Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки основ здоровя 1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
11.22 Mб
Скачать

3 Фізкультхвилинка

Пливе у річці пелікан, Мріє він про океан. Косить в лузі журавель Конюшину і щавель. Лиска ягоди збирає, Біля ясена кружляє. Білка по гілках стрибає, У дуплі свій скарб складає. У норі принишкла мишка, У норі у миші тиша.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

ф Робота в парах

— Розгляньте малюнки. (Картка 1)

Позначте, які види пасажирського транспорту є у нашій місце­вості.

— Пасажирського транспорту слід очікувати на тротуарі або на спеціально обладнаній зупинці. На зупинці не бігати, не галасу­вати, не штовхати людей. Не вибігати на проїжджу частину.

— Розгляньте знаки. (Картка 2) Що вони означають? Розфар­буйте їх.

1) Місце зупинки автобуса.

2) Місце зупинки тролейбуса.

3) Місце зупинки трамвая.

4) Місце зупинки таксі.

Висновок. Очікуй транспорту біля знака зупинки. — Розгляньте малюнки. (Картка 3) Хто з дітей поводиться в транспорті правильно? Хто — ні? Складіть речення.

Висновок. Завжди дотримуйся правил поведінки у громад­ському транспорті.

2 Робота над прислів'ями

Від теплого слова і лід розмерзає.

3 Гра «Третій зайвий» (Картка 4)

VI. Підсумок уроку

— Якими видами громадського транспорту ви користуєтеся?

— Як правильно входити і виходити з транспорту?

— Як слід поводитися під час посадки?

— Кому потрібно допомагати під час посадки?

— Кого необхідно пропускати вперед під час посадки?

— Де слід очікувати пасажирського транспорту?

Урок 24

Тема. Унікальність людини

Мета: показати дітям унікальність кожного учня, усвідомлення неповторності себе й оточення; дати дітям можливість порівняти ознаки людей, відшукати схожі риси та відмінності; пояснити, що таке унікальність; виховувати у дітей шанобливе ставлення до іншої людини не за те, що вона має певні видатні якості або такі якості, які подо­баються нам, а просто тому, що вона має право бути іншою.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Доброго ранку, ліси і поля! Доброго ранку, плането Земля! Щастя, здоров'я всім людям бажаємо, З радістю в школу до знань поспішаємо.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

— Як батьки вчать вас ставитися до оточуючих?

— Які люди вам подобаються?

III. Повідомлення теми та мети уроку

►► Гра «Малюнки з виставки»

До уроку вчитель з учнями оформлюють газету, на якій учні по­міщають свої фотографії і підписують їх. Виготовляється велика буква Я, оформлюється плакат: «Ми будемо разом».

— Діти, що це за дивні слова і цифри на дошці? Хто може пояс­нити, що вони означають? (Діти висловлюють свої припущення.)

— Правильно, діти, ви маєте рацію, саме стільки зим і весен, днів і уроків ми будемо з вами разом у цьому класі.

Ми — це наш клас, в якому живуть ЗО «Я», але кожен з вас по-своєму унікальний і неповторний. Наш урок присвячений унікаль­ності, неповторності людей.

IV. Вивчення нового матеріалу 1 Робота в групах

— Що таке унікальність? Пропоную знайти відповідь на це за­питання, звернувшись до матінки-природи.

1 група. Чим схожі кімнатні рослини? Чим вони різняться? (Ро­бота за фотографіями або малюнками із зображенням кімнатних рослин.)

2 група. Чи можна сказати, що морські свинки (хом'ячки, ко­шенята тощо) однакові? (Робота за фотографіями із зображенням домашніх улюбленців.)

Чи можна сказати, що морські свинки однакові?

3 група. Кого ви бачите на цих фотографіях? Чим схожі зобра­жені на них малята? Чим різняться? (Робота за фотографіями із зображенням немовлят.)

4 група. Порівняйте два кленових листочки. Вони однакові чи різні? Чому природа навіть на одному дереві не створила однако­вого листя?

Картка 1

5 група. Порівняйте хмарки. На що вони схожі? Чи бачили ви коли-небудь однакові хмари? Знайдіть відмінності однієї хмари від іншої. Зробіть висновок.

Картка 2

Висновок. У природі однакові об'єкти зустрічаються вкрай рідко.

2 Вправа «Гірка»

Учитель заздалегідь попросив дітей принести на урок камінчики, мушлі, каштани або горіхи.

— Візьміть дрібні предмети, принесені з дому. Розгляньте їх. Розкладіть їх за певною ознакою, наприклад за розміром. Доведіть, що навіть схожі предмети різняться. (Діти знаходять і розповідають про особливі прикмети, наприклад: мушлі різні за кольором, розміром, формою.)

Діти складають усі предмети в одну гірку. Учитель підводить дітей до висновку про те, що різні камені, мушлі, каштани, горішки доповнюють одне одного, утворюючи ціле. Вийшла велика гірка з дрібних предметів.

3 Гра «Шикуйсь!»

Учитель пропонує вишикуватися за зростом, за довжиною во­лосся, за віком, за кольором волосся (від світлого до темного тону). Діти виходять до дошки, учитель допомагає їм правильно вишику­ватися. Пропонує подумати про переваги високого і маленького зросту в різних ситуаціях. (Діти наводять приклади.)

Учитель розповідає, що людина може розвинути в собі деякі якості в результаті систематичних занять. Наприклад, заняття спортом розвивають силу, витривалість і спритність. Завдання вчи­теля — довести, що одна людина має право бути не такою, як інша, що суспільству дуже потрібні не лише такі люди, як, наприклад, ти, але і зовсім інші, не схожі на тебе. В одних професіях або одних умовах будуть потрібні фізично сильні люди, а в інших фізична сила не має значення, а винахідливість, уява стануть у пригоді. Є професії, в яких цінуються маленький зріст і невелика вага, — наприклад, важливою умовою при відборі перших космонавтів був невисокий зріст. Юрій Гагарін був невисокого росту. Видатними акторами часто стають не занадто красиві люди, оскільки не всі ге­рої фільмів і спектаклів — красені. Але таких «негарних» героїв нерідко любить уся країна.

4 Робота в парах

Завдання: порівняти малюнки ліній на своїх долонях.

Учитель підкреслює, що у людей двох абсолютно однакових візерунків на пальцях і долонях не буває. Це свідчить про унікальність кожного учня. Його унікальність — це цінність. Тому діти мають бути уважними і дбай­ливими одне до одного, до своїх близьких, а також до себе.

— Що означає турбота про себе? У чому вона повинна виража­тися? (Діти можуть назвати правильне харчування, згадати про необхідність одягатися за погодою, дотримуватися режиму дня, загартовуватися, дотримуватися правил особистої гігієни, від­мовитися від шкідливих звичок та ін.)

— На здоров'я також впливає настрій. Коли люди посміха­ються, вони стають красивими. Китайці говорять: «Людина, яка не вміє посміхатися, не повинна відкривати магазин».

Кожна людина хоче жити довго і щасливо. Ви згодні зі мною? А для цього людині потрібне міцне здоров'я.

Висновок. Кожна людина, кожен учень неповторний. Непо­вторність людини — це поєднання її здібностей, зовнішності і рис характеру.