- •Задача № 1
 - •Задача № 2
 - •Задача № 3
 - •Розв’язання:
 - •Задача № 4
 - •Розв’язання
 - •Задача № 5.
 - •Розв’язання
 - •Задача № 6
 - •Розв’язання
 - •Задача № 7
 - •Розв’язання
 - •Задача № 8
 - •Розв’язання
 - •Задача № 11
 - •Розв’язання
 - •Задача № 12
 - •Розв’язання
 - •Задача № 13
 - •Розв’язання
 - •Задача 14
 - •Розв’язання
 - •Задача № 15
 - •Розв’язання
 - •Задача № 16
 - •Розв’язання
 - •Задача № 21
 - •Розв’язання
 - •Задача № 22
 - •Розв’язання
 - •Задача № 23
 - •Розв’язання
 - •Задача № 24
 - •Розв’язання
 - •Задача № 25
 - •Розв’язання
 - •Задача № 26
 - •Розв’язання
 - •Задача № 27
 - •Розв’язання
 - •Задача № 28
 - •Розв’язання
 - •Задача № 29
 - •Задача № 30
 - •Розв’язання
 
Задача № 1
Проаналізувати витрати на заробітну плату.
Показники  | 
		План  | 
		Фактично  | 
	
Доходи від реалізації послуг, тис. грн. Чисельність працівників, осіб Середньорічний дохід на одного працівника, тис. грн. Фонд оплати праці, тис. грн. Середня зарплата одного працівника в рік, грн.  | 
		2827 79 
 35,8 75,84 0,96  | 
		2981 76 
 39,2 77,52 1,02  | 
	
1) З/п сер .план. = 75,84/79 = 0,96
З/п сер. факт. = 77,52/76 = 1,02
2) Дохід на 1го працівника:
план = 2827/79 = 35,8
факт = 2981/76 = 39,2
3) АВ по ФОП = 77,52-75,84 = +1,68
% В.п. по ФОП = 77,52/75,84 * 100% = 102,2%
4) ФОП план = 75,84
ФОП1 = 1,02*79 = 80,50
ФОП факт = 77,52
Вплив матеріальних факторів:
З/п середня = 80,50 – 75,84 = 4,66
Вплив трудових факторів:
Ч = 77,52 – 80,50 = -3
Задача № 2
Проаналізувати виробничу програму ПГХ та її складові, якщо є такі дані:
Показники  | 
		План  | 
		Факт  | 
	
Оборот виробничої програми, тис. грн.  | 
		446,4  | 
		448,8  | 
	
- в тому числі:  | 
		х  | 
		Х  | 
	
Оборот основної продукції, тис. грн.  | 
		288,8  | 
		229,3  | 
	
Оборот іншої продукції, тис. грн.  | 
		157, 6  | 
		219,5  | 
	
Частка обороту основної продукції, %  | 
		64,69  | 
		51,1  | 
	
Частка обороту іншої продукції, %  | 
		35,31  | 
		48,9  | 
	
Аналіз: АВ = 448,8 – 446,4 = + 2,4
АВ = 229,3 – 288,8 = - 59,5
АВ = 219,5 – 157,6 = + 61,9
ВВ = 51,1 – 64,69 = - 13,59
ВВ = 48,9 – 35,31 = + 13,59
% Вп = 448,8 / 446,4 *100% = 100,53
% Вп = 229,3 / 288,8 * 100% = 79,4
% Вп = 219,5 / 157,6 * 100% = 139,28
Задача № 3
Здійснити повний аналіз виконання експлуатаційної програми, попередньо розрахувавши всі необхідні дані, якщо:
1. На початок планового року в готелі було – 650 місць;
2. 01.05. в дію введено ще – 40 додаткових місць;
3. У простоях знаходилось – 55 місць;
4. Згідно фактичних даних – було реалізовано місце-днів – 179413.
Розв’язання:
1) МП сер. план. = 650*4 + 690*8 = 8120 м/д
2) МПЗ план. = 8120*365 = 2963800 м/д
3) ПТП = 365*55 = 20075 м/д
4) ФПЗ план. = 2963800 – 20075 = 2943725 м/д
5) К зав. = 2943725 / 2963800 = 0,99
6) ЕП план. = 0,99 * 2943725 = 2914288 м/д
7) АВ = 90332 – 2914288 = - 2823956 м/д
8) % Вп = 90332 / 2914288 * 100% = 3,1 %
Задача № 4
Розрахувати вплив матеріальних факторів на обсяг роздрібного товарообігу, використовуючи такі дані:
Показники  | 
		По плану 
  | 
		Фактично 
  | 
	
Товарообіг, тис. грн.  | 
		800  | 
		820  | 
	
Запаси на початок періоду, тис. грн.  | 
		320  | 
		300  | 
	
Запаси на кінець періоду, тис. грн.  | 
		370  | 
		320  | 
	
Надходження товарів, тис. грн.  | 
		850  | 
		840  | 
	
Розв’язання
ТО = З поч. + Н – З кін.
ТО план. = 320 + 850 – 370 = 800 т.г.
ТО 1 = 300 + 850 – 370 = 780 т.г.
ТО 2 = 300 + 840 – 370 = 770 т.г.
ТО факт. = 300 + 840 – 320 = 820 т.г.
Вплив Матеріальних факторів:
З поч. = 780 – 800 = - 20 т.г.
Н = 770 – 780 = - 10 т.г.
З кін. = 820 – 770 = + 50 т.г.
