Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки основ здоровя 1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
11.22 Mб
Скачать

5 Фізкультхвилинка

«Раз» — підняти руки вгору, «Два» — нагнутися додолу, Не згинайте, діти, ноги, Як торкаєтесь підлоги. «Три—чотири» — прямо стати, Будем знову працювати.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1 Створення малюнка «Моя сім'я»

Діти малюють свою сім'ю, розфарбовують того члена сім'ї, на кого вони найбільше схожі.

2 Вправа «Мікрофон»

Учні беруть до рук велику букву Я і розповідають про себе, пе­редаючи букву Я одне одному. Після виступу кожна дитина нагоро­джується оплесками класу.

Учитель пропонує фрази, які можна використати у розповіді: люблю своїх рідних, вчуся в школі, маю друзів, маю багато захоп­лень.

Висновок. Ми всі різні, але у нас багато спільного.

VI. Підсумок уроку

— Подивіться одне на одного.

— Чи є серед вас хоч би двоє схожих одне на одного?

— Кожен учень нашого класу неповторний, має унікальне по­єднання рис, прив'язаностей, інтересів. Таланти і якості кожного з вас роблять усіх учнів разом унікальним класом.

►► Інформація для вчителя

Позитивне ставлення до себе — важлива умова повноцінного розвитку особистості дитини. Для його формування дітям необ­хідно відчувати власну значущість в очах інших людей. Визнання цінності дитини виражається у батьківській любові, увазі, турботі і повазі її гідності оточенням. Формуванню позитивного ставлення дитини до себе та інших сприяє усвідомлення неповторності, уні­кальності себе й оточення.

Урок 25

Тема. Повага до себе та інших людей

Мета: формувати терпиме ставлення до інших людей, їх звичок, поглядів; розвивати толерантне ставлення до людей, готовність допомагати іншим та вміти приймати до­помогу від інших.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Доброго ранку! Доброго дня! Доброго вчора, сьогодні, щодня! Хай не псується годинник на вежі, Хай буде все на землі, як належить: Сонце — як сонце, літо — як літо, Дощик — як дощик, діти — як діти. Миру бажаємо кожній родині, Щастя, здоров'я — кожній дитині.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

— Ви, напевно, чули таке прислів'я: «Якщо хочеш, щоб з тобою поводилися добре, — поводься з іншими так само».

— Як ви розумієте це прислів'я?

— У чому секрет цих стосунків? (Не робити стосовно інших те, чого не дозволив би стосовно себе.)

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як ставитися до людей, їх звичок, поглядів, як допомагати іншим та вміти приймати допо­могу від них.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Читання й обговорення оповідання В. Осеєвої «Просто бабуся»

— Послухайте оповідання і скажіть, чому воно так назива­ється.

— Як би ви вчинили в такій ситуації?

По вулиці йшли хлопчик і дівчинка. А попереду них йшла ста­ренька бабуся. Було дуже слизько. Старенька посковзнулася і впала.

— Потримай мої книжки! — крикнув хлопчик, передав дів­чинці свою сумку і кинувся на допомогу старенькій. Коли він по­вернувся, дівчинка запитала його:

— Це твоя бабуся?

— Ні, — відповів хлопчик.

— Мама? — здивувалася подружка.

— Ні.

— Ну, тітка? Чи знайома?

— Та ні ж, ні! — відповів хлопчик. — Це просто бабуся.

2 Інсценізація оповідання

— Як би вчинила дівчинка, якби вона була одна і побачила ста­реньку бабусю? (Діти пропонують свої варіанти розвитку подій.)

• Інсценування другого варіанту розповіді.

• Розігрування ситуації, в якій хлопчик і дівчинка разом допо­магають старенькій бабусі.