Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Формування_ПЕД_посіб.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
8.52 Mб
Скачать

Загадки

1. Тече, тече - не витече, біжить, біжить - не вибіжить. (Ріка.)

2. Узимку та літом - одним кольором. (Ялинка.)

3. І поживне, і смачне,

Біле, пінне, запашне.

Залюбки малята п’ють,

Здоровенькими ростуть. (Молоко.)

4. Сам червоний, цукровий – жупан зелений, оксамитовий. (Кавун.)

5. Два кінці, два кільця, посередині – цвях. (Ножиці.)

Тема 8. Праця людей і її результат

Мета: ознайомити дітей з різними професіями й результатом їх праці, сприяти розвитку кругозору, розвивати інтерес до економічної сфери життєдіяльності; сприяти вихованню ощадливості, економності.

Ключове слово: “професія”.

Матеріали для проведення заняття: картинки із зображенням професій і їх атрибутами, зображення предметів, що відображають результат їх праці.

Хід заняття

Вступна частина.

Артисти. Діти, здрастуйте! Ви знаєте таку професію, як артист. Чим займається артист? Він виступає в театрі, у цирку, розважаючи людей. Артист може зобразити будь-кого з вас. Ось якби він побачив вас, він зміг би показати кожного з вас. А ви змогли б так? Ось зараз перевіримо, я показуватиму вам різні вирази обличчя, а ви спробуєте їх за мною повторити. (Радість, здивування, образу, смішну пику.) Та ви справжні артисти! А зараз давайте спробуємо передати вираз обличчя по колу (або вправа виконується в парі).

Термінологічна частина.

Вихователь розглядає з дітьми поняття “професія”. Діти, а ви знаєте, що позначає слово “професія”? Це те, чим людина займається, ким вона працює, це рід її діяльності. У кожної людини своя професія. А які ви знаєте професії?

Різноманітність професій. Діти, а ви знаєте, ким працюють ваші батьки? Що саме вони роблять? А зараз ви за чергою називатимете професію своїх батьків, а ми будемо розповідати, з чим пов’язана ця професія і яку роботу виконують ваші батьки.

Фізкультурна хвилинка.

Бесіда про результат праці різних професій. Діти, якщо людина працює і щось робить, у результаті в неї повинне щось вийти. Ось подивіться і скажіть, що виходить у результаті праці пекаря? Що пече пекар? А що виходить в результаті праці швачки? А в результаті праці художника?

Проблемна ситуація. Діти, подумайте і скажіть, а що виходить в результаті праці космонавта? А міліціонера? А в результаті праці перукаря або музиканта? Якщо вони нічого не виготовляють, чи означає це, що ці професії не потрібні? Чому ні? Річ у тому, що люди, які нас лікують, підстригають, ремонтують різні речі – надають нам різні послуги. Адже не завжди результатом праці буде товар. Міліціонер нічого не виготовляє, він піклується про нашу безпеку, музикант піднімає настрій красивою музикою, а космонавт досліджує нові простори космосу. Без цих професій нам ніяк не обійтися. Виходить, що всі професії дуже важливі й потрібні.

Ігрова апробація матеріалу.

Економічні пазли “Професії та їх атрибути”.

Правила гри. Між дітьми розподіляються картки, що зображають професії та їх атрибути. Діти повинні до кожної професії знайти необхідний атрибут.

Швачка – швейна машинка. Пожежник – вогнегасник. Маляр – пензлі.

Варіативна частина.

Робота над загадками. Вихователь пропонує дітям розгадати загадки про різні професії людей та атрибути їх праці.

Читання віршів присвячених людям різних професій.

Зображення предметів. 1. Дітям пропонується намалювати людину тієї професії, про яку вони мріють. 2. Дітям пропонується намалювати результат праці людей різних професій (наприклад, кухар – хлібобулочні вироби, художник – картина, рибак – риба, швачка – сукня, штани).

Заключна частина.

– Діти, сьогодні ми дізналися, що існує багато професій, вони різні, але всі без винятку дуже важливі й потрібні для нас з вами. Тому не забувайте з повагою ставитися до людей, які працюють для нашого добробуту.