Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки основ здоровя 1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
11.22 Mб
Скачать

2 Фізкультхвилинка

СУНИЧКИ

Ми два кошика взяли І з сестричкою пішли Назбирати ягідок. Ну, та й гарні там сунички! їх найбільше коло річки, У траві, кругом пеньків, Все збирав би, їв та їв. Вже як сонечко сідало, Ми про кошики згадали, — Назбирали, скільки встигли, І додому вже не бігли.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань 1 Робота в парах

— Розгляньте малюнок. (Картка 1) Позначте основні частини вулиці.

1 — бордюр

2 — тротуар

3 — перехрестя

4 — проїжджа частина

5 — пішохідний перехід

6 — підземний перехід

— Як називається перетин вулиць?

— Які переходи ти знаєш?

— Які переходи ти бачиш на малюнку?

— Скільки світлофорів ти бачиш на малюнку?

— Яке світло на кожному світлофорі?

— Скільки машин на проїжджій частині?

2 Робота над прислів'ям

Хворому і мед гіркий.

VI. Підсумок уроку

— Де їздять машини?

— Де ходять пішоходи?

— Де ви переходите дорогу?

— Які бувають переходи?

— Як називають пішохідну доріжку на проїжджій частині?

— Як ви переходите дорогу там, де є світлофор?

— Що означає кожний сигнал світлофора?

— Як ви переходите дорогу там, де немає світлофора?

— Якими переходами ви користуєтеся дорогою до школи?

Урок 23

Тема. Правила користування громадським транспортом

Мета: ознайомити учнів із видами громадського транспорту; допомогти їм засвоїти правила поведінки і користування громадським транспортом: посадки і підготовки до виходу; виховувати культуру поведінки у громадському транспорті.

I. Організаційний момент

Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

1 Робота над загадками

• Дім по вулиці повзе, На роботу всіх везе. Не на курячих ногах,

У гумових чобітках. (Автобус)

• Маленькі будиночки Містом біжать, Хлопчики й дівчатка

В будиночках сидять. (Трамвай)

2 Бесіда

— Яку загальну назву можна добрати до цих відгадок?

— Які види транспорту вам відомі? (Залізничний, морський, річковий, повітряний, автомобільний. Усі автомобілі можна поді­лити на вантажні, пасажирські та спеціальні.)

— Які види громадського транспорту вам відомі? (Метро, ав­тобуси, тролейбуси, трамваї, таксі, мікроавтобуси)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види громадського транс­порту, вивчите правила поведінки і користування громадським транспортом.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Пояснення вчителя

— Вам усім, напевно, доводилося бути пасажирами? Де по­трібно чекати на транспорт?

— Для того щоб багато людей одночасно швидко і без штовхання могли зайти і вийти з громадського транспорту, розроблено пра­вила.

— Навчіться входити у громадський транспорт і виходити з гро­мадського транспорту: спочатку необхідно пропустити пасажирів, які виходять з транспорту, а потім уже заходити. Під час посадки не штовхатися, допомагати людям похилого віку, пропускати впе­ред дівчаток, жінок.

2 Вивчення правил поведінки

— Яких правил поведінки в транспорті ви дотримуєтеся?

• Не шуміти, не штовхатись, Чемно й лагідно триматись.

• Без квиточка, знає кожен, їхать в транспорті не можна.

• Старшим людям, як годиться, Треба місцем поступиться.

• Хочеш вийти — не штовхайся, Потихеньку просувайся.

• Як зійшов — шукати слід Пішохідний перехід.