Оқу жұмысын бағалау:
а) тәрбиелік жұмысына « »
б) пән бойынша кластан тыс жұмыс бағасы « »
в) психо-педагогикалық мінездеме және баға « »
Педагогикалық практиканың қорытынды бағасы (берілген тапсырманы
орындауы мен іс-қағаздарды өрнектеуін ескеру нәтижесінде).
Пән әдіскері:
Жалпы педагогика және психология кафедрасының әдіскері:_______________
Студент-практиканттың шеберлігін анықтаудың үлгісі (мониторинг)
№ |
Мазмұны |
1 апта |
3 апта |
5 апта |
Қорытынды |
1 |
Сабаққа кластың дайындығы |
|
|
|
|
2 |
Ұйымдастыру бөлімі |
|
|
|
|
3 |
Сабақтың мақсатын айтуы |
|
|
|
|
4 |
Оқушының сабаққа ынтасын аударуы |
|
|
|
|
5 |
Студент-практиканттың мәдениеттілігі |
|
|
|
|
6 |
Сабақтың құрылымы |
|
|
|
|
7. |
Студент-практиканттың теориялық біліктілігі. |
|
|
|
|
8. |
Өз бетімен орындалатын жұмыстары. |
|
|
|
|
9 |
Тақтаны, оқулықты пайдалануы. |
|
|
|
|
10. |
Топтап, жан-жақты оқуды ұйымдастыру. |
|
|
|
|
11. |
Оқушының жеке ерекшеліктерін ескере отырып, жұмыс жүргізуі. |
|
|
|
|
12. |
Оқу бағдарламасының түсіндірілуінің ғылымилығы, түсініктілігі. |
|
|
|
|
13. |
Өтілген, үйге берілген материалдың көлемі, ауырлығы. |
|
|
|
|
14 |
Сабақ барысында уақыттың ұтымды бөлінуі. |
|
|
|
|
15. |
Техникалық құралды, көрнекілікті пайдалануы.
|
|
|
|
|
16. |
Дамыту, оқыту, тәрбиелеу тиімділігі.
|
|
|
|
|
17. |
Оқушылардың сабақ үстіндегі белсенділігі. |
|
|
|
|
18. |
Сабақты қорытындылауы. |
|
|
|
|
19. |
Сабақтың мақсаты орындалды ма? |
|
|
|
|
20. |
Сабақтың өмірмен байланысы. |
|
|
|
|
21. |
Орташа сандық көрсеткіш. |
|
|
|
|
«4» - баллдық система
4 - өте жақсы (А-) пен (А ) аралығы )
3 – жақсы (В-) пен (В +) аралығы )
2 – қанағаттанарлық (Д) мен (С +) аралығы)
1 – қанағаттанарлықсыз (Ғ)
