
- •Хід уроку
- •Розділ I що вчить біблія про людину, добро і зло
- •Хід уроку
- •Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Що таке добро. Джерело добра
- •Вправа “прочитай прислів'я”
- •2. Що таке зло. Яке його походження.
- •Вправа “Кероване читання”
- •Вправа “Кошик”
- •3. Як навчитися розрізняти добро і зло та обирати стежку добра у житті
- •Л. Іванків Тест “Чи добра ви людина?”
- •Ви набрали менше 4 балів:
- •Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •Перед Богом і людьми.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Перший рівень
- •Хід уроку
- •Десять Божих заповідей.
- •Завдання до тексту:
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Перевірка вивченого матеріалу
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1 Рівень
- •2 Рівень
- •3 Рівень
- •4 Рівень
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Розділ III моральне значення приходу в світ ісуса христа
- •Хід уроку
- •Робота в групах.
- •Дискусія.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Урок 24. Служіння Ісуса Христа
- •Очікувані результати:
- •Хід уроку
- •Актуалізація і корекція опорних знань
- •Сприйняття та осмислення нового матеріалу:
- •1. Як Іоан Хреститель охрестив Ісуса у річці Йордан
- •2. Як Ісус Христос служив Богові і людям.
- •Узагальнення і систематизація знань.
- •Хід уроку
- •Написання контрольної роботи
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Друга історія (Луки, 17:11-19)
- •Хід уроку
- •I тур: дати відповіді на запитання (усно). За кожну правильну відповідь учасник отримує 1 бал.
- •II тур: розповісти 10 Божих Заповідей.
- •III тур: написати у 1 колонці героїв Старого Заповіту (якнайбільше), у 2 колонці – героїв нового Заповіту.
- •IV тур: назвати якнайбільше чудес, які вчинив Ісус Христос
- •V тур: розповісти якнайбільше ключових віршів Біблії:
Оцінювання учнів.
3) Домашнє завдання. Прочитати статтю на стр. 26 – 28. Дайте відповідь на запитання.
4) Молитва.
Урок 3. Створення світу.
Мета уроку: ознайомити учнів із таким поняттям як Творець; допомогти учням зрозуміти суть створення світу; розвивати уяву про сутність створення світу; виховувати любов до Бога; дбайливе ставлення до навколишнього світу.
Біблійна основа:
Вірші з Біблії: Буття: 1- 2; Книга Псалмів 138: 14
Ключовий вірш: « Вірою ми розуміємо, що віки Словом Божим збудовані так, що з невидимого сталось видиме» (Послання св. апостола Павла до євреїв 11:3)
Словник понять і термінів: Творець.
Наочність: малюнки, схеми, Біблія, друковані зошити, словнички, ілюстрації.
Міжпредметні зв`язки: історія, біологія людини.
Література до уроку:
Біблія або книги Святого Письма Старого й Нового
Заповіту. – Київ: Українське Біблійне товариство, 2007
Хід уроку
I. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Вітання: “Слава Богу”, “Слава Ісусу Христу”.
Налагодження контакту з класом
Кожному учню на парту роздаються малюнки із зображенням сонця, похмурої хмарки з дощиком, сонечка з хмаркою. Відповідно до настрою учень обирає малюнок, де сонечко – хороший настрій, сонечко з хмаркою – пасивний настрій, хмарка з дощиком – поганий настрій. Тоді кожен учень з малюнком свого настрою виходить до дошки і вивішує на плакат із зображенням символічного дерева з листочками. Якщо в учнів поганий настрій то запропонувати покращити настрій протягом уроку і в кінці уроку змінити свій малюнок.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Актуалізація опорних знань, перевірка вивченого.
На минулому уроці ми вивчали « Біблія – Слово Боже до людини ». Давайте пригадаємо, як ще називають Біблію? Учні коментують, вчитель заповнює схему.
Робота з загадками. Учні зачитують загадку, яку придумали до слова Біблія.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
На уроці в нас стоїть проблема з’ясувати як було створено світ.
Вивчення нового матеріалу.
Тема сьогоднішнього уроку: « Створення світу »
Робота із ключовим віршом.
Розшифрувати ключовий вірш розмістивши в порядку зростання чисел.
7 2 10 13 3 6 9 12 5
Божим ми що сталось розуміємо, Словом так, невидимого віки
8 4 1 14 11
збудовані що Вірою видиме з.
Робота зі словничком учня.
Вчитель дає нове поняття, а учні записують визначення.
Творець – Господь, люблячий і мудрий Бог, який створив світ.
Бесіда.
Що люди думають про створення світу.
Теорія виникнення світу.
Існує багато думок щодо виникнення світу. Одні вчені вважають, що світ виник з вогню, інші – з повітря чи води. Але всі ці пояснення не давали відповіді на головне запитання: а звідки взялися вогонь, повітря і вода? Багато вчених вважають: поки земля стала такою, якою вона є сьогодні, минули мільйони років. За їхніми словами, протягом усього цього часу життя розвивалося поступово від одноклітинних організмів до людини. Науковці називають таку ідею теорією еволюції.
Робота з Біблією.
Робота в групах. Учитель поділяє клас на 7 груп після того, як школярі
прочитали в Біблії про створення світу. Кожна група описує, що створив Бог – Творець світу.
( 1 група – 1-й день, 2 група – другий день,… 7 група – 7-й день ).
Кожній групі роздається пелюстка квітки, вони записують на ній, що створив Бог, а потім кожна група вивішує, з’єднавши в єдину квітку.
Робота з уривком казки Оскара Вайльда « Хлопчик – зірка ». Знайди в тексті слова, що переконали хлопчика – зірку в необхідності любити людей і навколишній світ.
Читання ланцюжком ( учні читають )
Отже, як людина повинна ставитися до навколишнього світу (на основі тексту).
Закріплення вивченого матеріалу. Ділова гра « Мікрофон »
Що в Біблії говориться про створення світу?
Як людина повинна ставитися до навколишнього світу?
Учням дається мікрофон і кожен відповідає на запитання і передає іншому.
III. ЗАВЕРШАЛЬНА ЧАСТИНА
Підсумок уроку.
Висновок
Вчитель підводить учнів до висновку та приклеює на дошку вислів, який зачитують усі учні разом.
Бог – Творець світу і кожного з нас.
Пам’ятаймо про це і любімо його.
Оцінювання знань.
Вчитель аналізує роботу учнів на уроці, повідомляє домашнє завдання.
Домашнє завдання:
а) опрацювати матеріал уроку 3, ст.. 29 – 34
б) опрацювати в зошиті ст.8 – 10
в) намалювати малюнок до уривку з казки « Хлопчик – зірка »
Урок 4. Людина – образ і подоба Божа.
Мета уроку: ознайомити учнів із такими поняттями як індивідуальність, особистість, образ Божий, подоба Божа; допомогти учням зрозуміти сутність походження людини; розвивати інтерес до читання Слова Божого; виховувати любов до Бога і ближнього.
Біблійна основа:
Вірші з Біблії: Буття 1: 26 – 31, 2: 7 – 8, 15 – 25.
Ключовий вірш: « Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це! » ( Книга Псалмів 138:14 )
Словник понять і термінів: індивідуальність, особистість, образ Божий, подоба Божа .
Наочність: Біблія, схеми, малюнки, картки із зображенням емоційних станів, друковані зошити, словнички.
Міжпредметні зв’язки: історія, біологія людини.
Література до уроку:
Біблія або книги Святого Письма Старого й Нового
Заповіту. – Київ: Українське Біблійне товариство, 2007.