Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Формування_ПЕД_посіб.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
8.52 Mб
Скачать

Хід заняття

Звучить запис класичної музики. Вихователь цікавиться у дітей, які відчуття викликала в них музика.

Розповідь вихователя: “Дуже давно в Стародавній Греції люди поклонялися не одному богові, а багатьом. Боги, за уявленням стародавніх греків, жили на горі Олімп і були безсмертними. Серед богів були і жінки, і чоловіки. Деякі боги були покровителями мистецтва, вони дарували натхнення поетам, музикантам, композиторам. Називалися ці боги музами. Від цього слова пішли слова “музика” та “музей”.

Гра “Люди мистецтва”. Діти обирають з малюнків зображення людей різних професій, які мають відношення до мистецтва. Вихователь пропонує дітям відвідати театр.

Дидактична гра “Добери костюм”.

Загадки

1 . Сіла зграя пташенят

на п’ятірко дротенят.

Якщо ти їх упізнаєш,

то мелодію зіграєш. (Ноти.)

2. Як смичок струни торкнеться,

вона піснею озветься.

Дуже ніжну душу має,

що сміється і ридає. (Скрипка.)

3. Ще недавно бузиною

я росла попід горою.

Відрізали гілочку,

зробили … (сопілочку).

Ігрова вправа: Купи квиток”. Відповідаючи на питання вихователя, діти “купують квитки”.

– Який одяг одягають до театру?

– Які ввічливі слова вимовляють під час відвідування театру?

– Чи треба економити гроші під час відвідування театру? Яким чином?

– Що робити, якщо загубився в театрі?

Бесіда про правила поведінки в театрі, про тих, хто працює в театрі (актори, режисери, музиканти, костюмери, гримери, прибиральниці).

Діти уявляють, що заходять до театру й потрапляють у фойє. А ось і буфет. Можна підійти купити воду, печиво, цукерки, морозиво.

Лунає дзвінок. Діти проходять до залу.

Дидактична гра “Займи своє місце” (правила поведінки).

Перегляд спектаклю “Котячий будинок”.

Підсумок. Вихователь і діти дякують артистам і підводять підсумок заняття.

Конспект заняття на тему

З історії створення цукерок”

Мета: познайомити дітей з історією створення цукерок, розповісти про їх різноманітність; продовжувати підтримувати інтерес до колекціонування фантиків; уточнити знання про рекламу; удосконалювати структуру простих і складних речень, що вживаються дітьми; виховувати пошану до людей різних професій.

Матеріал: альбом з фантиками, продукти для виготовлення цукерок, “Цукеркове дерево”.

Хід заняття

Вихователь заносить в групу чарівну скриньку й відкриває її.

–- Що ж у ній? (Цукерка.)

В розмальованій хустині,

солоденька всередині.

Коли нею почастують,

діти тішаться, ласують. (Цукерка)

– Цукерка зі скриньки – така велика, красива. Так і хочеться подивитися ближче, яка вона.

1. Дидактична гра “Яка цукерка?”. Чи завжди були цукерки? Ласуни були завжди. Дуже-дуже давно вони ласували медом, солодкими фруктами, ягодами, що містять цукор. Потім почали робити цукерки, які трохи нагадували наші сучасні. У Єгипті, наприклад, цукерки виготовлялися з фініків, які змішували з цукровим очеретом. Спосіб виготовлення єгиптяни тримали в таємниці. А ось стародавні римляни таємниці з виготовлення цукерок не робили. Вони варили горіхи й макові зерна з медом, додавали збите яйце, молоко, фрукти. Коли ця суміш застигала, її розрізали на довгасті шматочки.

Вихователь пропонує підійти до столу, на якому лежать продукти, необхідні для виготовлення цукерок.