- •Хід уроку
- •Розділ I що вчить біблія про людину, добро і зло
- •Хід уроку
- •Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Що таке добро. Джерело добра
- •Вправа “прочитай прислів'я”
- •2. Що таке зло. Яке його походження.
- •Вправа “Кероване читання”
- •Вправа “Кошик”
- •3. Як навчитися розрізняти добро і зло та обирати стежку добра у житті
- •Л. Іванків Тест “Чи добра ви людина?”
- •Ви набрали менше 4 балів:
- •Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •Перед Богом і людьми.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Перший рівень
- •Хід уроку
- •Десять Божих заповідей.
- •Завдання до тексту:
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Перевірка вивченого матеріалу
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1 Рівень
- •2 Рівень
- •3 Рівень
- •4 Рівень
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Розділ III моральне значення приходу в світ ісуса христа
- •Хід уроку
- •Робота в групах.
- •Дискусія.
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Урок 24. Служіння Ісуса Христа
- •Очікувані результати:
- •Хід уроку
- •Актуалізація і корекція опорних знань
- •Сприйняття та осмислення нового матеріалу:
- •1. Як Іоан Хреститель охрестив Ісуса у річці Йордан
- •2. Як Ісус Христос служив Богові і людям.
- •Узагальнення і систематизація знань.
- •Хід уроку
- •Написання контрольної роботи
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •Друга історія (Луки, 17:11-19)
- •Хід уроку
- •I тур: дати відповіді на запитання (усно). За кожну правильну відповідь учасник отримує 1 бал.
- •II тур: розповісти 10 Божих Заповідей.
- •III тур: написати у 1 колонці героїв Старого Заповіту (якнайбільше), у 2 колонці – героїв нового Заповіту.
- •IV тур: назвати якнайбільше чудес, які вчинив Ісус Христос
- •V тур: розповісти якнайбільше ключових віршів Біблії:
Узагальнення і систематизація знань.
Вправа “Встановіть відповідність”:
Вчення Ісуса Обманювати, не слухатися, красти
Дива Жаліти людей, творити добро, слухатись Бога
Учні Ісуса Зупинити бурю, зцілити сліпого, повернути до
життя вмерлу дівчинку
Гріхи Симон, Андрій, Яків, Іоан
Вправа “Обмін думками”. Поясніть вислів Оскара Вайльда “Христос помер не лише для того, щоб спасти людей, а й щоб навчити людей спасати один одного”.
Ісус прожив на землі 33 роки. Він вчив людей, як жити, як творити добро і бути милосердним, як ставитись до інших і молитись до Бога. “І Я вам кажу: просіть, - і буде вам дано, шукайте – і знайдете, стукайте – і відчинять вам! Бо кожен, хто просить – одержує, хто шукає – знаходить, а тому хто стукає – відчинять”. (Євангліє від св. Луки 11:9,10).
Ісус уже сотні років є Взірцем для мільйонів людей, які живуть у різних куточках планети. Він і сьогодні чує молитви усіх, хто у Нього вірить, і відповідає на них.
Домашнє завдання:
опрацювати текст уроку 24, виконати завдання 3, 5 в робочому зошиті.
Урок 25. Узагальнення знань та умінь.
Мета уроку:
Навчальна мета. Перевірити рівень знань учнів.
Виховна мета. Виховувати в учнів розуміння важливості Біблії для особистого життя, високі моральні цінності, свідому соціальну відповідальність за наслідки власної поведінки.
Розвиваюча мета. Розвивати уміння вести пошук Істини, знаходити в Біблії відповіді на головні питання людського буття, прагнення плекати власну душу, зберігати та примножувати духовну культурну спадщину християнства.
Хід уроку
I. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Вітання: “Слава Богу”, “Слава Ісусу Христу”.
Налагодження контакту з класом
Повідомлення теми та мети уроку.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Написання контрольної роботи
1 варіант
Із слів скласти золотий вірш
Над не має Ніхто ту більшої любови за своїх друзів як хто поклав би свою душу
Продовжіть речення. Патріот –
Чи можна вважати Давида патріотом? Чому?
Що таке віра та довіра?
Чому не згоріли троє юнаків у печі?
Чи змінилося твоє життя, коли ти довідався про Христа та його вчення?
2 варіант
1. Продовжіть речення. Принцип юнаків більше коритися… , ніж…
2. Кого ми називаємо освіченою людиною?
3. Чим був відомий Соломон?
Кого з мудрих людей ти знаєш?
У чому було покликання цариці Естер? Чи можна вважати її патріотом?
Чи змінилося твоє життя, коли ти довідався про Христа та його вчення?
3 варіант
У чому головна заслуга княгині Ольги?
закінчіть речення. Спаситель – це…
Що означають два слова у назві Благовіщення?
Які риси характеру мав 12-річний Ісус?
Скільки найближчих учнів було в Христа?
Чи змінилося твоє життя, коли ти довідався про Христа та його вчення?
III. ЗАВЕРШАЛЬНА ЧАСТИНА
Підведення підсумків уроку
Молитва
Урок 26. Дві заповіді любові
Мета уроку: ознайомити учнів з двома заповідями любові як основою християнського вчення Нагірної проповіді Ісуса Христа; поглибити знання про зміст понять «любов до Бога», «любов до ближнього», «головні заповіді любові», «ненависть»; учні повинні усвідомити дві заповіді любові і вміти пояснити їх зміст; зрозуміти єдність Божого Закону (10 заповідей) та заповідей любові; прищеплювати учням любов до Бога, ближнього і до Батьківщини в повсякденному житті.
Біблійна основа:
Вірші з Біблії: Перше послання св. апостола Павла до коринтян 13: 4 -7; Євангеліє від св. Івана 13:34; Євангеліє від св. Луки 6:27, 22: 36 - 39 .
Біблійна історія: нагірна проповідь Ісуса Христа.
Ключовий вірш: « Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю, і всім своїм розумом, і свого ближнього, як самого себе» (Євангеліє від св. Луки 10:27)
Словник понять і термінів: любов до Бога, любов до ближнього, ненависть
Наочність: ілюстрації , мультфільм ( з нагірною проповіддю Ісуса Христа)
Міжпредметні зв`язки: українська мова, зарубіжна література, образотворче мистецтво.
Література до уроку:
Біблія або книги Святого Письма Старого й Нового
Заповіту. – Київ: Українське Біблійне товариство, 2007.
